Program startowy Vincenzo Nibalego

Zwycięzca Tour de France, Vincenzo Nibali, ma już ustaloną ścieżkę startów i zgrupowań do przyszłorocznego wyścigu.

Lider Astany zastrzega, że do programu może wskoczyć Giro d'Italia, w zależności od rozwoju sytuacji w trakcie sezonu.

Jak podaje Gazzetta dello Sport kalendarz 30-letniego Włocha otworzą Tour de Dubai (4-7 luty) i Tour de Oman (17-22 luty), następnie obejmie Strade Bianche (7 marca) i Tirreno-Adriatico (11-17 marca), po którym Sycylijczyk wyjedzie na zgrupowanie na Teide (28 marca - 11 kwietnia).

Rekin z Mesyny zrobi sobie krótką przerwę na ardeńskie klasyki Amstel Gold Race (19 kwietnia), Fleche Wallonne (22 kwietnia) i Liege-Bastogne-Liege (26 kwietnia), po czym ponownie wyląduje na Teide (18 maja - 2 czerwca).

Nibali na generalny sprawdzian przed Tour de France wybrał Criterium du Dauphine (7-14 czerwca), potrenuje w San Pellegrino (15-24 czerwca) oraz stanie do obrony tytułu mistrza kraju (27 czerwca).

To nie jest ostateczny program, powiedziałbym, że jest elastyczny, oparty na moich odczuciach. Giro? Zobaczymy. Zostawiam tu sobie otwarte drzwi, start zależeć również będzie od decyzji zespołu. Z połączeniem Giro i Touru będą ogromne problemy. Ryzyko polega na tym, że w trzecim tygodniu Touru, który decyduje o losach wyścigu, może zabraknąć mi nogi

- powiedział Nibali, wskazując swoich rywali o żółtą koszulkę.

Contador jest najbardziej inteligentny i doświadczony. Ma styl podobny do mojego, potrafi przeprowadzić zaskakująca akcję. Froome w dużym stopniu zwycięstwo zawdzięczał drużynie. Quintana jest młody, był drugi w Tourze, wygrał Giro, ale uważam, że pozostaje krok z tyłu.

fot. Luca Bettini / RCS Sport

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: