Daniel - odzież kolarska

W weekend karierę kończy Thor Hushovd

Ostatnim wyścigiem w karierze Thora Hushovda będzie sobotni Primus Classic Impanis-Van Petegem. 36-letni Norweg pożegna się w Belgii z zawodowym peletonem po 15 latach pełnych sukcesów.

Mistrz świata z Geelong (2010) swój pierwszy zawodowy kontrakt podpisał w 1999 roku po tym, jak został mistrzem świata U23 na czas. Związał się z francuskim Credit Agricole, dla którego jeździł aż do 2008 roku. Potem przez dwa sezony reprezentował szwajcarski projekt Cervelo TestTeam, w 2011 roku ścigał się dla Garminu, a następnie złożył podpis pod umową z BMC Racing.

Dwa lata temu zachorował na mononukleozę, po chorobie nie wrócił do swojej topowej formy, chociaż w sezonie 2013 odniósł aż dziewięć zwycięstw, w tym dwa etapy Tour de Pologne, generalkę Arctic Race of Norway oraz odcinek Tour of Beijing.

W sumie na swoim koncie ma 10 zwycięstw etapowych w Tour de France czy trzy w Giro d’Italia. Hushovd planował wziąć jeszcze udział w mistrzostwach świata w Ponferradzie, ale nic z tego nie wyszło.

Foto: BMC/Graham Watson

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: