Tour de l'Ain 2014: etap 3

Bert-Jan Lindeman (Rabobank Development Team) po wspinaczce na Mons-Jura wygrał trzeci odcinek ścigania w departamencie l'Ain i objąłe prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Holender do mety dojechał jako jedyny z trzyosobowej ucieczki, całodniowy wysiłek wieńcząc etapowym triumfem. Niemal minutę za nim przyjechał Romain Bardet (Ag2r La Mondiale). Grupkę pościgową, półtorej minuty za młodym Francuzem, przyprowadził Irlandczyk Dan Martin (Garmin-Sharp).

Krótki i bardzo treściwy odcinek prowadził przez masyw Jury, a do pokonania były Col de Colier, Col de Berentin, Cote de Plange, Cote de Giron, Col de Menthieres - pięć wspinaczek, poprzedzających finałowy podjazd Mont Jura.

Ucieczka wykrystalizowała się dopiero po 70 kilometrach, a na czele znaleźli się Julien Simon, Julien El Fares oraz Bert-Jan Linderman (Rabobank-Development Team). Trio zaczęło swój rajd z blisko 6 minutami nad peletonem.

Lindeman nie zamierzał czekać na pościg i na szczycie Col de Menthieres zameldował się już samotnie, pędząc co sił ku mecie i etapowemu triumfowi. Na ostatnim podjeździe Holender zdawał się być niezagrożony, choć z tyłu bardzo mocno naciskał Romain Bardet, przy pomocy Jeana-Chtistophe'a Perauda i kolegów z Ag2r La Mondiale rozbijając peleton i samotnie ruszając za prowadzącym.

Lindeman na metę wjechał z 57 sekundami zapasu, obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Bardet gonił co sił, co zaowocowało sporą przewagą nad pozostałymi rywalami i minutowymi różnicami w stawce.

Wyniki 3. etapu Tour de l'Ain 2014 (2.1), Lagnieu - Lelex-Mont Jura (142,8 km):

  1 Bertjan Lindeman (Ned) Rabobank Development                3:53:06
  2 Romain Bardet (Fra) Ag2r-La Mondiale                         00:57
  3 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp                             02:24
  4 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2r-La Mondiale
  5 Rémi Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13
  6 Pierre-Roger Latour (Fra) Equipe de France                   03:23
  7 Maxime Bouet (Fra) Ag2r-La Mondiale
  8 Grégoire Tarride (Fra) Team La Pomme Marseille 15
  9 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 10 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step
 11 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 12 Jordi Simon Casulleras (Spa) Team Ecuador                    03:26
 13 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
 14 Artur Fedosseyev (Kaz) Continental Team Astana               04:08
 15 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 16 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia                   04:10
 17 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 18 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement         04:12
 20 Julien El Fares (Fra) Team La Pomme Marseille 18             04:19
 21 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits          05:53
 22 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step          06:21
 23 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               06:32
 24 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   07:37
 25 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 26 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Hubert Dupont (Fra) Ag2r-La Mondiale
 28 Higinio Fernandez (Spa) Team Ecuador
 29 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 08:40
 30 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole                   09:38
 31 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
 32 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme Marseille 14
 33 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 98
 34 Sam Oomen (Ned) Rabobank Development
 35 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development
 36 Jérôme Mainard (Fra) Equipe de France
 37 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 38 Derk Abel Beckeringh (Ned) Rabobank Development              11:31
 39 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Continental Team Astana             14:41
 40 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
 41 Pierre-Luc Perrichon (Fra) Bretagne - Seche Environnemen     15:48
 42 Timo Roosen (Ned) Rabobank Development
 43 Dylan Girdlestone (RSA) Garmin Sharp
 44 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement           20:28
 45 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 46 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma - Quick-Step
 47 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Métropole
 48 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
 49 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
 50 Lilian Calmejane (Fra) Equipe de France
 51 Jaume Rovira Pous (Spa) Team Ecuador
 52 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
 53 Viktor Okishev (Kaz) Continental Team Astana
 54 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 55 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp
 56 Frédéric Brun (Fra) Bigmat - Auber 93
 57 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r-La Mondiale
 58 Quentin Pacher (Fra) Equipe de France
 59 Julien Loubet (Fra) Equipe de France
 60 Julien Berard (Fra) Ag2r-La Mondiale
 61 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia
 62 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
 63 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 64 Jonathan Parades Hernandez (Col) Colombia
 65 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 66 Roman Semyonov (Kaz) Continental Team Astana
 67 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador
 68 Galym Akhmetov (Kaz) Continental Team Astana
 69 Jérémy Cornu (Fra) Team Europcar
 70 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 71 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                           24:38
 72 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits               26:26
 73 Maxime Renault (Fra) Bigmat - Auber 97                       26:27
 74 Pavel Gatskiy (Kaz) Continental Team Astana                  29:27
 75 Jean-Lou Pa?ani (Fra) Roubaix Lille Métropole
 76 Jérôme Gilbert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 77 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 17
 78 Pierre Gouault (Fra) Bigmat - Auber 95
 79 Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 96
 80 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Métropole
 81 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole
 82 Alexis Dulin (Fra) Equipe de France
 83 Benoît Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 84 Alo Jakin (Est) Bigmat - Auber 94
 85 Lachlan Morton (Aus) Garmin Sharp
 86 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
 87 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr
 88 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
 89 Dan Craven (Nam) Team Europcar
 90 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                29:32
 91 Isaac Carbonell Rabat (Spa) Team Ecuador                     29:57
 92 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step
 93 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole                  30:36

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Bertjan Lindeman (Ned) Rabobank Development               11:23:26
  2 Romain Bardet (Fra) Ag2r-La Mondiale                         00:54
  3 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp                             02:25
  4 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2r-La Mondiale                02:27
  5 Rémi Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13            02:42
  6 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step           03:14
  7 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 03:24
  8 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            03:25
  9 Pierre-Roger Latour (Fra) Equipe de France                   03:26
 10 Grégoire Tarride (Fra) Team La Pomme Marseille 15            03:28
 11 Maxime Bouet (Fra) Ag2r-La Mondiale                          03:31
 12 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 03:38
 13 Jordi Simon Casulleras (Spa) Team Ecuador                    03:39
 14 Artur Fedosseyev (Kaz) Continental Team Astana               04:13
 15 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 16 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits         04:15
 17 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement            04:21
 18 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia                   04:22
 19 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement         04:29
 20 Julien El Fares (Fra) Team La Pomme Marseille 18             04:31
 21 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits          06:10
 22 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step          06:13
 23 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               06:26
 24 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                 07:29
 25 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    07:37
 26 Hubert Dupont (Fra) Ag2r-La Mondiale                         07:52
 27 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   07:56
 28 Higinio Fernandez (Spa) Team Ecuador                         08:00
 29 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 08:48
 30 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement           09:32
 31 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development                  09:33
 32 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 98                    09:39
 33 Sam Oomen (Ned) Rabobank Development                         09:43
 34 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme Marseille 14           09:44
 35 Jérôme Mainard (Fra) Equipe de France                        09:46
 36 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar                          09:47
 37 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole                   09:58
 38 Derk Abel Beckeringh (Ned) Rabobank Development              11:36
 39 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Continental Team Astana             14:46
 40 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                               14:58
 41 Timo Roosen (Ned) Rabobank Development                       15:44
 42 Pierre-Luc Perrichon (Fra) Bretagne - Seche Environnemen     15:49
 43 Dylan Girdlestone (RSA) Garmin Sharp                         15:55
 44 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              20:03
 45 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp                         20:26
 46 Julien Loubet (Fra) Equipe de France                         20:28
 47 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma - Quick-Ste     20:30
 48 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia                  20:31
 49 Quentin Pacher (Fra) Equipe de France                        20:34
 50 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                20:35
 51 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
 52 Lilian Calmejane (Fra) Equipe de France
 53 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 54 Jérémy Cornu (Fra) Team Europcar                             20:36
 55 Julien Berard (Fra) Ag2r-La Mondiale
 56 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement           20:37
 57 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                20:39
 58 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                            20:41
 59 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Métropole
 60 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
 61 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       20:43
 62 Frédéric Brun (Fra) Bigmat - Auber 93
 63 Roman Semyonov (Kaz) Continental Team Astana                 20:44
 64 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r-La Mondiale                   20:46
 65 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                  20:47
 66 Viktor Okishev (Kaz) Continental Team Astana
 67 Jaume Rovira Pous (Spa) Team Ecuador                         20:48
 68 Jonathan Parades Hernandez (Col) Colombia                    20:52
 69 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador                         21:03
 70 Galym Akhmetov (Kaz) Continental Team Astana                 21:26
 71 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                           24:57
 72 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits               26:37
 73 Maxime Renault (Fra) Bigmat - Auber 97                       27:08
 74 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                        29:31
 75 Benoît Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement          29:33
 76 Alo Jakin (Est) Bigmat - Auber 94                            29:36
 77 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole                  29:41
 78 Alexis Dulin (Fra) Equipe de France                          29:42
 79 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Métropole               29:43
 80 Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 96
 81 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 17             29:45
 82 Pierre Gouault (Fra) Bigmat - Auber 95
 83 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr                                    29:47
 84 Pavel Gatskiy (Kaz) Continental Team Astana
 85 Lachlan Morton (Aus) Garmin Sharp
 86 Dan Craven (Nam) Team Europcar                               29:49
 87 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr                                  30:05
 88 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                30:07
 89 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step               30:14
 90 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole                  30:46
 91 Isaac Carbonell Rabat (Spa) Team Ecuador                     30:49
 92 Jérôme Gilbert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   30:55
 93 Jean-Lou Pa?ani (Fra) Roubaix Lille Métropole                31:35

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: