ProLiga 2014: Kamil Gradek liderem

Kamil Gradek (BDC MarcPol) prowadzi pewnie w tegorocznym cyklu kolarskiej ProLigi. W Wyścigu Lotto Tour Dookoła Mazowsza zakończonym w poprzednią sobotę w Nowym Dworze Mazowieckim liderzy ProLigi nie startowali z uwagi na występ w Tour de Pologne, co pozwoliło zbierać punkty innym zawodnikom.

Zwycięzca Mazowsza, Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice), awansował na 6. miejsce, a do czołowej dziesiątki wskoczyli Eryk Latoń i Mateusz Komar (BDC MarcPol). Warto odnotować, że po 12 wyścigach w czołówce jest aż pięciu zawodników BDC. W klasyfikacji Gradek wyprzedza Bartłomieja Matysiaka (CCC Polsat Polkowice) o 22 punkty. Na trzecim miejscu jest Kamil Zieliński (Mexller) ze stratą 98 punktów.

ProLiga to cykl 19 najważniejszych polskich wyścigów szosowych. Kolejne imprezy z cyklu ProLigi to cykl wyścigów jednodniowych: Memoriał Henryka Łasaka (Sucha Beskidzka 16.08), Puchar Uzdrowisk Karpackich (Iwonicz Zdrój 17.08) i Puchar MON (Szydłowiec 23.08).

Na zdjęciu pierwsza trójka w klasyfikacji łącznej Lotto Tour Dookoła Mazowsza. Od lewej Eryk Latoń (BDC MarcPol), Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) i Maurits Lammertink (Jo Piels).

fot. Mazovia Team

Klasyfikacja po 12. wyścigu ProLigi

1. Kamil Gradek (BDC MarcPol)          270 pkt
2. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)  248
3. Kamil Zieliński (Mexller)          172
4. Paweł Bernas (BDC MarcPol)          165
5. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)    150
6. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice)    143
7. Paweł Franczak (ActiveJet)          133
8. Błażej Janiaczyk (BDC MarcPol)        130
9. Eryk Latoń (BDC MarcPol)           127
10. Mateusz Komar (BDC MarcPol)         93

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: