Ladies Tour of Qatar 2015: etap 1

Włoszka Annalisa Cucinotta po finiszu z peletonu wygrała pierwszy odcinek Tour of Qatar kobiet i została liderką wyścigu.

Zawodniczka ekipy Ale Cipollini pokonała w Ad-Dausze swoje rodaczki Giorgię Bronzini (Wiggle Honda) i Martę Tagliafero (Ale Cipollini).

Na trasie samotną akcję podjęła Xiu Jie Jiang (China Chongming). Chinka wypracowała minutę przewagi (55 km), ale została doścignięta tuż po lotnej premii, niespełna 30 km przed metą.

Polki nie jadą w Katarze.

fot. Qatar Cycling Federation/Paumer/B.Bade

Wyniki 1. etapu Ladies Tour of Qatar 2015 (2.1), Museum of Islamic Art - Dukhan Beach (98,5 km):
  1 Annalisa Cucinotta (Ita) Ale Cipollini                     2:28:36
  2 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
  3 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini
  4 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
  5 Shelley Olds - Evans (USA) Bigla Pro Cycling Team
  6 Trixi Worrack (Ger) Velocio-SRAM
  7 Arianna Fidanza (Ita) Ale Cipollini
  8 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle Honda
  9 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 10 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio-SRAM
 11 Elena Cecchini (Ita) Italy
 12 Elisabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team
 13 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS
 14 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur
 15 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products UCK
 16 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cycling Team
 17 Roxane Fournier (Fra) France
 18 Leah Kirchmann (Can) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategies
 19 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team
 20 Eugénie Duval (Fra) France
 21 Brianna Walle (USA) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategies
 22 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products UCK
 23 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
 24 Gracie Elvin (Aus) Orica - AIS
 25 Soline Lamboley (Fra) France
 26 Fanny Riberot (Fra) France
 27 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 28 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 29 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team
 30 Xi Sha Zhao (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 31 Barbara Guarischi (Ita) Velocio-SRAM
 32 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 33 Wan Tong Wang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 34 Claudia Cretti (Ita) Italy
 35 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 36 Yue Bai (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 37 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team
 38 Amy Pieters (Ned) Team Liv-Plantur
 39 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 40 Pascale Jeuland (Fra) France
 41 Georgia Baker (Aus) Australia
 42 Lisa Brennauer (Ger) Velocio-SRAM
 43 Julie Leth (Den) Hitec Products UCK
 44 Kimberley Wells (Aus) Australia
 45 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda
 46 Jessica Mundy (Aus) Australia
 47 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products UCK
 48 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team
 49 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ale Cipollini
 50 Martina Alzini (Ita) Italy                                   00:06
 51 Anouska Helena Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 52 Alena Amialiusik (Blr) Velocio-SRAM
 53 Doris Schweizer (Sui) Bigla Pro Cycling Team
 54 Steffy Van Den Haute (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo     00:08
 55 Rossella Ratto (Ita) Italy
 56 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 57 Jiaqi Li (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 58 Coralie Demay (Fra) France
 59 Loren Rowney (Aus) Velocio-SRAM
 60 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
 61 Kaat Hannes (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 62 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS
 63 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle Honda
 64 Alison Tetrick Starnes (USA) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Stra
 65 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - AIS
 66 Francesca Pattaro (Ita) Italy
 67 Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS
 68 Kendelle Hodges (Aus) Australia
 69 Silvia Valsecchi (Ita) Italy
 70 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 71 Nel De Crits (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 72 Xiu Jie Jiang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 73 Janel Holcomb (USA) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategies
 74 Miriam Bjornsrud (Nor) Hitec Products UCK
 75 Vera Koedooder (Ned) Bigla Pro Cycling Team
 76 Willeke Knol (Ned) Team Liv-Plantur
 77 Alexandria Nicholls (Aus) Australia
 78 Jenelle Crooks (Aus) Australia
 79 Tone Hatteland (Nor) Hitec Products UCK
 80 Sharon Laws (GBr) Bigla Pro Cycling Team
 81 Beatrice Bartelloni (Ita) Ale Cipollini
 82 Elena Berlato (Ita) Ale Cipollini
 83 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro Cycling Team
 84 Ya Nan Liu (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 85 Audrey Cordon (Fra) Wiggle Honda
 86 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda
DNF Maura Kinsella (USA) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategies
DNS Annie Ewart (Can) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategies

Klasyfikacja oi 1. etapie

  1 Annalisa Cucinotta (Ita) Ale Cipollini                     2:28:26
  2 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda                          00:04
  3 Shelley Olds - Evans (USA) Bigla Pro Cycling Team            00:05
  4 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini                        00:06
  5 Elisabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team        00:08
  6 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda
  7 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team              00:10
  8 Trixi Worrack (Ger) Velocio-SRAM
  9 Arianna Fidanza (Ita) Ale Cipollini
 10 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle Honda
 11 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 12 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio-SRAM
 13 Elena Cecchini (Ita) Italy
 14 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS
 15 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur
 16 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products UCK
 17 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cycling Team
 18 Roxane Fournier (Fra) France
 19 Leah Kirchmann (Can) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategies
 20 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team
 21 Eugénie Duval (Fra) France
 22 Brianna Walle (USA) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategies
 23 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products UCK
 24 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
 25 Gracie Elvin (Aus) Orica - AIS
 26 Soline Lamboley (Fra) France
 27 Fanny Riberot (Fra) France
 28 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 29 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 30 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team
 31 Xi Sha Zhao (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 32 Barbara Guarischi (Ita) Velocio-SRAM
 33 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 34 Wan Tong Wang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 35 Claudia Cretti (Ita) Italy
 36 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 37 Yue Bai (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 38 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team
 39 Amy Pieters (Ned) Team Liv-Plantur
 40 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 41 Pascale Jeuland (Fra) France
 42 Georgia Baker (Aus) Australia
 43 Lisa Brennauer (Ger) Velocio-SRAM
 44 Julie Leth (Den) Hitec Products UCK
 45 Kimberley Wells (Aus) Australia
 46 Jessica Mundy (Aus) Australia
 47 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products UCK
 48 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team
 49 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ale Cipollini
 50 Xiu Jie Jiang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System      00:15
 51 Martina Alzini (Ita) Italy                                   00:16
 52 Anouska Helena Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 53 Alena Amialiusik (Blr) Velocio-SRAM
 54 Doris Schweizer (Sui) Bigla Pro Cycling Team
 55 Steffy Van Den Haute (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo     00:18
 56 Rossella Ratto (Ita) Italy
 57 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 58 Jiaqi Li (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 59 Coralie Demay (Fra) France
 60 Loren Rowney (Aus) Velocio-SRAM
 61 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
 62 Kaat Hannes (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 63 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS
 64 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle Honda
 65 Alison Tetrick Starnes (USA) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Stra
 66 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - AIS
 67 Francesca Pattaro (Ita) Italy
 68 Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS
 69 Kendelle Hodges (Aus) Australia
 70 Silvia Valsecchi (Ita) Italy
 71 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 72 Nel De Crits (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 73 Janel Holcomb (USA) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategies
 74 Miriam Bjornsrud (Nor) Hitec Products UCK
 75 Vera Koedooder (Ned) Bigla Pro Cycling Team
 76 Willeke Knol (Ned) Team Liv-Plantur
 77 Alexandria Nicholls (Aus) Australia
 78 Jenelle Crooks (Aus) Australia
 79 Tone Hatteland (Nor) Hitec Products UCK
 80 Sharon Laws (GBr) Bigla Pro Cycling Team
 81 Beatrice Bartelloni (Ita) Ale Cipollini
 82 Elena Berlato (Ita) Ale Cipollini
 83 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro Cycling Team
 84 Ya Nan Liu (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 85 Audrey Cordon (Fra) Wiggle Honda
 86 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: