Vuelta a Burgos 2014: etap 1

Juan Jose Lobato (Movistar Team) wygrał otwierający odcinek 34. edycji Vuelta a Burgos i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Hiszpan po ataku na Alto de Castillo pokonał swojego rodaka - Daniego Moreno (Katusha) i Francuza Thomasa Damuseau (Giant-Shimano).

Na trasie znalazły się trzy wspinaczki trzeciej kategorii, w tym Alto de Castillo, pokonywane dwukrotnie i stanowiące finisz etapu. Ucieczkę dnia stanowili Guillermo Mas (Caja Rural-Seguros RGA), Mirko Tedeschi (Vini Fantini-Nippo), Victor Etxebarria (Euskadi) i Ibai Salas (Burgos BH).

Śmiałkowie odjechali na dwie minuty, ale prowadzony przez Katushę peleton nie zamierzał oddawać im więcej pola. Czwórkę złapano na 10 kilometrów przed metą, a samotny atak przypuścił Sebastien Turgot (Ag2r La Mondiale).

Do Francuza doskoczył Paolo Tiralongo (Astana), a po chwili Javier Aramendia (Caja Rural-Seguros RGA). Atakujących zawodników ścigał czerwony pociąg ekipy Katusha, dopadając ich na ostatnim kilometrze. Prowadząca pod górę droga sprawiała kłopoty części zawodników, a najszybszy w końcówce okazał się Lobato, świetnie wyprowadzony przez Jose Joaquina Rojasa.

Hiszpański sprinter na metę wjechał z niewielką przewagą nad Danim Moreno (Katusha) i Thomsem Damuseau (Giant-Shimano).

W wyścigu jadą 55. dziś Sylwester Szmyd (Movistar) i przygotowujący się do Vuelta a Espana, 63. Karol Domagalski (Caja Rural).

fot. Movistar Team

  1 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                       3:29:37
  2 Daniel Moreno (Spa) Team Katusha
  3 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano                     00:03
  4 Lloyd Mondory (Fra) Ag2r La Mondiale
  5 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
  6 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale                     00:05
  7 Daan Oliver (Ned) Team Giant-Shimano
  8 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
  9 Sergey Lagutin (Rus) Rusvelo
 10 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
 11 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 12 Carlos Barbero (Spa) Euskadi
 13 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         00:09
 14 David Belda (Spa) Burgos - BH
 15 Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli
 16 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli                             00:11
 17 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 18 Sergio Pardilla Bellón (Spa) MTN - Qhubeka
 19 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 20 Juan José Oroz (Spa) Burgos - BH
 21 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 22 Jacques Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                     00:16
 23 José Herrada (Spa) Movistar Team
 24 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 25 Miguel Minguez (Spa) Euskadi
 26 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
 27 Moisés Due?as (Spa) Burgos - BH
 28 Peio Bilbao (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 29 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 30 Ilnur Zakarin (Rus) Rusvelo
 31 Igor Anton (Spa) Movistar Team
 32 Serguei Klimov (Rus) Rusvelo
 33 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
 34 Igor Merino (Spa) Burgos - BH
 35 David Arroyo (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                  00:23
 36 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN - Qhubeka
 37 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 38 Bakhtiyar Kozhataye (Kaz) Astana Pro Team
 39 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli
 40 Rubén Plaza (Spa) Movistar Team
 41 Ilya Davidenok (Kaz) Astana Pro Team
 42 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          00:31
 43 Tsgabu Grmay (Eth) MTN - Qhubeka                             00:33
 44 Ivan Balykin (Rus) Rusvelo
 45 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA             00:36
 46 Fco Javier Aramendia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 47 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
 48 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
 49 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale
 50 Tom Peterson (USA) Team Giant-Shimano
 51 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
 52 Sebastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale
 53 Blel Kadri (Fra) Ag2r La Mondiale                            00:41
 54 Víctor Martín (Spa) Burgos - BH                              00:43
 55 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                          00:44
 56 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo
 57 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha                         00:47
 58 Dmitry Kozontchuk (Rus) Team Katusha
 59 Dario Hernandez (Spa) Burgos - BH
 60 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 61 Sebastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale                      00:55
 62 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        01:04
 63 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA
 64 Mirko Tedeschi (Ita) Neri Sottoli                            01:11
 65 Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo
 66 Steven Lammertink (Ned) Team Giant-Shimano                   01:22
 67 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano                     01:24
 68 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 69 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 70 Aleksandr Kuschynski (Blr) Team Katusha                      01:28
 71 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka                          02:08
 72 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli                          02:18
 73 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli
 74 Kirill Pozdnyakov (Rus) Rusvelo                              03:37
 75 Jon Larrinaga (Spa) Euskadi
 76 Mikel Iturria (Spa) Euskadi                                  05:28
 77 Be?at Txoperena (Spa) Euskadi
 78 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 79 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
 80 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 81 Carlos Alberto Betancur (Col) Ag2r La Mondiale
 82 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 83 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale                         06:11
 84 Ibai Salas (Spa) Burgos - BH
 85 Mattia Pozzo (Ita) Neri Sottoli
 86 Pablo Torres (Spa) Burgos - BH
 87 Guiseppe Fonzi (Ita) Neri Sottoli
 88 Antonio Piedra (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 89 Mikel Landa (Spa) Astana Pro Team
 90 Sergei Pomoshinikov (Rus) Rusvelo                            06:14
 91 Víctor Etxeberria (Spa) Euskadi                              10:17
 92 Illart Zuazubiskar (Spa) Euskadi                             10:18
 93 Pablo Lechuga (Spa) Euskadi
 94 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano                       12:03
 95 Patrick Shelling (Swi) IAM Cycling                           13:34

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                       3:29:37
  2 Daniel Moreno (Spa) Team Katusha
  3 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano                     00:03
  4 Lloyd Mondory (Fra) Ag2r La Mondiale
  5 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
  6 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale                     00:05
  7 Daan Oliver (Ned) Team Giant-Shimano
  8 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
  9 Sergey Lagutin (Rus) Rusvelo
 10 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
 11 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 12 Carlos Barbero (Spa) Euskadi
 13 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         00:09
 14 David Belda (Spa) Burgos - BH
 15 Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli
 16 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli                             00:11
 17 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 18 Sergio Pardilla Bellón (Spa) MTN - Qhubeka
 19 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 20 Juan José Oroz (Spa) Burgos - BH
 21 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 22 Jacques Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                     00:16
 23 José Herrada (Spa) Movistar Team
 24 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 25 Miguel Minguez (Spa) Euskadi
 26 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
 27 Moisés Due?as (Spa) Burgos - BH
 28 Peio Bilbao (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 29 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 30 Ilnur Zakarin (Rus) Rusvelo
 31 Igor Anton (Spa) Movistar Team
 32 Serguei Klimov (Rus) Rusvelo
 33 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
 34 Igor Merino (Spa) Burgos - BH
 35 David Arroyo (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                  00:23
 36 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN - Qhubeka
 37 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 38 Bakhtiyar Kozhataye (Kaz) Astana Pro Team
 39 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli
 40 Rubén Plaza (Spa) Movistar Team
 41 Ilya Davidenok (Kaz) Astana Pro Team
 42 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          00:31
 43 Tsgabu Grmay (Eth) MTN - Qhubeka                             00:33
 44 Ivan Balykin (Rus) Rusvelo
 45 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA             00:36
 46 Fco Javier Aramendia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 47 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
 48 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
 49 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale
 50 Tom Peterson (USA) Team Giant-Shimano
 51 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
 52 Sebastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale
 53 Blel Kadri (Fra) Ag2r La Mondiale                            00:41
 54 Víctor Martín (Spa) Burgos - BH                              00:43
 55 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                          00:44
 56 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo
 57 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha                         00:47
 58 Dmitry Kozontchuk (Rus) Team Katusha
 59 Dario Hernandez (Spa) Burgos - BH
 60 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 61 Sebastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale                      00:55
 62 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        01:04
 63 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA
 64 Mirko Tedeschi (Ita) Neri Sottoli                            01:11
 65 Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo
 66 Steven Lammertink (Ned) Team Giant-Shimano                   01:22
 67 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano                     01:24
 68 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 69 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 70 Aleksandr Kuschynski (Blr) Team Katusha                      01:28
 71 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka                          02:08
 72 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli                          02:18
 73 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli
 74 Kirill Pozdnyakov (Rus) Rusvelo                              03:37
 75 Jon Larrinaga (Spa) Euskadi
 76 Mikel Iturria (Spa) Euskadi                                  05:28
 77 Be?at Txoperena (Spa) Euskadi
 78 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 79 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
 80 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 81 Carlos Alberto Betancur (Col) Ag2r La Mondiale
 82 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 83 Ibai Salas (Spa) Burgos - BH                                 06:11
 84 Mattia Pozzo (Ita) Neri Sottoli
 85 Pablo Torres (Spa) Burgos - BH
 86 Guiseppe Fonzi (Ita) Neri Sottoli
 87 Antonio Piedra (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 88 Mikel Landa (Spa) Astana Pro Team
 89 Sergei Pomoshinikov (Rus) Rusvelo                            06:14
 90 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale                         06:31
 91 Víctor Etxeberria (Spa) Euskadi                              10:17
 92 Illart Zuazubiskar (Spa) Euskadi                             10:18
 93 Pablo Lechuga (Spa) Euskadi
 94 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano                       12:03
 95 Patrick Shelling (Swi) IAM Cycling                           13:34

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: