Cel, pal, ognia: Alberto Contador jedzie po dublet

Wiadomo, że Alberto Contador w tym sezonie planuje wystąpić zarówno w Giro d’Italia, jak i w Tour de France. „Księgowy” spróbuje zdobyć dublet.

Misja nie jest łatwa. Ostatnim zawodnikiem, który w jednym roku wygrał włoski i francuski wielki tour, był w 1998 roku śp. Marco Pantani.

Pod koniec mojej kariery chciałbym zapisać się na kartach historii jako kolarz, który osiągnął coś specjalnego. Przedsięwzięcie nie jest jedynie ciężkie, ale też ryzykowne

– mówił Contador w rozmowie z Gazzetta dello Sport.

Kapitan Tinkoff Saxo w swojej karierze triumfował w sześciu grand tourach. Gdyby nie dyskwalifikacja za używanie clenbuterolu, miałby ich na koncie osiem, bowiem odebrano mu zwycięstwa w Tourze (2010) oraz Giro (2011). Do tej pory niepokonany w tym zestawieniu pozostaje Eddy Merckx – 11.

32-letni Hiszpan jest jedynym zawodnikiem z big four (Nairo Quintana, Chris Froome, Vincenzo Nibali), który przed „Wielką Pętlą” pojawi się na starcie Giro.

Nie jestem jeszcze wypalony fizycznie czy mentalnie. Chcę zakończyć moją karierę w sławie, będąc na topie. Wycofać się po wygraniu ważnego wyścigu

– powiedział Contador Marca.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: