Zespół Orica-GreenEdge spokojny o najbliższą przyszłość

Premier Australii osobiście gratuluje zawodnikom udanego sezonu i przedłużenia umowy ze sponsorem

Firma Orica podpisała dwuletnią prolongatę umowy sponsorskiej z zespołem Orica-GreenEdge. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją i dystrybucją materiałów wybuchowych sponsoruje zespół od jego debiutu w 2012 roku. Nowa umowa opiewa na sezony 2015 i 2016.

Zawodnicy Matthew White'a w sezonie 2014 wygrywali 35 razy, a do najbardziej znaczących sukcesów zaliczyć można triumf w Santos Tour Down Under i Liege-Bastogne-Liege (Simon Gerrans), dwa wygrane etapy Tour de Romandie (Michael Albasini), trzy wygrane etapy Giro d'Italia (Michael Matthews, Pieter Weening, jazda drużynowa na czas, maglia rosa w drużynie przez 7 dni) oraz triumfy w wyścigach jednodniowych czy na etapach wyścigów takich jak Tour de Suisse i Amgen Tour od California.

Ekipa poczyniła też fantastyczne ruchy na ryku transferowym, pozyskując dwóch niezwykle utalentowanych Brytyjczyków - młodziutkich Simona i Adama Yatesów. Błysnął też Esteban Chaves, dopiero rozpoczynający przygodę z zawodowym ściganiem, a kontrakt na kolejne lata podpisał już Simon Gerrans.

13 triumfów odniosły zawodniczki kobiecego oddziału zespołu - Orica-AIS - liczbę tę zawdzięczając w większości "królowej równych występów" - Emmie Johansson. Kobiecy zespół o przyszłość może być spokojny - umowy sponsorskie na kolejne dwa lata także zostały już podpisane.

Sukcesów na trasach europejskich wyścigów pogratulował zawodnikom i zawodniczkom sam premier Australii - Tony Abbott. Szef Liberalnej Partii Australii okazał się zapalonym amatorem roweru i w ramach spotkania wyruszył na 26-kilometrową przejażdżkę po ulicach Canberry.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: