Eryk Latoń w CCC Polsat Polkowice

Eryk Latoń podpisał trzyletni kontrakt z zespołem CCC Polsat Polkowice.

Powiększa się skład ekipy CCC Polsat Polkowice na sezon kolarski 2015. Po transferach Piotra Brożyny, Michała Paluty i Jakuba Kaczmarka, do ekipy kolarzy z Polkowic trafia kolejny, utalentowany zawodnik młodego pokolenia – 21-letni Eryk Latoń.

Karierę kolarską rozpoczynał w Kaliszu, trafiając do „kuźni” talentów- klubu kolarskiego, KTK Kalisz. Swoją „przygodę” z rowerem rozpoczynał od toru, gdzie odnosił swoje pierwsze kolarskie sukcesy. Ma na swoim koncie tytuły mistrza i vice mistrza Polski m.in. w kerinie, sprincie drużynowym, wyścigu punktowym, na 1 i 5 kilometrów. W sezonie 2011 reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy, gdzie w omnium zajął wysokie 4. miejsce, natomiast na mistrzostwach świata był ósmy.

W 2012 roku podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt, trafiając do polskiej kontynentalnej ekipy BDC MarcPol. Spędził w niej trzy sezonu, z których ostatni okazał się najbardziej udany. W wyścigu Dookoła Mazowsza wygrał jeden z etapów, a w klasyfikacji końcowej wyścigu zajął drugie miejsce. W mocno obsadzonym wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich na jednym z etapów finiszował na drugim miejscu.

Dostałem propozycję przejścia do drugiej dywizji i myślę, że to jest dla mnie życiowa szansa

– powiedział Latoń.

Chcę jak najlepiej wykorzystać ten czas będąc jeszcze młodym kolarzem i rozwijać się jak nasi najlepsi zawodnicy. Odnoszą oni niesamowite sukcesy światowe, a to mnie bardzo motywuje do ciężkiej pracy, chciałbym zajść tak wysoko jak oni.

Eryk Latoń podpisał trzyletni kontrakt z ekipą „pomarańczowych”.

Paweł Gadzała

Podia Lach i Pikulik | Bęben najlepszy w Grudziądzu | Narvaez nie dał się Pogacarowi

Polskie kolarstwo jest kobietą. Narvaez popsuł plany Pogacara. Tiberi podpisał nowy kontrakt. Wiadomości i wyniki z 4 maja.

4 maja 2024, 21:16

Giro d’Italia 2024. Pogacar wiedział, że Narvaeza może nie ograć

Tadej Pogacar chciał wygrać już na otwarcie Giro d'Italia. Słoweniec w finale wiedział jednak, że pokonanie Jhonatana Narvaeza może być…

4 maja 2024, 19:00

Giro d’Italia 2024: etap 2 – przekroje/mapki

Zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2024. 5 maja (niedziela): San Francesco al Campo – Oropa (161 km ⭐️⭐️⭐️).

4 maja 2024, 17:27

Giro d’Italia 2024: etap 1. Jhonatan Narvaez pokonał Tadeja Pogacara

Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) wygrał pierwszy etap 107. edycji Giro d’Italia i został liderem wyścigu.

4 maja 2024, 17:21

La Vuelta Femenina 2024: etap 7. Marianne Vos nie do zatrzymania

Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.

4 maja 2024, 16:32

Lista startowa Giro d’Italia 2024

Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.

4 maja 2024, 13:23