Etixx-Quick Step wybrała skład na Tour Down Under 2015

Belgijska grupa Etixx-Quick Step ogłosiła swoją siódemkę na 17. edycję Santos Tour Down Under.

W ekipie nie znajdzie się żadna z gwiazd zespołu, natomiast swój debiut w nowych barwach zaliczą Yves Lampaert, Maxime Bouet i David De La Cruz.

To będzie pierwszy wyścig WorldTour w roku, a zawsze lepiej dobrze rozpocząć. Przyjedziemy z dodatkową motywacją, ponieważ nasz sponsor Etixx Sports Nutrition wprowadza swoje produkty na australijski rynek

- powiedział dyrektor sportowy Rik Van Slycke.

Skład powinien odnaleźć się w każdej sytuacji. Gianni Meersman i Mark Renshaw mogą pokazać się w sprintach, ten pierwszy zwłaszcza na finiszach z mniejszej grupy. David De La Cruz, Pieter Serry i Maxime Bouet są na podjazdy. Bouet dobrze spisywał się w ostatniej edycji, ale rozbił się dwa dni przed metą. Jesteśmy przekonani, że mogą dać sobie radę na takich przeszkodach jak Willunga Hill. Skład uzupełnią mocni w każdym terenie Martin Velits i Yves Lampaert

- dodał Van Slycke.

Etixx-Quick Step na Tour Down Under 2015:
Maxime Bouet (FRA), David De La Cruz (ESP), Yves Lampaert (BEL), Gianni Meersman (BEL), Mark Renshaw (AUS), Pieter Serry (BEL), Martin Velits (SVK).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: