Anna Szafraniec i Mariusz Kowal mistrzami Polski w maratonie MTB 2014

Anna Szafraniec (Kross Racing Team) oraz Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team) zostali mistrzami Polski w maratonie MTB w elicie kobiet oraz mężczyzn.

Krajowy czempionat rozegrany został w Obiszowie. Zwycięstwo Anny Szafraniec nigdy nie było zagrożone. Zawodniczka Kross Racing Team wjechała na metę, po 70 kilometrach, z ogromną ponad 16-minutową przewagą nad Ritą Malinkiewicz (Goodman Zator). 19-letnia zawodniczka zdobyła srebro w elicie oraz złoto w kategorii U23. Jako trzecia zameldowała się Karolina Kozela (Cyclo Trener Team). Na kolejnych miejscach uplasowały się Monika Żur (4F Racing) oraz Karolina Cierluk (Bioam Racing Team), które stanęły dzięki temu na podium orliczek.

W elicie mężczyzn walka o złoto była bardziej zacięta, choć w bezpośredniej walce o tytuł mistrza kraju walczyli tylko kolarze JBG-2 Professional MTB Team. 4 zawodników z tej ekipy zajęło pierwsze 4 miejsca. Wygrał Mariusz Kowal, który pokonał na finałowych metrach najlepszego z orlików, Bartłomieja Wawaka. Prawie 3 i pół minuty po tej dwójce, przyjechała kolejna, bracia Adrian (zdobył brąz) i Piotr Brzózka. W kategorii U23 srebro wywalczył Michał Kowalczyk (Eurobike Kaczmarek Electric Team), a brąz Maciej Jeziorski (Sante BSA Whistle Team).