Annette Edmondson w Wiggle Honda

Australijka Annette "Nettie" Edmondson dołączy do ekipy Wiggle Honda.

22-letnia sprinterka, specjalizująca się w kolarstwie torowym, do europejskiego zespołu przechodzi po dwóch latach spędzonych w ekipie Orica-AIS. Zawodniczka z południowej Australii do kolarstwa trafiła w wieku 13 lat, przechodząc przez cały system szkolenia w narodowych instytutach sportu i po drodze zdobywając worek medali na arenie krajowej i w mistrzostwach Oceanii.

Edmondson mimo młodego wieku na koncie ma już sporo sukcesów - na torze wywalczyła olimpijski brąz w omnium (2012), siedem medali mistrzostw świata (3 srebrne, 4 brązowe), a w 2014 roku zdobyła złoty medal Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej w scratchu. Z torem wiąże spore nadzieje w kontekście nadchodzących igrzysk w Rio de Janeiro (2016), dlatego też jej występy na szosie pozostaną na drugim planie.

Zespół z Wielkiej Brytanii wzmocnią także mistrzyni olimpijska Dani King, Amerykanka Mara Abbott, mistrzyni Belgii Jolien D’Hoore, Włoszka Elisa Longo Borghini, Francuzka Audrey Cordon-Ragot oraz Brytyjka Anna Christian.

fot. Orica-AIS

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: