CCC Sprandi Polkowice powalczy we Francji

Po starcie w Challenge Mallorca i GP Cycliste la Marseillaise część grupy CCC Sprandi Polkowice pozostała we Francji, gdzie wystartuje w Etoile de Bessèges (2.1).

Trasa pięcioetapowego wyścigu jest bardzo podobna do tej sprzed roku, więc podczas pierwszych czterech dni zmagań o zwycięstwo rywalizować będą sprinterzy, względnie uciekinierzy. O triumfie w klasyfikacji generalnej prawdopodobnie zadecyduje ostatni etap, 12-kilometrowa jazda na czas w miejscowości Alès.

Mamy w składzie na ten wyścig dwóch bardzo dobrych czasowców, specjalistów w tej konkurencji - Mateusza Taciaka i Stefana Schumachera. Będzie to dla nich pierwsza próba w walce z czasem w tym sezonie, więc trudno przewidzieć do czego są zdolni na tym etapie przygotowań. Mateusz był przed rokiem w jeździe indywidualnej 8. Wysoko był także Davide Rebellin, który wykręcił 16. wynik. Dało mu to w końcowej klasyfikacji 11. miejsce

- powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Skład CCC Sprandi na Etoile de Bessèges:
Marek Rutkiewicz, Mateusz Taciak, Davide Rebellin, Nikolay Mihaylov, Tomasz Kiendyś, Stefan Schumacher, Branislau Samoilau, Adrian Honkisz

Program Etoile de Bessèges (4-8.02):
Etap 1: Bellegarde - Beaucaire (152 km)
Etap 2: Nîmes - Les Fumades (155 km)
Etap 3: Bessèges - Bessèges (152,6 km)
Etap 4: L'Ardoise - Laudun (156,3 km)
Etap 5: Alès - Alès (12 km jazda indywidualna)

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: