Tour Down Under 2015: skład FDJ

Francuską ekipę w Australii poprowadzi mistrz Finlandii.

Prowadzony przez Marca Madiot zespół FDJ podał skład na nadchodzący wyścig Tour Down Under. W składzie nie znaleźli się liderzy zespołu, ale ekipa znad Loary nie zamierza wyścigu traktować ulgowo.

Zajęte przed dwoma laty 10. miejsce w australijskim wyścigu poprawić będzie próbował mistrz Finlandii Jussi Veikkanen. 33-latek, zwykle pracujący mocno na kolegów z zespołu w większych imprezach, na antypodach po raz kolejny może dostać szansę pokazania się i zdobycia wartościowego wyniku.

Finowi towarzyszył będzie wysoki Francuz - Arnold Jeannesson, a także znany z waleczności Jeremy Roy. Swoich sił w finiszach z grupy próbować może doświadczony Sebastian Chavanel, a debiutować w wyścigu WorldTour będzie młodziutki Olivier le Gac.

Skład FDJ na Santos Tour Down Under 2015: Jussi Veikkanen, Sebastian Chavanel, Jeremy Roy, Arnold Jeannesson, Cedric Pineau, Olivier Le Gac i Lorrenzo Manzin.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: