Eneco Tour 2014: etap 3

Trzeci etap Eneco Tour, jazdę indywidualną na czas w Bredzie, wygrał Holender Tom Dumoulin (Giant-Shimano).

23-latek najszybciej uporał się z kręta trasą, pokonując o dwie sekundy Szwajcara Fabiana Cancellarę (Trek Factory Racing). Trzeci czas wykręcił Brytyjczyk Geraint Thomas (Team Sky), do zwycięzcy tracąc 10 sekund.

Prowadzący w klasyfikacji generalnej Czech Zdenek Stybar (Omega Pharma-Quick Step) stracił 32 sekundy do zwycięskiego Holendra i musiał oddać prowadzenie w wyścigu. Nowym liderem został dziewiąty na mecie Lars Boom (Belkin).

Holender w klasyfikacji generalnej notuje niewielkie prowadzenie nad Dumoulinem i Quinziato.

fot. Team Giant-Shimano

Wyniki 3. etapu Eneco Tour 2014 (WT), Breda (9,6 km jazda indywidualna na czas):

  1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                        10:55
  2 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  00:02
  3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:10
  4 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       00:14
  5 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                      00:15
  6 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                       00:17
  7 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
  8 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                00:18
  9 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro                                   00:19
 10 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           00:20
 11 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         00:21
 12 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                00:22
 13 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             00:23
 14 Jos Van Emden (Ned) Belkin-Pro
 15 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             00:24
 16 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                        00:25
 17 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
 18 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp                      00:26
 19 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                          00:27
 20 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                             00:29
 21 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            00:31
 22 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                00:32
 23 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 24 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                       00:33
 26 David Millar (GBr) Garmin Sharp
 27 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
 28 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                          00:34
 29 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 30 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
 31 Alexandr Porsev (Rus) Team Katusha                           00:35
 32 Christian Knees (Ger) Team Sky
 33 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro
 34 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 35 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp                                00:36
 36 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 37 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 38 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     00:38
 39 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 40 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
 41 Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge                            00:39
 42 Davide Appollonio (Ita) Ag2r La Mondiale                     00:40
 43 Francisco Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 44 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 45 Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano                  00:41
 46 André Greipel (Ger) Lotto Belisol                            00:42
 47 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 48 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                    00:43
 49 José Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team                  00:44
 50 Ivan Rovni (Rus) Tinkoff-Saxo                                00:45
 51 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
 52 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale
 53 Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha                          00:46
 54 David Boucher (Bel) FDJ.fr
 55 Leigh Howard (Aus) Orica Greenedge
 56 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 57 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   00:47
 58 Bram Tankink (Ned) Belkin-Pro                                00:48
 59 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
 60 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
 61 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 62 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 63 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp                               00:49
 64 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 65 Alexsei Tcatevich (Rus) Team Katusha
 66 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol                           00:50
 67 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 68 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 69 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro                             00:51
 70 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   00:53
 71 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 72 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert              00:54
 73 Marco Marcato (Ita) Cannondale
 74 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 75 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                              00:55
 76 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
 77 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 78 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
 79 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr                                   00:56
 80 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 81 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 82 Damien Howson (Aus) Orica Greenedge                          00:57
 83 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
 84 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida                00:58
 85 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 86 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale
 87 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
 88 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 89 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  00:59
 90 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 91 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 92 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale
 93 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert                01:00
 94 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol                          01:01
 95 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo                             01:02
 96 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             01:03
 97 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
 98 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 99 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
100 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol                         01:04
101 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
102 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
103 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             01:05
104 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
105 Nathan Earle (Aus) Team Sky
106 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
107 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
108 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       01:06
109 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
110 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
111 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           01:07
112 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                     01:08
113 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
114 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
115 Brian Bulgac (Ned) Team Giant-Shimano                        01:09
116 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
117 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
118 Matthew Harley Goss (Aus) Orica Greenedge
119 Mathew Hayman (Aus) Orica Greenedge                          01:10
120 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
121 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 01:12
122 Patrick Gretsch (Ger) Ag2r La Mondiale
123 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
124 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                            01:14
125 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro                               01:15
126 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
127 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida                             01:16
128 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
129 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
130 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         01:17
131 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
132 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro                               01:18
133 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
134 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge
135 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                              01:19
136 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       01:20
137 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    01:21
138 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale                            01:23
139 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
140 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                     01:24
141 Barry Markus (Ned) Belkin-Pro
142 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
143 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           01:25
144 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
145 Julian Kern (Ger) Ag2r La Mondiale                           01:26
146 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
147 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                  01:28
148 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team                     01:29
149 Maxime Daniel (Fra) Ag2r La Mondiale
150 Steve Chainel (Fra) Ag2r La Mondiale                         01:32
151 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
152 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         01:35
153 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise      01:39
154 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                               01:44
155 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         02:33

Klasyfikacja po 3. etapie:

  1 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro                                 8:31:54
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                        00:04
  3 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
  4 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          00:07
  5 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                00:12
  6 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:14
  7 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                00:18
  8 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                             00:19
  9 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro                               00:21
 10 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 11 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge                        00:23
 12 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  00:24
 13 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha                               00:25
 14 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             00:26
 15 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 16 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp                       00:29
 17 Alexandr Porsev (Rus) Team Katusha                           00:31
 18 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
 19 José Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team                  00:34
 20 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 21 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol                             00:35
 22 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 23 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                       00:37
 24 André Greipel (Ger) Lotto Belisol                            00:42
 25 Davide Appollonio (Ita) Ag2r La Mondiale
 26 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 27 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   00:43
 28 Marco Marcato (Ita) Cannondale                               00:44
 29 Francisco Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 30 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 31 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:46
 32 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro                             00:47
 33 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                           00:50
 34 Leigh Howard (Aus) Orica Greenedge
 35 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         00:51
 36 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 37 Bram Tankink (Ned) Belkin-Pro                                00:52
 38 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 39 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:53
 40 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
 41 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                   00:54
 42 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 43 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         00:56
 44 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert              00:58
 45 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                              00:59
 46 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 47 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
 48 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr                                   01:00
 49 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              01:01
 50 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp                                01:02
 51 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale
 52 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
 53 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro                               01:05
 54 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 55 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 56 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo                             01:06
 57 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             01:07
 58 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 59 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                  01:08
 60 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 61 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge
 62 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                    01:09
 63 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           01:11
 64 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                            01:18
 65 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        01:19
 66 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 67 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida                             01:20
 68 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 69 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                      01:21
 70 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 71 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               01:28
 72 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                              01:36
 73 David Millar (GBr) Garmin Sharp                              01:39
 74 Barry Markus (Ned) Belkin-Pro                                01:41
 75 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           01:52
 76 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol                           01:53
 77 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
 78 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp                               01:55
 79 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale
 80 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol                         02:11
 81 Alexsei Tcatevich (Rus) Team Katusha                         02:12
 82 Julian Kern (Ger) Ag2r La Mondiale                           02:14
 83 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                            02:16
 84 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       02:20
 85 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     02:45
 86 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           02:53
 87 Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge                            03:22
 88 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     03:25
 89 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                   03:31
 90 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida                03:35
 91 Mathew Hayman (Aus) Orica Greenedge                          03:37
 92 Christian Knees (Ger) Team Sky                               03:44
 93 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro                               03:45
 94 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               03:49
 95 Jos Van Emden (Ned) Belkin-Pro                               03:56
 96 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step               04:10
 97 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     05:29
 98 David Boucher (Bel) FDJ.fr                                   05:46
 99 Steve Chainel (Fra) Ag2r La Mondiale                         05:51
100 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                       06:28
101 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
102 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                     06:37
103 Ivan Rovni (Rus) Tinkoff-Saxo                                06:39
104 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               06:44
105 Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha                          06:56
106 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            06:57
107 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                            06:58
108 Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano                  07:07
109 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                         07:17
110 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       07:23
111 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise      07:33
112 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             07:34
113 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                             07:42
114 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                     07:59
115 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         08:21
116 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    08:36
117 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  08:38
118 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale                       08:41
119 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  09:09
120 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    09:22
121 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   09:35
122 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               09:46
123 Patrick Gretsch (Ger) Ag2r La Mondiale                       09:59
124 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                          10:00
125 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol                         10:10
126 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                         10:23
127 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                     10:45
128 Brian Bulgac (Ned) Team Giant-Shimano                        10:46
129 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr                                  10:56
130 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                        10:57
131 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                        11:12
132 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           11:29
133 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 12:01
134 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            12:25
135 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                               13:03
136 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             13:12
137 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                  13:27
138 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    14:14
139 Maxime Daniel (Fra) Ag2r La Mondiale                         14:18
140 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp                      14:47
141 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                               15:16
142 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         15:30
143 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       15:41
144 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                               15:43
145 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale                            15:44
146 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                       17:28
147 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                17:29
148 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                             18:08
149 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                  18:16
150 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                              18:20
151 Matthew Harley Goss (Aus) Orica Greenedge
152 Damien Howson (Aus) Orica Greenedge                          20:10
153 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team                     20:42
154 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team                           21:37
155 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         21:46

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: