Tour de San Luis 2015: etap 3

Fernando Gaviria (Reprezentacja Kolumbii) po finiszu w Juana Koslay wygrał trzeci odcinek wyścigu wokół argentyńskiej prowincji San Luis.

Drugi finiszował Brytyjczyk Mark Cavendish (Etixx-Quick Step), a trzeci linię mety przeciął Włoch Sacha Modolo (Lampre-Merida). Koszulkę lidera utrzymał Argentyńczyk Daniel Diaz (Funvic).

Trzeci dzień zmagań w Argentynie to pagórkowaty odcinek naznaczony dwoma lotnymi premiami i lekko wznoszącym się finiszem. Pole bitwy na początku etapu opanowała szóstka zawodników - Giacomo Berlato (Nippo-Vini Fantini), Ismael Laguna (Reprezentacja Argentyny), Guido Palma (Buenos Aire Provincia), Lucas Lopardo (Sindicato Empleados Publicos of San Juan), Kiel Reijnen (Unitedhealthcare) i Jose Luis Rodriguez (Reprezentacja Chile).

Szóstka zdobyła najpierw trzy minuty przewagi, a następnie różnicę zwiększyła do 5 minut. Śmiałkowie nie mogli być pewni swego - dystans do peletonu zmieniał się jak w kalejdoskopie - z pięciu minut zrobiły się dwie, po czym różnica znów nieznacznie podskoczyła.

Peleton nie zamierzał rozdawać prezentów i pod przewodnictwem ekip Lampre-Merida, Etixx-Quick Step oraz reprezentacji Kolumbii zmniejszał straty, 25 kilometrów przed metą tracąc już tylko 50 sekund. Uciekinierzy nie stawiali większego oporu i wkrótce ich przygoda dobiegła końca.

Peleton mimo kilku prób ataków dojechał razem do ostatnich metrów i tam rozegrał walkę o etapowe zwycięstwo. Chaotyczny finisz ponownie wygrał Fernando Gaviria, wyraźnie wyprzedzając Marka Cavendisha (Etixx-Quick Step) i Sachę Modolo (Lampre-Merida).

Dla 20-letniego Kolumbijczyka to już drugi etapowy triumf w tegorocznej edycji wyścigu. Młodzian z Kolumbii poprzednio triumfował na pierwszym etapie.

Wyniki 3. etapu Tour de San Luis 2015 (2.1), Concarán - Juana Koslay (176,3 km):

1 Fernando Gaviria (Col) Reprezentacja Kolumbii          3:48:44
2 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
3 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
4 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement
5 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
6 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
7 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare
8 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires
9 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
10 Diego Milan (Dom) Inteja-MMR
11 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
12 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
13 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare
14 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
15 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyny
16 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
17 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman
18 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare
19 Igor Anton (Spa) Movistar Team
20 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step
21 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
22 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
23 Fernando Urena (Pan) Reprezentacja Panamy
24 Arnold Alcolea (Cub) Reprezentacja Kuby
25 Felix Nodarse (Cub) Reprezentacja Kuby
26 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
27 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
28 Juan Arango (Col) Reprezentacja Kolumbii
29 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
30 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
31 Leonardo Duque (Col) Colombia
32 Weimar Roldan (Col) Reprezentacja Kolumbii
33 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires
34 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan
35 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile
36 Francisco Paiva (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos
37 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
38 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
39 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team
40 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
41 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
42 Edward Diaz (Col) Colombia
43 Alex Diniz (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos
44 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos
45 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
46 William Guzman (Dom) Inteja-MMR
47 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini
48 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement
49 Ido Zilberstein (Isr) Cycling Academy Team
50 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
51 Adderlyn Cruz (Dom) Inteja-MMR
52 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii
53 Rodrigo Contreras (Col) Reprezentacja Kolumbii
54 Israel Nuno (Spa) Inteja-MMR
55 Francisco Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy
56 Roberto Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy
57 Jose Rodriguez (Chi) Reprezentacja Chile
58 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
59 Elias Pereyra (Arg) Team SEP San Juan
60 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman
61 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan
62 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team
63 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
64 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos
65 Kleber Ramos (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos
66 Wojciech Migdał (Pol) Cycling Academy Team
67 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
68 Marc Soler (Spa) Movistar Team
69 Davide Ballerini (Ita) Reprezentacja Włoch
70 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
71 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
72 Rodolfo Torres (Col) Colombia
73 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
74 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
75 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
76 Luis Laverde (Col) Reprezentacja Kolumbii
77 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
78 Carlos Quintero (Col) Colombia
79 Mauricio Graziani (Arg) Reprezentacja Argentyny
80 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
81 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
82 Andrey Sartassov (Chi) San Luis Somos Todos
83 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
84 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
85 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos
86 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos
87 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
88 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
89 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
90 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
91 Jakub Mareczko (Ita) Reprezentacja Włoch
92 Dmitriy Kozonchuk (Rus) Team Katusha
93 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
94 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
95 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin
96 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
97 Antonio Garnero (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos
98 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
99 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
100 Gabriel Juarez (Arg) San Luis Somos Todos
101 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
102 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
103 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile
104 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos
105 Ignacio Perez (Arg) Team SEP San Juan
106 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman
107 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch
108 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
109 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
110 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile
111 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli
112 Carlos Oyarzun (Chi) Reprezentacja Chile
113 Yennier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby
114 Edward King (USA) Cannondale-Garmin
115 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
116 Santiago Espindola (Arg) Buenos Aires
117 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
118 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires
119 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman
120 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
121 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare
122 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
123 Sebastian Cianci (Arg) Reprezentacja Argentyny
124 Joaquin Sobrino (Spa) Inteja-MMR
125 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
126 Lubos Malovec (Svk) Cycling Academy Team
127 Mauro Finetto (Ita) Reprezentacja Włoch
128 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires
129 Alan Sivori (Arg) Buenos Aires
130 Onel Santa Clara (Cub) Reprezentacja Kuby
131 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
132 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
133 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
134 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
135 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
136 German Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny
137 Yoav Bear (Isr) Cycling Academy Team                       03:30
138 Enrico Battaglin (Ita) Reprezentacja Włoch                 03:54
139 Lian Bertazzo (Ita) Reprezentacja Włoch                    04:03
140 Dario Diaz (Arg) Team SEP San Juan                         05:34
141 Guido Palma (Arg) Buenos Aires
142 Lucas Lopardo (Arg) Team SEP San Juan
143 Maicol Rodriguez (Pan) Reprezentacja Panamy
144 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
145 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
146 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
147 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
148 Jose De Leon (Pan) Reprezentacja Panamy                   08:02
149 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny           10:27
150 Ismael Laguna (Arg) Reprezentacja Argentyny
151 David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman                  10:41
152 Yans Arias (Cub) Reprezentacja Kuby                       15:06
DNF Laureano Rosas (Arg) Team SEP San Juan
DNF Ramon Carretero (Pan) Reprezentacja Panamy
DNF Ruben Menendez (Spa) Inteja-MMR
DNF Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
DNF Julio Gil (Arg) Reprezentacja Argentyny

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos             13:02:23
2 Rodolfo Torres (Col) Colombia                               00:06
3 Kleber Ramos (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos               00:24
4 Alex Diniz (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos                 00:27
5 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
7 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
8 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos                     00:29
9 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman                  00:36
10 Rodrigo Contreras (Col) Reprezentacja Kolumbii
11 Igor Anton (Spa) Movistar Team                             00:54
12 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                        00:57
13 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
14 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare                     00:59
15 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                 01:09
16 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare                        01:10
17 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
18 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos
19 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
20 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman                   01:19
21 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
22 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
23 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan
24 Edward Diaz (Col) Colombia
25 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
26 Weimar Roldan (Col) Reprezentacja Kolumbii                 01:28
27 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires
28 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
29 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                        01:36
30 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos                01:54
31 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos                  01:55
32 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii                 01:57
33 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
34 Juan Arango (Col) Reprezentacja Kolumbii                   02:03
35 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                      02:06
36 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement            02:16
37 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
38 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                02:18
39 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team                02:19
40 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos                  02:26
41 German Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny                02:36
42 Carlos Quintero (Col) Colombia                             02:45
43 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                          02:53
44 Mauro Finetto (Ita) Reprezentacja Włoch
45 Carlos Oyarzun (Chi) Reprezentacja Chile
46 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                   02:54
47 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                        03:00
48 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement          03:11
49 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
50 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  03:17
51 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                  03:32
52 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini                    03:37
53 Arnold Alcolea (Cub) Reprezentacja Kuby                    03:46
54 Israel Nuno (Spa) Inteja-MMR
55 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan                    04:04
56 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyny                  04:07
57 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare                       04:11
58 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
59 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch                   04:13
60 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team                    04:15
61 Diego Milan (Dom) Inteja-MMR
62 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli               04:29
63 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement         04:39
64 Ignacio Perez (Arg) Team SEP San Juan                      04:41
65 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile
66 Jose Rodriguez (Chi) Reprezentacja Chile                   04:43
67 Lubos Malovec (Svk) Cycling Academy Team                   04:45
68 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                        04:55
69 Leonardo Duque (Col) Colombia
70 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
71 Ido Zilberstein (Isr) Cycling Academy Team                 04:59
72 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step                      05:09
73 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
74 Fernando Urena (Pan) Reprezentacja Panamy                  05:24
75 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                   05:25
76 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos                05:27
77 Gabriel Juarez (Arg) San Luis Somos Todos                  05:57
78 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires
79 Fernando Gaviria (Col) Reprezentacja Kolumbii              06:03
80 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
81 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
82 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin
83 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
84 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
85 Marc Soler (Spa) Movistar Team
86 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
87 Edward King (USA) Cannondale-Garmin
88 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                     06:21
89 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                06:31
90 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                       06:33
91 Wojciech Migdał (Pol) Cycling Academy Team
92 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile
93 Antonio Garnero (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos
94 Yennier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby                     06:35
95 Francisco Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy              06:53
96 Mauricio Graziani (Arg) Reprezentacja Argentyny            07:03
97 Santiago Espindola (Arg) Buenos Aires                      07:15
98 Luis Laverde (Col) Reprezentacja Kolumbii                  07:18
99 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
100 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
101 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                        07:27
102 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile                 07:29
103 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman           07:33
104 Elias Pereyra (Arg) Team SEP San Juan                     07:39
105 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step         07:53
106 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                           07:59
107 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
108 Dmitriy Kozonchuk (Rus) Team Katusha                      08:02
109 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman                   08:03
110 Roberto Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy               08:23
111 Sebastian Cianci (Arg) Reprezentacja Argentyny            08:57
112 Felix Nodarse (Cub) Reprezentacja Kuby                    08:58
113 Onel Santa Clara (Cub) Reprezentacja Kuby
114 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                      09:25
115 Alan Sivori (Arg) Buenos Aires                            09:48
116 Lucas Lopardo (Arg) Team SEP San Juan                     10:25
117 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman                   10:29
118 Andrey Sartassov (Chi) San Luis Somos Todos               10:31
119 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare                       10:34
120 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                          10:37
121 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires
122 Davide Ballerini (Ita) Reprezentacja Włoch                10:56
123 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                   11:04
124 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           11:10
125 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                       11:13
126 Dario Diaz (Arg) Team SEP San Juan
127 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                         11:22
128 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                      11:24
129 Maicol Rodriguez (Pan) Reprezentacja Panamy               11:45
130 Yoav Bear (Isr) Cycling Academy Team                      12:50
131 Enrico Battaglin (Ita) Reprezentacja Włoch                13:08
132 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini                 13:32
133 Jakub Mareczko (Ita) Reprezentacja Włoch
134 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare                         13:54
135 Francisco Paiva (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos          14:50
136 Guido Palma (Arg) Buenos Aires                            14:52
137 William Guzman (Dom) Inteja-MMR                           14:55
138 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement     15:00
139 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
140 Joaquin Sobrino (Spa) Inteja-MMR                          15:02
141 Adderlyn Cruz (Dom) Inteja-MMR                            15:26
142 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           15:29
143 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires                           16:32
144 Jose De Leon (Pan) Reprezentacja Panamy                   17:02
145 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                   17:24
146 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                           17:32
147 Ismael Laguna (Arg) Reprezentacja Argentyny               18:56
148 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement           19:07
149 Lian Bertazzo (Ita) Reprezentacja Włoch                   21:15
150 David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman                  22:00
151 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny           22:11
152 Yans Arias (Cub) Reprezentacja Kuby                       27:58

Klasyfikacja górska:

1 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos               10 pkt
2 Kleber Ramos (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos               9
3 Rodolfo Torres (Col) Colombia                               8
4 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement        4
5 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires                         3

Klasyfikacja sprinterska:

1 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos                 6 pkt
2 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires                         5
3 Guido Palma (Arg) Buenos Aires                              5
4 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan                     4
5 Jose Rodriguez (Chi) Reprezentacja Chile                    3

Klasyfikacja młodzieżowa:

1 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan
2 Edward Diaz (Col) Colombia
3 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii
4 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyny
5 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: