Eryk Latoń w CCC Polsat Polkowice

Eryk Latoń podpisał trzyletni kontrakt z zespołem CCC Polsat Polkowice.

Powiększa się skład ekipy CCC Polsat Polkowice na sezon kolarski 2015. Po transferach Piotra Brożyny, Michała Paluty i Jakuba Kaczmarka, do ekipy kolarzy z Polkowic trafia kolejny, utalentowany zawodnik młodego pokolenia – 21-letni Eryk Latoń.

Karierę kolarską rozpoczynał w Kaliszu, trafiając do „kuźni” talentów- klubu kolarskiego, KTK Kalisz. Swoją „przygodę” z rowerem rozpoczynał od toru, gdzie odnosił swoje pierwsze kolarskie sukcesy. Ma na swoim koncie tytuły mistrza i vice mistrza Polski m.in. w kerinie, sprincie drużynowym, wyścigu punktowym, na 1 i 5 kilometrów. W sezonie 2011 reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy, gdzie w omnium zajął wysokie 4. miejsce, natomiast na mistrzostwach świata był ósmy.

W 2012 roku podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt, trafiając do polskiej kontynentalnej ekipy BDC MarcPol. Spędził w niej trzy sezonu, z których ostatni okazał się najbardziej udany. W wyścigu Dookoła Mazowsza wygrał jeden z etapów, a w klasyfikacji końcowej wyścigu zajął drugie miejsce. W mocno obsadzonym wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich na jednym z etapów finiszował na drugim miejscu.

Dostałem propozycję przejścia do drugiej dywizji i myślę, że to jest dla mnie życiowa szansa

– powiedział Latoń.

Chcę jak najlepiej wykorzystać ten czas będąc jeszcze młodym kolarzem i rozwijać się jak nasi najlepsi zawodnicy. Odnoszą oni niesamowite sukcesy światowe, a to mnie bardzo motywuje do ciężkiej pracy, chciałbym zajść tak wysoko jak oni.

Eryk Latoń podpisał trzyletni kontrakt z ekipą „pomarańczowych”.