Dubai Tour 2015: etap 1

Mark Cavendish (Etixx-Quick Step) po finiszu na ulicach Dubaju wygrał pierwszy odcinek imprezy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Brytyjski sprinter na ostatnich metrach pokonał Włochów Andrea Guardiniego (Astana) i Elia Vivianiego (Sky).

Ucieczkę dnia sformowali Enrico Battaglin (Bardiani), Rafael Valls (Lampre), Nicolas Lefrancois (Novo Nordisk), Alessandro Bazzana (UnitedHealthcare) i Vladimir Gusev (Skydive Dubai).

Bardzo zrelaksowany peleton odpuścił piątkę na niespełna 2 minuty. Tempo wyznaczały ekipy Giant-Alpecin i Etixx-Quick Step, później Team Sky, kończąc zabawę w kotka i myszkę 20 km przed metą.

Ekipy sprinterów na pozwoliły na zawiązanie kolejnej akcji zaczepnej, doprowadzając do masowego sprintu. Na długiej i szerokiej prostej rozprowadzony został Cavendish, któremu o mało co z koła nie wyszedł Guardini.

W wyścigu jedzie ekipa CCC Sprandi Polkowice oraz Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step).

fot. ANSA / DAL ZENNARO - PERI

Wyniki 1. etapu Dubai Tour 2015 (2.HC), Dubai - Dubai (145 km):
  1 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                    3:25:00
  2 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  3 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  4 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
  5 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
  6 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
  7 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Pro
  8 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
  9 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 10 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 11 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 12 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 13 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
 14 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 15 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 16 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 18 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 19 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 20 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 21 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai Pro
 22 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 23 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai Pro
 24 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 25 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
 26 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 27 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 28 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro
 29 Ben Swift (GBr) Team Sky
 30 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 31 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 32 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai Pro
 33 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 34 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 35 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 36 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
 37 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
 38 Bader Alhammadi Mireza (UAE) United Aeab Emirates
 39 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 40 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling
 41 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 42 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 43 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team
 45 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 46 Majid Albalooshi (UAE) United Aeab Emirates
 47 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 48 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 49 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 50 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
 51 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 52 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 53 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
 54 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 55 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 56 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Pro
 57 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 58 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 59 Francisco Mancebo Perez (Spa) Skydive Dubai Pro
 60 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 61 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 62 Mohammed Almansoori (UAE) United Aeab Emirates
 63 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre-Merida
 64 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 65 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 66 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 67 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 68 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 69 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 70 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 71 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 72 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 73 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 74 Jaber Almansoori (UAE) United Aeab Emirates
 75 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 76 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 77 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
 78 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
 79 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 80 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 81 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 82 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 83 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 84 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 85 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 86 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 87 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 88 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 89 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 90 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
 91 David Lopez (Spa) Team Sky
 92 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 93 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 94 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 95 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 96 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 97 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Ian Boswell (USA) Team Sky
 99 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
100 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
101 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
102 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
103 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
104 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
105 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
106 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
107 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
108 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai Pro
109 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
110 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
111 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:46
112 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                00:50
113 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF
114 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      00:57
115 Ruud Cremers (Ned) Team Novo Nordisk                         00:59
116 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                   01:07
117 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                           01:16
118 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
119 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       01:33
120 Naser Al Memari (UAE) United Aeab Emirates                   01:41
121 Abdulla Almansoori (UAE) United Aeab Emirates                02:05
122 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
123 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling            02:58
124 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      03:04
125 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
126 Ammar Abdulla (UAE) United Aeab Emirates
127 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
128 Essa Alsayed (UAE) United Aeab Emirates                      15:47

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                    3:24:50
  2 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        00:04
  3 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  00:06
  4 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     00:07
  5 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
  6 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             00:08
  7 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
  8 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                       00:09
  9 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          00:10
 10 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
 11 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
 12 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Pro
 13 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 14 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 15 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 16 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 17 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 18 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
 19 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 20 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 21 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 23 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 24 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 25 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 26 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai Pro
 27 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 28 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai Pro
 29 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 30 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
 31 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 32 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 33 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro
 34 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 35 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 36 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai Pro
 37 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 38 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 39 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 40 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
 41 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
 42 Bader Alhammadi Mireza (UAE) United Aeab Emirates
 43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 44 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling
 45 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 46 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 47 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team
 48 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 49 Majid Albalooshi (UAE) United Aeab Emirates
 50 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 51 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 52 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 53 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
 54 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 55 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 56 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
 57 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 58 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 59 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Pro
 60 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 61 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 62 Francisco Mancebo Perez (Spa) Skydive Dubai Pro
 63 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 64 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 65 Mohammed Almansoori (UAE) United Aeab Emirates
 66 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre-Merida
 67 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 68 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 69 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 70 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 71 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 72 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 73 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 74 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 75 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 76 Jaber Almansoori (UAE) United Aeab Emirates
 77 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 78 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 79 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
 80 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
 81 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 82 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 83 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 84 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 85 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 86 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 87 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 88 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 89 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 90 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
 91 David Lopez (Spa) Team Sky
 92 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 93 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 94 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 95 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 96 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 97 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Ian Boswell (USA) Team Sky
 99 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
100 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
101 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
102 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
103 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
104 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
105 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
106 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
107 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
108 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai Pro
109 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
110 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
111 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
112 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:56
113 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                00:59
114 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                             01:00
115 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      01:07
116 Ruud Cremers (Ned) Team Novo Nordisk                         01:09
117 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                   01:17
118 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                           01:26
119 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
120 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       01:43
121 Naser Al Memari (UAE) United Aeab Emirates                   01:51
122 Abdulla Almansoori (UAE) United Aeab Emirates                02:15
123 Łukasz Wisniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
124 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling            03:08
125 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      03:14
126 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
127 Ammar Abdulla (UAE) United Aeab Emirates
128 Essa Alsayed (UAE) United Aeab Emirates                      15:57

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: