Puchar Świata 2014/15 #3: Kevin Pauwels umacnia się na prowadzeniu

Kevin Pauwels (Sunweb - Napoleon Games) wygrał trzecie zawody o Puchar Świata w kolarstwie przełajowym, po raz pierwszy w historii przeprowadzone w angielskim Milton Keynes.

Rozgrywany przy słonecznej pogodzie wyścig toczony był na fragmentami śliskiej od błota trasie. Początkowo niewielką przewagę zyskali Kevin Pauwels i Philipp Walsleben (BKCP - Powerplus), ale w połowie dystansu obok tej dwójki czołówkę tworzyli Lars Van Der Haar (Giant-Shimano Development Team), Tom Meeusen (Telenet - Fidea), Francis Mourey (Fdj.Fr), Klaas Vantornout (Sunweb - Napoleon Games) i Corne Van Kessel (Telenet - Fidea). Znaczną stratę notował już Sven Nys (Crelan-AA Drink), którego zatrzymał defekt roweru.

Mourey i Pauwels zabrali się za narzucanie tempa, natomiast po wywrotce Walslebena na znajdującym się zaraz za linią start/meta śliskim zjeździe, mistrz Niemiec wspólnie z Van Kesselelem i Meeusenem zostali nieco z tyłu.

Dwójka z Telenet - Fidea nie zdołała powrócić do gry, a oznaki zmęczenia zaczął z czasem zdradzać Van Der Haar.

Decydującą akcję na początku finałowego okrążenia przeprowadziła dwójka Sunweb. Mourey starał zaczepić się na ich kole, ale w końcu i on, jako ostatni, uległ. W połowie rundy wszystko było już jasne, a na ostatniej prostej lider Pucharu Świata po markowanym finiszu wyprzedził Vantornouta.

29. miejsce zajął Mariusz Gil (Corendon - Kwadro).

W klasyfikacji generalnej Pauwels o 35 punktów wyprzedza obecnie Van Der Haara.

Wyścig kobiet ponownie wygrała Belgijka Sanne Cant (Enertherm-BKCP).

Wyniki:
  1 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team       1:03:01
  2 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team      00:01
  3 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                      00:16
  4 Lars Van Der Haar (Ned) Development Team Giant-Shimano           00:19
  5 Philipp Walsleben (Ger) BKCP - Powerplus                         00:43
  6 Corné Van Kessel (Nedl) Telenet - Fidea                          00:58
  7 Tom Meeusen (Bel) Telenet - Fidea                                01:00
  8 Sven Nys (Bel) Crelan-AA Drink                                   01:12
  9 Bart Aernouts (Bel) Corendon - Kwadro                            01:32
 10 Rob Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continenta     01:38
 11 Fabien Canal (Fra) Look - Beaumes De Venise                      01:41
 12 Ian Field (GBr)                                                  01:47
 13 Laurens Sweeck (Bel) Corendon - Kwadro                           01:53
 14 Jonathan Page (USA)                                              01:55
 15 Bart Wellens (Bel) Telenet - Fidea                               02:01
 16 Gianni Vermeersch (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team     02:04
 17 Marcel Wildhaber (Swi) Scott-Odlo Mtb Racing Team
 18 Toon Aerts (Bel) Telenet - Fidea                                 02:06
 19 Sascha Weber (Ger) Veranclassic - Doltcini                       02:22
 20 Jim Aernouts (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team          02:35
 21 David Van Der Poel (Ned) BKCP - Powerplus                        02:48
 22 Thijs Van Amerongen (Ned) Telenet - Fidea                        02:57
 23 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental     03:16
 24 Michael Boros (Cze)                                              03:23
 25 Jeremy Powers (USA) Rapha-Focus                                  03:27
 26 Marcel Meisen (Ger) Corendon - Kwadro                            03:51
 27 Radomir Simunek (Cze) Corendon - Kwadro                          04:02
 28 Tim Merlier (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team           04:04
 29 Mariusz Gil                                                      04:07
 30 Niels Wubben (Ned) Telenet - Fidea                               04:38
 31 Javier Ruiz De Larrinaga Ibanez (Spa)                            04:45
 32 Jack Clarkson (GBr)                                              05:21
 33 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat - Auber 93                      05:45
 34 Lubomir Petrus (Cze) BKCP - Powerplus                            05:49
 35 Twan Van Den Brand (Ned) Cyclingteam Jo Piels                    06:14
 36 Jeremy Durrin (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategie            06:25
 37 Kenneth Hansen (Den)                                             06:39
 38 Steven James (GBr)                                               06:52
 39 Steven James (GBr)                                               07:08
 40 Ben Sumner (GBr)                                                 07:14
 41 Martin Gujan (Swi) Orange Monkey Pro Team                        07:50
 42 Alex Paton (GBr)                                                 08:00
 43 Jody Crawforth (GBr)                                             08:05
 44 Gusty Bausch (Lux)
 45 Nicholas Barnes (GBr)
 46 Ramon Sagues Portabella (Spa)
 47 Jack Ravenscroft (GBr)
 48 David Montgomery (Irl)
 49 Glen Kinning (Irl)
 50 Mark Mcconnell (Can)
 51 Timothy O'regan (Irl)
 52 Angus Edmond (NZl)

Kobiety:

  1 Sanne Cant (Bel) Enertherm-BKCP                                  45:26
  2 Katherine Compton (USA) Trek Factory Racing
  3 Nikki Harris (GBr) VZW Young Telenet Fidea Cycling Team          00:32
  4 Ellen Van Loy (Bel) VZW Young Telenet Fidea Cycling Team         00:40
  5 Lucie Chainel-Lefevre (Fra)                                      00:50
  6 Caroline Mani (Fra) Raleigh-Clement                              00:54
  7 Kaitlin Antonneau (USA) Cannondale-Cyclocrossworld               01:01
  8 Helen Wyman (GBr) Kona Factory Racing                            01:09
  9 Rachel Lloyd (USA) Specialized-California Giant                  01:22
 10 Martina Mikulaskova (Cze)                                        01:37
 11 Sabrina Stultiens (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team              01:53
 12 Meredith Miller (USA) Noosa                                      02:15
 13 Aida Nuno Palacio (Spa) Lointek                                  02:32
 14 Pavla Havlikova (Cze) VZW Young Telenet Fidea Cycling Team       02:42
 15 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team               02:48
 16 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team       02:57
 17 Crystal Anthony (USA) Optum                                      03:18
 18 Githa Michiels (Bel) Trek-Kmc Trade Team                         03:29
 19 Gabriella Durrin (GBr) Neon Velo                                 03:54
 20 Reza Hormes (Ned)                                                04:17
 21 Sanne Van Paassen (Ned) Boels Dolmans Cycling Team               04:39
 22 Lise-Marie Henzelin (Swi)                                        04:47
 23 Laura Perry (Fra)                                                05:01
 24 Bianca Van Den Hoek (Ned)                                        05:07
 25 Maghalie Rochette (Can) Luna Pro Team                            05:11
 26 Amira Mellor (GBr)                                               05:29
 27 Laura Verdonschot (Bel)                                          05:33
 28 Adela Carter (GBr)                                               05:48
 29 Lizzy Witlox (Ned)                                               06:07
 30 Mercedes Pacios Pujado (Spa)                                     06:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: