Brian Cookson podsumowuje 2014 rok: część druga

W drugiej części swojego podsumowania 2014 roku Brian Cookson odniósł się do kwestii kolarstwa kobiet, globalizacji, współpracy z mediami oraz wprowadzenia nowych technologii przekazu.

Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej powiedział, że nowa formuła kalendarza WorldTour jest elementarna dla dalszego rozwoju kolarstwa. Należy spisać nowe, ostrzejsze przepisy regulujące działalność ekip zawodowych oraz organizatorów wyścigów po to, by zapewnić pewne  wysokie standardy. Terminarz powinien zostać obcięty i skrócony.

Cookson pochwalił się powołaniem do życia specjalnej komisji na rzecz kolarstwa kobiet, która odgrywa znaczącą rolę i która zajmuje się propagowaniem oraz popularyzacją ścigania pań. W zakończonym sezonie 30 stacji telewizyjnych transmitowało rywalizację z imprez Pucharu Świata, przed odbiornikami zasiadło 15 mln kibiców. W 2015 roku zostanie poczyniony kolejny krok dążący do profesjonalizacji kolarstwa płci pięknej.

Co się zaś tyczy globalizacji. Department of International Relations, składający się z 181 członków, jest odpowiedzialny za komunikację między UCI a narodowymi związkami. Szkoleniowe centra kolarskie UCI mieszczą się w Korei, RPA oraz Japonii, niebawem dołączy do nich ośrodek w Ameryce Płd.

Cookson dodał, że funkcjonują konta UCI na facebook’u i twitterze, kanał na YouTube również ma się dobrze. Sygnał z mistrzostw świata w Ponferradzie wysłany był do 158 krajów. Brytyjczyk opowiedział się również za dalszymi innowacjami. Jak na razie w peletonie można spotkać kamerki GoPro zamontowane na kierownicy lub pod siodełkiem czy urządzenia geolokalizycjne.

W 2014 roku bardzo dużo się wydarzyło. Dziękuję moim pracownikom, że uczynili zasadniczy kroku rehabilitacji UCI. Nasze dzieło będziemy kontynuować również w sezonie 2015

– mówił Cookson.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: