Złodzieje uderzyli w Orica-GreenEdge

Trwa seria kradzieży sprzętu rowerowego z magazynów zlokalizowanych we Włoszech. Tym razem przyszła kolej na grupę Orica-GreenEdge.

Jak poinformowali Australijczycy w nocy ze środy na czwartek z siedziby ekipy znajdującej się w Brunello we włoskiej prowincji Varese zniknął sprzęt o wartości około 200 tys. euro.

Złodzieje jak zawsze byli dobrze przygotowani. Z magazynu zniknęło 45 ram, 70 zestawów osprzętu, koła oraz furgonetka. Samochód, dzięki nadajnikowi GPS, udało się odnaleźć. Na razie brak informacji czy w środku pojazdu znajdowało się coś więcej.

Straty znacznie skomplikują przygotowania australijskiego zespołu do sezonu, ponieważ wśród skradzionego sprzętu znajdowały się ten dedykowany czołówce ekipy WorldTour oraz drużynie torowej.

Orica jest kolejną grupą, której włoski magazyn odwiedzili złodzieje na przestrzeni ostatnich miesięcy. Ponad milion euro straciła w sprzęcie Lampre-Merida, poszkodowani były również m. in. Cannondale, RusVelo i producent siodełek Selle San Marco. O sukcesach policji jak dotąd cisza.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: