MŚ Ponferrada 2014: dzień #4 - mapki/przekroje

Perła w koronie wyścigów jazdy na czas - rywalizacja elity mężczyzn - zamknie pierwszą część światowego czempionatu w Ponferradzie.

47 kilometrów 100 metrów. Organizatorzy mistrzostw świata powracają do tradycji, dystans jazdy na czas dla elity mężczyzn mieszcząc poniżej magicznej liczby 50. Po 57 kilometrach we Florencji, tegoroczna czasówka to klasyka gatunku.

Początkowo anonsowana jako górska, czasówka faworyzować powinna raczej specjalistów w dziedzinie walki z czasem, a nie górali. Trasa na pierwszych 30 kilometrach jest zasadniczo płaska, dopiero potem pojawiają się dwa pagórki.

Kandydat do złota jest w zasadzie tylko jeden. Broniący tytułu Niemiec Tony Martin ma szansę na zdobycie czwartego złota w tej specjalności. Czwartego z rzędu. "Der Panzerwagen" w tym sezonie po raz kolejny udowadnia, że jego przydomek to nie przypadek - od końca maja wygrał wszystkie czasówki, w których startował, w tym etapy Tour de France i Vuelta a Espana. Jazdę w trudnym terenie ćwiczył w Wogezach - brak czasówki w pierwszym tygodniu "Wielkiej Pętli" sympatyczny Niemiec nadrobił samotnym rajdem do mety, na pagórkach gubiąc towarzyszy ucieczki i opierając się pogoni.

Walkę z Martinem odpuszcza Szwajcar Fabian Cancellara, który koncentruje się w pełni na wyścigu ze startu wspólnego. Walczył będzie za to Bradley Wiggins, ostatnio zmiatający rywali na trasie Tour of Britain. W wirze walki błysną też Holender Tom Dumoulin, Australijczyk Rohan Dennis, Włoch Adriano Malori oraz Amerykanin Tejay van Garderen.

Lista startowa dostępna jest tutaj.

Trasa

ms2014-tt-mezczyzni
Start: 13:30; finisz ostatniego zawodnika: 17:00.

Polską reprezentowali będą Maciej Bodnar (Cannondale) i Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice).

Transmisja

Jazda indywidualna na czas elity mężczyzn – Polsat Sport, godz. 13:30

mapki: www.mundialciclismoponferrada.com

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: