Daniel - odzież kolarska

Torku Sekerspor żegna się z Juanem Jose Cobo

Triumfator Vuelta a Espana 2011 bez kontraktu na sezon 2015.

Zespół Torku Sekerspor podał skład na sezon 2015. Turecka ekipa pożegnała się z dwoma hiszpańskimi zawodnikami - Davidem de la Fuente i Juanem Jose Cobo, w ich miejsce angażując Belga Kevina Seeldraeyersa i Tomasza Marczyńskiego.

Pod kierownictwem francuskiego managera Lionela Marie zespół przechodzi sporą transformację. Po wstąpieniu do Ruchu na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) były dyrektor i trener takich ekip jak Orica-GreenEdge czy Giant-Shimano planuje zbudować ekipę na nowo i nadać jej nowy wizerunek, niemający związku z ciemną dopingową przeszłością.

W składzie oprócz mającego za sobą doświadczenia w największych wyścigach świata polsko-belgijskiego duetu znaleźli się Turcy Nazym Bakirci, Miraç Kal, Amhet Ökren, Amhet Akdilek, Muhammed Atalay, Bekir Baki Arkirsa, Rasim Reis, Feritcan Samli, Fettulah Köse, Fatih Keles, Ismail Aksoy oraz Ukrainiec Sergiy Grechyn.

De la Fuente w sezonie 2015 reprezentował będzie portugalski zespół kontynentalny Efapel. Dalsze losy i plany Cobo nie są znane.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: