Rohan Dennis: "mam nadzieję, że trochę pobędę tym rekordzistą"

52,941 km – tyle wynosi nowy rekord świata w jeździe godzinnej ustanowiony w niedzielę na torze w szwajcarskim Grenchen przez Rohana Dennisa.

Z jednej strony jestem bardzo zmęczony, a z drugiej niezwykle szczęśliwy

– powiedział 24-letni Australijczyk.

Reprezentantowi teamu BMC Racing bicie najlepszego rezultatu wcale nie przyszło tak łatwo.

Jeśli komuś się wydaje, że to prosta sprawa, ten grubo się myli. Mam teraz nadzieję, że mój rekord trochę wytrzyma i nie zostanie zbyt szybko pobity. Wiem, że przygotowuje się Thomas Dekker. Zobaczymy, czy wysokość w Meksyku będzie jego przywilejem

– dodał Dennis.

Rohan pobił rekord na zmodyfikowanym rowerze torowym BMC trackmachine TR01, który został przygotowany z myślą o poprawie właściwości aerodynamicznych oraz sztywności. Rower dla Dennisa powstał w laboratorium Impec Advanced R&D. Główny nacisk położono na kwestie związane z aerodynamiką.

Atutem roweru jest m.in. kompletny pakiet aero – tzw. subA. Wśród poszczególnych elementów wyróżnić można też np. kierownicę 3T Brezza II Nano LTD, opony Continental Tempo oraz pedały i łańcuch Shimano Dura-Ace 9000.

Karbonowy BMC trackmachine TR01 waży zaledwie 6,45 kg, chociaż wersja, na której Dennis pobił rekord świata, była nieco cięższa i miała 6,8 kg (zgodnie z wymogami UCI).

BMC trackmachine TR01 01 (mat. pras.)

BMC trackmachine TR01 02 (mat. pras.)

BMC trackmachine TR01 03 (mat. pras.)

BMC trackmachine TR01 04 (mat. pras.)

BMC trackmachine TR01 05 (mat. pras.)

BMC trackmachine TR01 06 (mat. pras.)

BMC trackmachine TR01 07 (mat. pras.)

BMC trackmachine TR01 08 (mat. pras.)

fot. informacja prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: