Grand Prix Cycliste la Marseillaise 2015

26-letni Holender Pim Ligthart (Lotto Soudal) został zwycięzcą 36. Grand Prix Cycliste la Marseillaise.

Drugie miejsce po sprincie z peletonu wywalczył Kenneth Vanbilsen (Cofidis), natomiast trzecie Antoine Demoitie (Wallonie - Bruxelles).

Przez niemal cały dystans uciekała piątka zawodników: Conor Dunne (An Post), Julien Duval (Equipe Cycliste Armee de Terre), Frederik Veuchelen (Wanty), Steven Tronet (Auber 93) i Thomas Vaubourzeix (Veranclassic).

Na lekko górzystej trasie wypracowali ponad 8 minut przewagi. Niespełna 20 km przed metą akcja była już tylko historią, a z przodu pojawili się Davide Rebellin (CCC Sprandi), Quintero (Colombia), De Bie (LottoSoudal), Saint-Martin (Marseille 13-KTM), Txurruka (Caja Rural), Di Gregorio, Leukemans (obaj Wanty) i Gautier (Europcar).

Peleton nie odpuścił mocnej grupy na więcej niż 20 sekund. Doprowadził do masowego sprintu, w którym swoją klasę pokazał Pim Ligthart.

Zaatakowałem na ostatnim podjeździe, ok. 10 kilometrów przed metą, ale moja grupa została doścignięta na finałowym kilometrze. Czułem się dziś w końcówce bardzo dobrze i pomimo braku miejsca w czołówce, jestem zadowolony z tego wyścigu. Był to dla mnie kolejny bardzo dobry trening i możliwość podniesienia swojej dyspozycji

– powiedział po wyścigu Davide Rebellin.

Wyniki Grand Prix Cycliste la Marseillaise 2015 (1.1), Allauch - Marsylia (139,7 km):
  1 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                            3:39:33
  2 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
  3 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
  4 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole
  5 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne - Séché Environnement
  6 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  7 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  8 Maxime Renault (Fra) Auber 93
  9 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
 10 Amets Txurruka (Esp) Caja Rural - Seguros RGA
 11 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Métropole
 12 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
 13 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 14 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Team Colombia
 15 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 16 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural - Seguros RGA
 17 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 18 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Caja Rural - Seguros RGA
 19 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 20 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 21 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Métropole
 23 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) Team Colombia
 24 Kévin Reza (Fra) FDJ
 25 Xandro Meurisse (Bel) An Post - Chain Reaction
 26 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM
 27 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
 28 Rémy Di Gregorio (Fra) Team Marseille 13 KTM
 29 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 30 Romain Combaud (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 31 Quentin Pacher (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 32 Yann Guyot (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 33 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole
 34 Fernando Grijalba (Esp) Caja Rural - Seguros RGA
 35 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 36 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 37 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 38 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 39 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 40 Conor Dunne (Irl) An Post - Chain Reaction
 41 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM
 42 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 43 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
 44 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 45 Alo Jakin (Est) Auber 93
 46 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 47 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 48 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 49 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 50 Julien Guay (Fra) Auber 93
 51 Anthony Roux (Fra) FDJ
 52 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 53 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 54 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 55 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 56 Brayan Ramirez (Col) Team Colombia
 57 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 58 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 60 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 62 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 63 Carlos Quintero (Col) Team Colombia
 64 Gert J?eäär (Est) Cofidis, Solutions Crédits
 65 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 66 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 67 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 68 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 69 Flavien Dassonville (Fra) Auber 93
 70 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 71 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 72 Thomas Vaubourzeix (Fra) Veranclassic - Ekoi
 73 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 74 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 75 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 76 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
 77 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 78 Vegard Breen (Nor) Lotto Soudal
 79 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
 80 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                        00:24
 81 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits               00:56
 82 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA      01:21
 83 Jimmy Raibaud (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre           01:23
 84 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM              02:37
 85 Omar Fraile (Esp) Caja Rural - Seguros RGA                   04:33
 86 Leonardo Fabio Duque (Col) Team Colombia                     05:33
 87 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 88 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 89 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
 90 Paulius Siskevicius (Ltu) An Post - Chain Reaction
 91 Serge Dewortelaer (Bel) Veranclassic - Ekoi
 92 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 93 Yoann Barbas (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 94 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 95 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Métropole
 96 Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Team Colombia
 97 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 98 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 99 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural - Seguros RGA
100 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Séché Environnement           11:53
101 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Colombia
102 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
103 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole
104 Benoît Sinner (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
105 Sebastián Molano (Col) Team Colombia
106 Jens Vandenbogaerde (Bel) An Post - Chain Reaction
107 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
108 Ryan Mullen (Irl) An Post - Chain Reaction
109 Jerome Mainard (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
110 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
111 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
112 Pierre Gouault (Fra) Auber 93
113 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
114 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
115 Anthony Geslin (Fra) FDJ
116 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
117 Alistair Slater (GBr) An Post - Chain Reaction
118 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
119 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
120 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
121 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
122 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
123 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
124 Miguel Angel Benito (Esp) Caja Rural - Seguros RGA
125 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Séché Environnement

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: