Warren Barguil chce spróbować sił w klasykach

Kampania ardeńska celem sezonu dla młodego Francuza.

23-letni Warren Barguil planuje nadchodzący sezon. Zawodnik ekipy Giant-Shimano, od 1 stycznia zmieniającej się w Giant-Alpecin, w roku 2015 skupi się na wyścigach klasycznych, a doświadczenia szukał będzie na trasie Tour de France.

Rewelacja hiszpańskiej Vuelty z 2013 roku po solidnym sezonie 2014 skupić się chce na imprezach jednodniowych, a w szczególności na ardeńskim tryptyku. Barguil, który w tym sezonie do wygranych w 2013 roku dwóch etapów hiszpańskiego Grand Touru dołożył 8. miejsce w Strade Bianche, 9. w Volta a Catalunya, 6. w Tour de Beijing oraz 8. w Vuelta a Espana, spokojnie podchodzi do spekulacji na temat swoich możliwości w wyścigach trzytygodniowych.

W tej chwili wyścigi klasyczne to najbardziej rozsądny i opłacalny cel. By wygrywać Grand Toury potrzeba doświadczenia

- oznajmił w rozmowie z paryską L'Equipe.

Pochodzący z Bretanii Francuz przygotowania do sezonu zacznie w Azji - najpierw wystartuje w Tour of Oman (18-23 lutego). Dni wyścigowych nie będzie miał wielu - w marcu czekają go Paryż - Nicea (9-16 marca) i Volta a Catalunya (24-29 marca). Przed występem w ardeńskich klasykach, najważniejszych startach w kalendarzu, czyli Amstel Gold Race (20 kwietnia), La Fleche Wallonne (23 kwietnia), Liege-Bastogne-Liege (27 kwietnia), będzie ich miał zaledwie 20.

Przed ściganiem na trasie "Wielkiej Pętli" młody Francuz pojedzie do USA i weźmie udział w Tour de California (11-18 maja). Przygotowania sfinalizuje jedna z dwóch głównych tygodniówek sezonu - Critérium du Dauphiné (8–15 czerwca) lub Tour de Suisse (14–22 czerwca).

Barguil 5 lipca zadebiutuje w największym wyścigu świata, choć na razie nie chciał zdradzać roli, w jakiej wystąpi na trasie rozpoczynającej się prologiem w Utrechcie. Plany na dalszą część sezonu nie są dokładne - młody zawodnik ma wystartować w Clásica San Sebastián (2 sierpnia), GP Plouay (31 sierpnia), a później przygotować się do mistrzostw świata w Richmond i Il Lombardia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: