UCI chce uporządkować problem warunków pogodowych

Międzynarodowa Unia Kolarska pracuje nad przygotowaniem procedur dotyczących rozgrywania wyścigów podczas ekstremalnych warunków pogodowych.

Swoje propozycje przedłożyło UCI założone w tym roku Stowarzyszenie Kolarzy Zawodowych Ameryki Północnej (ANAPRC). Dokument powstał w odpowiedzi na zeszłoroczne wydarzenia podczas etapu Giro d'Italia na Stelvio.

ANAPRC proponuje automatyczne wdrożenie planu awaryjnego, gdy temperatura powietrza spadnie do lub poniżej 3 stopni C, w połączeniu z opadami deszczu lub śniegu. Chociaż procedury obejmujące takie przypadki nie zostały dokładnie opisane, to wiadomo, że wnioski sprowadzają się do skrócenia etapu/wyścigu, poprowadzenia inną trasą lub odwołania zawodów.

Bezpieczeństwo zawodników jest naszym absolutnym priorytetem, podchodzimy do tego problemu bardzo poważnie. Aktualnie jesteśmy w trakcie prac nad kluczowymi punktami procedur, które obowiązywałyby, w momencie, gdy wyścig przebiega w ekstremalnych warunkach pogodowych. Chcemy jak najszybszego zatwierdzenia tych przepisów, ponieważ jesteśmy świadomi potrzeby jasnych wytycznych dla organizatorów, zespołów i zawodników

- powiedział rzecznik UCI serwisowi Cyclingnews.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: