Ladies Tour of Qatar 2015: etap 2

Holenderka Ellen Van Dijk (Boels Dolmans) po finiszu z szóstki triumfowała na kresce drugiego odcinka azjatyckiej etapówki.

Druga na kresce zameldowała się Trixi Worrack (Velocio-SRAM), a trzecia Elisabeth Armitstead (Boels Dolmans). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej przejęła Van Dijk.

Głównym rozgrywającym drugiego odcinka był boczny wiatr, który porozrywał peleton już na początkowych kilometrach. W trzeciej grupie zagubiła się liderka Annalisa Cucinotta (Ale Cipollini), a w prowadzącej 16-osobowej znalazły się Amy Pieters (Team Liv-Plantur), Chloe Hosking, Jolien D'hoore, Elisa Longo Borghini (Wiggle Honda), Emma Johansson, Gracie Elvin, Louise Gunnewijk, Valentina Scandolara (Orica-AIS), Elizabeth Armitstead i Ellen Van Dijk (Boels Dolmans), Tiffany Cromwell i Trixi Worrack (Velocio-SRAM), Lucinda Brand (Rabo Liv), Beatrie Bartelloni i Marta Tagliaferro (Ale Cipollini) oraz Pascal Jeuland (Reprezentacja Francji).

Liderki uzyskały półtorej minuty nad peletonem, który na wietrze tasował się i dzielił. Mimo prób zawiązania grupy pościgowej różnica nie zmniejszyła się i na półmetku rywalizacji wynosiła 3:30.

Prowadzące zawodniczki, uzyskawszy bezpieczną przewagę, rozpoczęły rozgrywkę o klasyfikację generalną. Na 30 kilometrów przed metą na czoło wysforowała się szóstka: Hosking, Longo Borghini, Johansson, Armitstead, van Dijk oraz Worrack, szybko budując minutę przewagi nad następną grupką.

Do finiszowych metrów sytuacja pozostała bez zmian. Czołówka nawet powiększyła swoją przewagę. Na kresce ostatnie słowo należało do Ellen van Dijk, która o 3 sekundy wyprzedziła następne zawodniczki.

fot. B.Bade

Wyniki 2. etapu Ladies Tour of Qatar 2015 (2.1), Al Zubarah Fort - Madinat Al Shamal (112,5 km):
  1 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans                             2:39:21
  2 Trixi Worrack (Ger) Velocio-SRAM                                 00:03
  3 Elisabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans
  4 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda
  5 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS
  6 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle Honda                          00:09
  7 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle Honda                                01:57
  8 Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS
  9 Amy Pieters (Ned) Team Liv-Plantur
 10 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio-SRAM
 11 Gracie Elvin (Aus) Orica - AIS
 12 Pascale Jeuland (Fra) Reprezentacja Francji
 13 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini
 14 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - AIS
 15 Beatrice Bartelloni (Ita) Ale Cipollini                          02:08
 16 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women                               02:23
 17 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo                 11:09
 18 Anouska Helena Koster (Ned) Rabo Liv Women
 19 Roxane Fournier (Fra) Reprezentacja Francji
 20 Yue Bai (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
 21 Brianna Walle (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 22 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women
 23 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 24 Nel De Crits (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 25 Georgia Baker (Aus) Reprezentacja Australii
 26 Loren Rowney (Aus) Velocio-SRAM
 27 Willeke Knol (Ned) Team Liv-Plantur
 28 Eugénie Duval (Fra) Reprezentacja Francji
 29 Julie Leth (Den) Hitec Products UCK
 30 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ale Cipollini
 31 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans
 32 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 33 Steffy Van Den Haute (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 34 Wan Tong Wang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
 35 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 36 Barbara Guarischi (Ita) Velocio-SRAM
 37 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS
 38 Lisa Brennauer (Ger) Velocio-SRAM
 39 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 40 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women
 41 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products UCK
 42 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda
 43 Kaat Hannes (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 44 Soline Lamboley (Fra) Reprezentacja Francji
 45 Elena Cecchini (Ita) Reprezentacja Włoch
 46 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
 47 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 48 Leah Kirchmann (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 49 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
 50 Kimberley Wells (Aus) Reprezentacja Australii
 51 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products UCK
 52 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products UCK
 53 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 54 Vera Koedooder (Ned) Bigla Pro
 55 Coralie Demay (Fra) Reprezentacja Francji
 56 Alena Amialiusik (Blr) Velocio-SRAM
 57 Xiu Jie Jiang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
 58 Audrey Cordon (Fra) Wiggle Honda
 59 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro
 60 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro
 61 Shelley Olds - Evans (USA) Bigla Pro
 62 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur
 63 Jenelle Crooks (Aus) Reprezentacja Australii                     11:16
 64 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women
 65 Martina Alzini (Ita) Italy                                       16:10
 66 Xi Sha Zhao (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
 67 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
 68 Jiaqi Li (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
 69 Alexandria Nicholls (Aus) Reprezentacja Australii
 70 Kendelle Hodges (Aus) Reprezentacja Australii
 71 Alison Tetrick Starnes (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategis
 72 Tone Hatteland (Nor) Hitec Products UCK
 73 Doris Schweizer (Sui) Bigla Pro
 74 Fanny Riberot (Fra) Reprezentacja Francji
 75 Francesca Pattaro (Ita) Reprezentacja Włoch
 76 Arianna Fidanza (Ita) Ale Cipollini
 77 Ya Nan Liu (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
 78 Claudia Cretti (Ita) Reprezentacja Włoch
 79 Rossella Ratto (Ita) Reprezentacja Włoch
 80 Elena Berlato (Ita) Ale Cipollini
 81 Jessica Mundy (Aus) Reprezentacja Australii
 82 Annalisa Cucinotta (Ita) Ale Cipollini
 83 Janel Holcomb (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 84 Silvia Valsecchi (Ita) Reprezentacja Włoch
 85 Miriam Bjornsrud (Nor) Hitec Products UCK
DNS Sharon Laws (GBr) Bigla Pro

Klasyfikacja po 2. etapie:

  1 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans                            05:07:47
  2 Elisabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                         00:04
  3 Trixi Worrack (Ger) Velocio-SRAM                                 00:07
  4 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda
  5 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS                                 00:10
  6 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle Honda                          00:27
  7 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini                            02:01
  8 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle Honda                                02:07
  9 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio-SRAM
 10 Gracie Elvin (Aus) Orica - AIS
 11 Amy Pieters (Ned) Team Liv-Plantur
 12 Pascale Jeuland (Fra) Reprezentacja Francji
 13 Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS                           02:15
 14 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - AIS
 15 Beatrice Bartelloni (Ita) Ale Cipollini                          02:26
 16 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women                               02:33
 17 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda                              11:13
 18 Shelley Olds - Evans (USA) Bigla Pro                             11:14
 19 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo                 11:19
 20 Roxane Fournier (Fra) Reprezentacja Francji
 21 Brianna Walle (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 22 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans
 23 Eugénie Duval (Fra) Reprezentacji Francji
 24 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women
 25 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 26 Yue Bai (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
 27 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products UCK
 28 Elena Cecchini (Ita) Reprezentacja Włoch
 29 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 30 Georgia Baker (Aus) Reprezentacja Australii
 31 Leah Kirchmann (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 32 Wan Tong Wang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
 33 Barbara Guarischi (Ita) Velocio-SRAM
 34 Soline Lamboley (Fra) Reprezentacja Francji
 35 Julie Leth (Den) Hitec Products UCK
 36 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
 37 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products UCK
 38 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 39 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur
 40 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women
 41 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 42 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro
 43 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ale Cipollini
 44 Lisa Brennauer (Ger) Velocio-SRAM
 45 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 46 Kimberley Wells (Aus) Reprezentacja Australii
 47 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products UCK
 48 Xiu Jie Jiang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System          11:24
 49 Anouska Helena Koster (Ned) Rabo Liv Women                       11:25
 50 Alena Amialiusik (Blr) Velocio-SRAM
 51 Loren Rowney (Aus) Velocio-SRAM                                  11:27
 52 Steffy Van Den Haute (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 53 Nel De Crits (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 54 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS
 55 Willeke Knol (Ned) Team Liv-Plantur
 56 Kaat Hannes (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 57 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 58 Coralie Demay (Fra) Reprezentacja Francji
 59 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda
 60 Vera Koedooder (Ned) Bigla Pro
 61 Audrey Cordon (Fra) Wiggle Honda
 62 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro
 63 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women                            11:34
 64 Jenelle Crooks (Aus) Reprezentacja Australii
 65 Annalisa Cucinotta (Ita) Ale Cipollini                           16:10
 66 Arianna Fidanza (Ita) Ale Cipollini                              16:20
 67 Xi Sha Zhao (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
 68 Fanny Riberot (Fra) Reprezentacja Francji
 69 Claudia Cretti (Ita) Reprezentacja Włoch
 70 Jessica Mundy (Aus) Reprezentacja Australii
 71 Martina Alzini (Ita) Reprezentacja Włoch                         16:26
 72 Doris Schweizer (Sui) Bigla Pro
 73 Jiaqi Li (Chn) China Chongming-Liv-Champion System               16:28
 74 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
 75 Rossella Ratto (Ita) Reprezentacja Włoch
 76 Alison Tetrick Starnes (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategi
 77 Kendelle Hodges (Aus) Reprezentacja Australii
 78 Francesca Pattaro (Ita) Reprezentacja Włoch
 79 Alexandria Nicholls (Aus) Reprezentacji Australiii
 80 Tone Hatteland (Nor) Hitec Products UCK
 81 Silvia Valsecchi (Ita) Reprezentacja Włoch
 82 Janel Holcomb (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 83 Miriam Bjornsrud (Nor) Hitec Products UCK
 84 Ya Nan Liu (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
 85 Elena Berlato (Ita) Ale Cipollini

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: