Tour of Oman 2015: etap 1

Włoch Andrea Guardini (Astana) triumfował na mecie pierwszego odcinka 6. edycji wyścigu w Omanie i nałożył na podium koszulkę lidera imprezy.

Drugi przyjechał Tom Boonen (Etixx-Quick Step), a trzeci Matteo Pelucchi (IAM Cycling). W peletonie na 46. miejscu finiszował Rafał Majka (Tinkoff-Saxo).

Płaski etap początkowo zapisywała ucieczka czwórki harcowników: Jefa Van Meirhaeghe (Topsport), Patricka Konrada (Bora), Johanna Van Zyla (MTN - Qhubeka) i Simone Andreetty (Bardiani).

Peleton prowadzony przez Katushe odpuścił akcję na 5 minut. Po minięciu półmetka pozostały z tego 3 minuty, a do tego na czele znajdował się samotny Van Zyl. Dzielny kolarz z RPA został doścignięty około 30 km przed metą.

Cały peleton dotarł na lekko wznoszący się finisz. Tam mieli błyszczeć Alexandr Kristoff (Katusha) i Peter Sagan (Tinkoff), ale skutecznie powstrzymał ich zapędy Guardini.

Wyniki 1. etapu Tour of Oman 2015 (2.HC), Bayt Al Naman Castle - Al Wutayyah (161 km):
  1 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                    3:45:38
  2 Tom Boonen (Bel) Etixx-Quick Step
  3 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
  4 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
  5 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  6 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  7 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
  8 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
  9 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 10 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 11 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 12 Francisco José Ventoso Alberti (Spa) Movistar Team
 13 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
 14 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 15 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 16 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
 17 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN-Qhubeka
 18 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 19 Adam Blythe (Gbr) Orica GreenEdge
 20 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 21 Wouter Poels (Bel) Team Sky
 22 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 23 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 24 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 25 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 26 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 27 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 28 Christian Knees (Ger) Team Sky
 29 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 30 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 31 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 32 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 33 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 34 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 35 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 36 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 37 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 38 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 39 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 40 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team
 41 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 42 Barguil Warren (Fra) Team Giant-Alpecin
 43 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
 44 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
 45 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 46 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 47 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 48 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 49 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre - Merida
 50 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 51 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 52 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 53 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 54 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 55 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 56 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team
 57 Christiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 58 Mickaël Delage (Fra) FDJ
 59 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
 60 Pieter Serry (Bel) Etixx-Quick Step
 61 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 62 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 63 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
 64 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 65 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida
 66 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 67 Filippo Pozzato (Ita) Lampre - Merida
 68 Nathan Earle (Aus) Team Sky
 69 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 70 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 71 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 72 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 73 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 74 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 75 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 76 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 77 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 78 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 79 Enrico Bardin (Ita) Bardiani CSF
 80 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 81 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre - Merida
 82 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 83 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka
 84 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 85 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
 86 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 87 Steve Morabito (Swi) FDJ
 88 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 89 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 90 Serge Pauwels (Bel) MTN-Qhubeka
 91 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 92 Niki Terpstra (Ned) Etixx-Quick Step
 93 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
 94 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 95 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 96 Matthias Brändle (Aut) IAM Cycling
 97 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 98 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 99 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
100 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
101 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
102 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
103 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
104 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
105 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
106 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
107 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
108 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka
109 Danny Pate (USA) Team Sky
110 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
111 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
112 Brett Daniel Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
113 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx-Quick Step
114 Matthew Harley Goss (Aus) MTN-Qhubeka
115 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx-Quick Step
116 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
117 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
118 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
119 Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka
120 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
121 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
122 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
123 Nikolas Maes (Bel) Etixx-Quick Step
124 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
125 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
126 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                        00:17
127 Matteo Trentin (Ita) Etixx-Quick Step
128 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   00:20
129 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin                       00:23
130 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                      00:26
131 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                               00:40
132 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                            00:55
133 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits          01:00
134 William Bonnet (Fra) FDJ                                   01:10
135 Marco Haller (Aut) Team Katusha                            01:21
136 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:27
137 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                          01:39
138 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits              02:14
139 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise       02:18
140 Iljo Keisse (Bel) Etixx-Quick Step
141 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                      02:40
142 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise       02:50
143 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits             03:18

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                    3:45:28
  2 Tom Boonen (Bel) Etixx-Quick Step                          00:04
  3 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                         00:05
  4 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                          00:06
  5 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka                           00:07
  6 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                        00:09
  7 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                   00:10
  8 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  9 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 10 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 11 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 12 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 13 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 14 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 15 Francisco José Ventoso Alberti (Spa) Movistar Team
 16 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
 17 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 18 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 19 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
 20 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN-Qhubeka
 21 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 22 Adam Blythe (Gbr) Orica GreenEdge
 23 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 24 Wouter Poels (Bel) Team Sky
 25 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 26 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 27 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 28 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 29 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 30 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 31 Christian Knees (Ger) Team Sky
 32 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 33 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 34 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 35 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 36 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 37 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 38 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 39 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 40 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 41 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 42 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 43 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team
 44 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 45 Barguil Warren (Fra) Team Giant-Alpecin
 46 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
 47 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
 48 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 49 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 50 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 51 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 52 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre - Merida
 53 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 54 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 55 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 56 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 57 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 58 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team
 59 Christiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 60 Mickaël Delage (Fra) FDJ
 61 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
 62 Pieter Serry (Bel) Etixx-Quick Step
 63 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 64 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 65 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
 66 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 67 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida
 68 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 69 Filippo Pozzato (Ita) Lampre - Merida
 70 Nathan Earle (Aus) Team Sky
 71 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 72 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 73 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 74 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 75 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 76 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 77 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 78 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 79 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 80 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 81 Enrico Bardin (Ita) Bardiani CSF
 82 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 83 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre - Merida
 84 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 85 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka
 86 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 87 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
 88 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 89 Steve Morabito (Swi) FDJ
 90 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 91 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 92 Serge Pauwels (Bel) MTN-Qhubeka
 93 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 94 Niki Terpstra (Ned) Etixx-Quick Step
 95 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
 96 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 97 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 98 Matthias Brändle (Aut) IAM Cycling
 99 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
100 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
101 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
102 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
103 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
104 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
105 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
106 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
107 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
108 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
109 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
110 Danny Pate (USA) Team Sky
111 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
112 Brett Daniel Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
113 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx-Quick Step
114 Matthew Harley Goss (Aus) MTN-Qhubeka
115 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx-Quick Step
116 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
117 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
118 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
119 Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka
120 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
121 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
122 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
123 Nikolas Maes (Bel) Etixx-Quick Step
124 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
125 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
126 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                        00:27
127 Matteo Trentin (Ita) Etixx-Quick Step
128 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   00:30
129 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin                       00:33
130 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                      00:36
131 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                               00:50
132 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                            01:05
133 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits          01:10
134 William Bonnet (Fra) FDJ                                   01:20
135 Marco Haller (Aut) Team Katusha                            01:31
136 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:37
137 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                          01:49
138 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits              02:24
139 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise       02:25
140 Iljo Keisse (Bel) Etixx-Quick Step                         02:28
141 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                      02:50
142 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise       03:00
143 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits             03:28

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: