CCC Sprandi Polkowice na Vuelta a Andalucia

Po dobrym występie w Murcji i Almerii, grupa CCC Sprandi Polkowice wystartuje w kolejnym hiszpańskim wyścigu – etapowym Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol.

Wyścig w Andaluzji zapowiada się na najcięższy z spośród wszystkich, które znalazły się w naszym kalendarzu w pierwszych dwóch miesiącach tego sezonu. Na liście startowej są zawodnicy, którzy w ostatnich latach wygrywali Tour de France, jak Contador i Froome, więc o poziom nie musimy się martwić. Do tego dochodzi sporo podjazdów i końcówek na podjeździe

– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi Polkowice.

Wysyłamy tam najmocniejszą aktualnie „siódemkę”. Ostatnie wyścigi z udziałem tych kolarzy pokazały, że są oni w dobrej dyspozycji fizycznej. Musimy jeszcze popracować nad taktycznym rozgrywaniem samych końcówek, bo w tym elemencie mamy spore rezerwy

– dodał.

5 zawodników, którzy pojadą w Andaluzji mają za sobą starty w Vuelta Ciclista a Murcia i Clasica de Almeria – Grega Bole, Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Adrian Honkisz i Branislau Samoilau. W Murcji 6. miejsce wywalczył Paterski. W Almerii finiszował on na 11. pozycji, a Bole był trzy „oczka” wyżej.

Skład na Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol (18.02 – 22.02): Grega Bole, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau, Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Stefan Schumacher, Adrian Honkisz.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: