Tour de Pologne 2016 wystartuje z Chorwacji?

Lang Team prowadzi rozmowy z władzami chorwackiej stolicy.

Organizatorzy wyścigu Tour de Pologne poinformowali o możliwości współpracy z Chorwacją przy organizacji polskiej imprezy w 2016 roku. W tej sprawie w Zagrzebiu odbyło się spotkanie pomiędzy dyrektorem wyścigu Czesławem Langiem i wiceburmistrz chorwackiej stolicy - Sandrą Svaljek.

Polska etapówka cyklu WorldTour miałaby odwiedzić Zagrzeb i Opatię - miasta położone na północy najnowszego kraju członkowskiego Unii Europejskiej.

Tour de Pologne w ostatnich latach często gościł poza granicami Polski - kolarze zahaczali o Czechy czy Słowację, a w 2013 nawet o włoski Trydent. O możliwości poprowadzenia trasy 73. edycji wyścigu znad Adriatyku mówiło się już od jakiegoś czasu, jednak dopiero wczoraj organizatorzy poinformowali, że trwają oficjalne rozmowy.

Chorwacja w 2016 roku świętowała będzie 25-lecie niepodległości, uzyskanej po oderwaniu się od Jugosławii i krwawej wojnie w 1991 roku.

źródło: www.tourdepologne.pl

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: