Diego Ulissi zawieszony na 9 miesięcy

Diego Ulissi został ukarany dziewięciomiesięcznym okresem dyskwalifikacji, liczonym od dnia 25 czerwca 2014.

25-letni kolarz będzie mógł powrócić do rywalizacji 28 marca br.

Nałożona kara jest konsekwencją podwyższonego poziomu salbutamolu, wykrytego podczas kontroli antydopingowej w zeszłorocznym Giro d'Italia. Zawodnik Lampre-Merida wygrał w tym wyścigu dwa etapy, w Viggiano i Montecopiolo.

Ulissi i sztab medyczny zespołu zgłaszali podczas Giro zastosowanie leku Ventolin oraz użycie paracetamolu, co jednak nie wyjaśniało przekroczenia dozwolonego poziomu salbutamolu o niemal 200 procent.

Sprawę Włocha rozpatrywał Szwajcarski Związek Kolarski, na którego licencji Ulissi startuje.

Cieszę się, że to koniec trudnego dla mnie okresu. Myślę, że należy podkreślić iż komisja antydopingowa stwierdziła, że nie działałem z zamiarem poprawienia swoich wyników, ale popełniłem zaniedbania, czego oczywiście żałuję. Ucierpiał przez sprawę wizerunek zespołu, od którego zawsze miałem wielkie wsparcie, podobnie jak ze strony rodziny. Cieszę się również, że moje wyniki nie zostały anulowane. Teraz nie mogę już doczekać się wznowienia startów

- skomentował Ulissi.

fot. LaPresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: