MŚ Ponferrada 2014: dzień #2 - przekroje/mapki

Jazda indywidualna juniorek i mężczyzn do lat 23 to program drugiego dnia mistrzostw świata w hiszpańskiej Ponferradzie.

Wyścigi jazdy na czas już tradycyjnie otworzą zmagania najmłodszej kategorii - juniorek. Najmłodsze uczestniczki mistrzostw świata zmierzą się z blisko 14-kilometrową próbą. Trasa jest zasadniczo płaska, jedynie w końcówce do pokonania jest trzykilometrowy podjazd. Wspinaczka nie jest stroma, średnio liczy 4%, maksymalnie 7%.

Tytułu nie będzie broniłą Francuzka Severine Eraud, a walkę o medale na pewno stoczą z nią Australijki, które przed rokiem uplasowały się za jej plecami.

Po południu na trasę ruszą orlicy. Mężczyźni poniżej 23-go roku życia zmierzą się z trasą o długości 36,15 kilometra, której największą trudnością będzie 3-kilometrowy podjazd, zlokalizowany w końcówce trasy. Wspinaczka jest dokładnie taka sama, jak w wyścigu juniorek, a z jej szczytu do mety pozostają jeszcze 3 kilometry.

Tytułu broni Australijczyk Damien Howson, jednak oczy kibiców skierowane będą także na podwójnego mistrz Europy Stefana Kunga oraz czwartego przed rokiem Campbella Flakemore'a.

Lista startowa

Juniorki

Orlicy

Jazda indywidualna na czas juniorek (13,9 km)

ms2014-tt-juniorki

Start: 10:30; finisz ostatniej zawodniczki: 11:30.

Polskę reprezentowały będą Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) oraz Natalia Radzicka (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

Jazda indywidualna na czas mężczyzn do lat 23 (36,15 km)

ms2014-tt-orlicy

Start: 14:00; finisz ostatniego zawodnika: 16:35.

Polskę reprezentował będzie Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht – Author).

Transmisja

Jazda indywidualna na czas juniorek – Polsat Sport, godz. 10:00
Jazda indywidualna na czas mężczyzn U-23 – Polsat Sport, godz. 14:00

mapki: www.mundialciclismoponferrada.com

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: