Roman Kreuziger wystartuje w Tour of Oman

W Omanie Roman Kreuziger rozpocznie sezon 2015. Czech weźmie udział w Tour of Oman, chociaż Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie nie zajął się jeszcze jego sprawą.

A cóż to za sprawa? Chodzi o anormalne wyniki krwi – na podstawie paszportu biologicznego – z lat 2011-2012. Z tego powodu zawodnik Tinkoff Saxo nie wystartował w zeszłorocznym Tour de France, został tymczasowo zawieszony.

Kreuziger oczywiście dementuje, jakoby stosował doping podkreślając, że ma problemy z tarczycą. Pod koniec listopada opublikował w internecie wyniki swoich badań, a w styczniu poddał się testowi na wykrywaczu kłamstw. 28-latek go zdał.

Czeski Komitet Olimpijski uniewinnił Kreuzigera, który przy okazji korzystał ze współpracy z dr. Michelem Ferrarim. Od tej decyzji odwołała się jednak Światowa Agencja Antydopingowa (WADA). Kiedy przesłuchanie się odbędzie, nie wiadomo.

Tinkoff Saxo na pustynię rusza też z Pawłem Poljańskim, Rafałem Majką, Peterem Saganem, Edwardem Beltranem Suarezem, Daniele Bennati, Mattim Breschelem i Ivanem Rovny.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: