Lampre-Merida zatrudnia brata Rui Costy i Philippe'a Mauduita

Portugalczyk i dwaj doświadczeni dyrektorzy sportowi wzmacniają włoski zespół

Mario Jorge Faria Da Costa, czyli starszy brat mistrza świata z 2013 roku, zasili kadrę włoskiego zespołu Lampre-Merida. Portugalczyk, dotychczas ścigający się na krajowych szosach, dołącza do o rok młodszego, ale za to bardziej utalentowanego brata - Ruiego.

Mario Jorge będzie pomocnikiem liderów ekipy, tak jak w dotychczasowym zespole - OFM Quinta de Lixa. Mimo że w swojej dotychczasowej karierze nie odnotował wielu sukcesów - w 2011 został wicemistrzem Portugalii - zespół Brenta Copelanda zdecydował się dać mu szansę i wykorzystać jego poświęcenie i pracę dla kapitanów ekipy.

Wzmocniona została także kadra dyrektorów sportowych - do Orlando Mainiego, Marco Marzano, Simone Pedrazziniego, Daniele Righi i Bruno Vicino dołączy Francuz Philippe Mauduit oraz Włoch Mario Scirea.

Transfer Mauduita to niespodzianka, zresztą tak jak jego niespodziewane odejście z zespołu Tinkoff-Saxo. Francuz po czterech latach współpracy z Bjarnem Riisem zdecydował się na odejście, tłumacząc to różnicami w podejściu do prowadzenia zespołu między nim a właścicielem - Olegiem Tinkovem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: