Challenge Mallorca 2015: Trofeo Playa de Palma

Matteo Pelucchi (IAM Cycling) drugim swoim zwycięstwem po finiszu z peletonu zamknął tegoroczny Challenge Mallorca.

Drugie miejsce wywalczył Andre Greipel (Lotto-Soudal), a trzeci był Ben Swift (Team Sky). 14. przyjechał Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi).

Pod pełną kontrolą peletonu początkowo uciekali Sebastian Mascaro (Burgos-BH), Henrik Evensen (Froy Oslo), Maurits Lammertink (Roompot) i Ibai Salas (Burgos-BH). Przewaga czwórki nie przekroczyła 2 minut, a na 55 km było po tej akcji.

Krótko po tym skontrowali Dario Hernandez (Burgos-BH), Unai Intziarte (Murias Taldea) i Illart Zuazubiskar (rep. Hiszpanii). Tym razem pościg ruszył dopiero, gdy strata zbliżyła się do 5 minut, natomiast ostatniego w ucieczce Zuazubiskarię wchłonął 8 km przed finiszem.

To nie był jeszcze koniec akcji zaczepnych, ponieważ samotny atak podjął Kamil Gradek (ActiveJet Team). Ostatecznie zgodnie z przewidywaniem scenariuszem wyścig zakończył masowy sprint, z którego po raz drugi w tegorocznym Challenge Mallorca zwycięsko wyszedł Matteo Pelucchi.

Wyniki Trofeo Playa de Palma 2015 (1.1), Palma - Palma (168 km):
  1 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                          4:06:17
  2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  3 Ben Swift (GBr) Team Sky
  4 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
  5 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  6 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
  7 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
  8 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
  9 Dylan Page (Swi) Roth Skoda
 10 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 11 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin Pro
 12 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
 13 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 14 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 15 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro
 16 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 17 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 18 Henrik Evensen (Nor) Team Froy Oslo                          00:05
 19 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 20 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
 21 Viktor Manakov (Rus) Russia
 22 Lukas Jaun (Swi) Roth Skoda
 23 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 24 Mattew Gibson (GBr) Great Britain
 25 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 26 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team
 27 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin Pro
 28 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 29 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 30 Alexei Kurbatov (Rus) Russia
 31 Berden De Vries (Ned) Team Roompot
 32 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          00:08
 33 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  00:10
 34 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 35 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 36 Henrik Haugen (Nor) Team Froy Oslo
 37 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling
 38 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 39 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot
 40 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            00:13
 41 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  00:18
 42 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 43 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 44 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              00:20
 45 Mauritus Lammertink (Ned) Team Roompot
 46 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice           00:32
 47 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 48 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 49 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 50 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 51 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 52 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
 53 Marc De Maar (Ned) Team Roompot                              00:47
 54 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 55 Eryk Laton (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 56 Mario Gonzalez (Spa) Activejet Team
 57 Marc Buades (Spa) Spain                                      00:48
 58 Julien Morice (Fra) Team Europcar                            00:50
 59 Christian Knees (Ger) Team Sky
 60 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               00:55
 61 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
 62 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
 63 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
 64 Unai Intziarte (Spa) Murias Taldea                           01:03
 65 Illart Zuazubiskar (Spa) Spain
 66 Aritz Bagues (Spa) Murias Taldea
 67 Asier Maeztu (Spa) Spain
 68 Mikel Bizkarra (Spa) Murias Taldea
 69 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro
 70 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 71 Nikolai Tedre (Nor) Team Froy Oslo
 72 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
 73 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
 74 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 75 Kristian Forbord (Nor) Team Froy Oslo
 76 Alexander Eutushenko (Rus) Russia
 77 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro
 78 Alexander Serov (Rus) RusVelo
 79 Christopher Latham (GBr) Great Britain
 80 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 81 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           01:27
 82 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:28
 83 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 84 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
 85 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 86 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
 87 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot
 88 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 89 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 90 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
 91 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
 92 Igor Merino (Spa) Burgos BH
 93 Jon Ander Insausti (Spa) Murias Taldea
 94 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 95 Andrew Tennant (GBr) Great Britain
 96 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    01:51
 97 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             01:52
 98 Kirill Pozdnykov (Rus) Russia                                01:58
 99 Ander Alonso (Spa) Spain
100 Garikoitz Bravo (Spa) Murias Taldea                          02:01
101 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
102 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
103 Danny Pate (USA) Team Sky                                    02:06
104 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
105 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling               02:09
106 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
107 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling
108 Michael Bresciani (Ita) Roth Skoda
109 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           02:14
110 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
111 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  02:20
112 Kamil Gradek (Pol) Activejet Team                            02:24
113 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin Pro
114 Jesus Ezquerra (Spa) Activejet Team
115 Łukasz Bodnar (Pol) Activejet Team                           02:46
116 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team
117 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             02:53
118 Alberto Cecchin (Ita) Roth Skoda                             02:55
119 Eloy Teruel (Spa) Spain
120 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin Pro                 04:41
121 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        06:01
122 Ibai Salas (Spa) Burgos BH                                   08:19
123 Jesus Del Pino (Spa) Burgos BH                               08:21
124 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
125 Eneko Lizarralde (Spa) Murias Taldea                         14:55
126 Gianluca Ocanha (Swi) Roth Skoda

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: