Basso przed debiutem w barwach Tinkoff-Saxo

Vuelta a Andalucia będzie pierwszym wyścigiem, w którym Ivan Basso wystąpi w barwach swojej nowej drużyny Tinkoff-Saxo.

To będzie już 17 sezon w karierze Basso, a na starcie andaluzyjskiej etapówki pojaw się dopiero po raz drugi w historii.

Od chwili, gdy dołączyłem do Tinkoff-Saxo moim celem jest, jak najlepsze rozpoczęcie sezonu. Jestem zadowolony, że zainauguruje sezon wspólnie z naszym liderem Alberto Contadorem. Tworzymy świetny zespół i jesteśmy w stanie osiągnąć dobry wynik.

- powiedział 37-latek.

Basso będzie towarzyszem El Pistolero również w jego głównych celach sezonu Giro d'Italia i Tour de France. To będzie pierwszy sezon w karierze, w którym Ivan nie zostanie liderem w żadnym z wielkich tourów.

Jestem przekonany, że dobrze przepracowaliśmy zimę. Wysiłek włożony w przygotowania powinien zwrócić się w trakcie sezonu. Jestem gotowy do pomocy i myślę, że pomogę Alberto osiągnąć założony cel, którym jest zwycięstwo w wyścigu Ruta del Sol

- tłumaczył Włoch.

Na temat nowej roli Ivana Basso wypowiedział się dyrektor sportowy Tinkoff-Saxo Steven De Jong.

Ivan zadebiutuje w Ruta del Sol, a jego zadanie to niesienie pomocy w górach dla Alberto. Ostatni rok nie był dla niego zbyt udany, ale ostatnie miesiące bardzo mocno trenował i w kluczowych momentach sezonu będzie w dobrej formie

- powiedział De Jong na temat dwukrotnego zwycięzcy Giro d'Italia.

fot. Tinkoff-Saxo

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: