CCC Sprandi Polkowice na starcie Amstel Gold Race

logo Amstel Gold Race

Organizatorzy Amstel Gold Race przyznali osiem dzikich kart na tegoroczną edycję wyścigu. Jedna z nich powędrowała do polskiej drużyny CCC Sprandi Polkowice.

Dla drużyny Piotra Wadeckiego będzie to już drugi z rzędu start w Piwnym Wyścigu, a zarazem kolejny wyścig WorldTour w tegorocznym kalendarzu. Oprócz Amstel Gold Race pomarańczowi pojadą pojawią się na: Mediolan San-Remo, Volta a Catalunya, Giro d'Italia, Tour de Suisse, Tour de Pologne i Il Lombardia.

Oprócz CCC Sprandi Polkowice dzikie karty na holenderski klasyk otrzymały Team Roompot, Cult Energy Pro Cycling, Nippo-Vini Fantini, MTN-Qhubeka, Bardiani - CSF, Topsport Vlaanderen Baloise i Wanty-Groupe Gobert.

W sumie na starcie wyścigu 19 kwietnia zobaczymy 25 zespołów (17 WorldTour i 8 ProContinental).

W ubiegłym roku zwycięzcą Amstel Gold Race został Phillipe Gilbert (BMC Racing Team). 13 przyjechał Davide Rebellin.

Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że organizatorzy znowu nam zaufali i po raz kolejny wystartujemy w tym wyścigu. W ubiegłym roku w ucieczce dnia jechał Jarosław Marycz, a Davide Rebellin ukończył wyścig na wysokim, 13.miejscu. Teraz pojedziemy z chęcią poprawienia tego wyniku. Będziemy też starali się jechać aktywnie, by kibica zapamiętali nas z tego wyścigu jak najlepiej

– powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

To kolejny duży krok w rozwoju naszej ekipy i potwierdzenie, że zmierzamy we właściwym kierunku. W naszym kalendarzu jest coraz więcej wyścigów z najwyższej półki, coraz częściej ścigamy się z najlepszymi, a to w przyszłości musi przełożyć się na poprawę poziomu naszych kolarzy i coraz lepsze wyniki

– dodał.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: