Tour de Pologne 2014: etap 5: Rafał Majka!

Rafał Majka z grupy Tinkoff-Saxo po zdobyciu Strbskego Plesa wygrał piąty etap Tour de Pologne.

Polak w klasyfikacji generalnej awansował na drugie miejsce z sekundą straty do Petra Vakoca (Omega Pharma-Quick Step).

Piąty odcinek kolarskiego serialu ze startem w Zakopanem prowadził po raz pierwszy w dziejach wyścigu na Słowację. Tam peleton trzykrotnie podjeżdżał do stacji narciarskiej. Wspinaczka nie należała do trudnych. Liczyła ponad 7 kilometrów o średnim nachyleniu około 4,3%. Finałowy podjazd był dłuższy o półtora kilometra, z krótkim fragmentem o stromiźnie 16%.

Zmoczona padającym deszczem ojczysta ziemia pożegnała peleton już na 18 kilometrze. Kolarze gnali wówczas w dół drogi, a na czele zawiązała się ucieczka w składzie: Paweł Bernas (Polska), Maciej Paterski (CCC Polsat), Matteo Bono (Lampre), Sebastian Lander (BMC), Yaroslav Popovych (Trek), Marco Haller (Katusha), Gediminas Bagdonas (Ag2r) i Jimmy Engoulvent (Europcar).

Ósemka zdobyła blisko 4 minuty przewagi (78 km). Pościgiem kierowały ekipy Rafała Majki - Tinkoff-Saxo i lidera Petra Vakoca - Omega Pharma-Quick Step.

Pierwszą górską premię do Strbskego Plesa (137,7 km) zdobył Paterski. Na wspinaczce poszły kontry, po których do czołówki przeskoczyło kilku kolarzy, w tym Bob Jungels (Trek), Adriano Malori (Movistar) i Christian Meier (Orica).

Ten ostatni objął samotne prowadzenie na drugiej wspinaczce (163,1 km). W peletonie tempo podkręcił zespół Garmin-Sharp, co sprawiło, że strata do Kanadyjczyka wynosiła pół minuty.

Na zjazdach pokazał się Marek Rutkiewicz (CCC Polsat), ale akcja Polaka nie miała szans powodzenia, tak samo zresztą jak Meiera, dościgniętego 11 kilometrów przed metą.

W grze przed finałową wspinaczką (8,8 km 4,1%) pozostało około 70 zawodników. Grupę prowadziła drużyna Tinkoff.

5 kilometrów przed kreską zaatakował bez powodzenia Kanstantsin Siutsou (Sky). Kontrował kolarz Rusvelo. Peleton się naciągnął, ale nadal był duży.

Tempo podkręcił Fabio Aru (Astana), następnie Ryder Hesjedal (Garmin). 2 kilometry przed metą kontakt z czołówką zaczął tracić Vakoc.

Finałowe półtora kilometra atakiem otworzył zeszłoroczny zwycięzca Pieter Weening (Orica). Akcja Holendra była przedwczesna, natomiast wielką klasę potwierdził Rafał Majka, który zwyciężył po twardej walce na finiszu.

Polska doczekała się polskiego zwycięstwa po 10 latach przerwy.

W piątek górski etap na dobrze znanej trasie do Bukowiny Tatrzańskiej. Kolarze czterokrotnie pokonają Ząb (4 km, 5,8%), Gliczarów Górny/Ściana Bukovina (5,5 km, 5,7%) i końcowy podjazd na metę (3 km, 4,8%). W sumie 174 kilometry. Start: 13:55, planowany finisz: 18:29-18:53.

Wyniki 5. etapu Tour de Pologne 2014 (WT), Zakopane - Strbske Pleso (190 km):

  1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                             4:30:38
  2 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
  3 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
  4 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
  5 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
  6 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
  7 Davide Formolo (Ita) Cannondale
  8 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro
  9 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 10 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 11 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
 12 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 13 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 14 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 15 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 16 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 17 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 18 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 20 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 21 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro
 23 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team                         00:09
 24 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 25 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 26 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                   00:12
 27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                      00:13
 28 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                 00:15
 29 Davide Villella (Ita) Cannondale                             00:17
 30 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 31 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 32 Kamil Zieliński (Pol) Poland
 33 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 34 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 35 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
 36 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            00:24
 37 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                           00:26
 38 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 39 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
 40 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step
 41 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
 42 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                          00:31
 43 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice                 00:38
 44 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
 45 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice                00:48
 46 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo                                 00:54
 47 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                        01:00
 49 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                      01:04
 50 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 01:07
 51 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                              01:09
 52 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 53 Paweł Cieślik (Pol) Poland
 54 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 55 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol                             01:19
 56 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                             01:21
 57 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             01:31
 58 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           01:34
 59 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 60 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 61 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                       02:12
 62 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 02:29
 63 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           02:42
 64 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 65 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha                         03:09
 66 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo                           03:28
 67 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 68 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 69 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              04:18
 70 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 71 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 72 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                 04:59
 73 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 74 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 75 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp                              07:13
 76 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                          07:53
 77 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge
 78 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 79 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
 80 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol                             08:55
 81 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               09:26
 82 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo
 83 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 84 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 85 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 86 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol
 87 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp
 88 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step
 89 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 90 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
 91 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
 92 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 93 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 94 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp
 95 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 96 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 97 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 98 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 99 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
100 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
101 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
102 Moreno Moser (Ita) Cannondale
103 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
104 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                              09:37
105 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland                        12:44
106 Paul Martens (Ger) Belkin Pro
107 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
108 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
109 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
110 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                            16:28
111 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
112 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        16:30
113 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                16:32
114 Paweł Franczak (Pol) Poland                                  18:32
115 Bartosz Warchoł (Pol) Poland
116 Marco Haller (Aut) Team Katusha
117 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
118 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
119 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
120 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
121 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo
122 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
123 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
124 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
125 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
126 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
127 Ivan Balykin (Ita) RusVelo
128 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
129 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
130 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
131 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
132 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
133 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp
134 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
135 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
136 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
137 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
138 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
139 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
140 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
141 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
142 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
143 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge
144 Paweł Bernas (Pol) Poland
145 Kamil Gradek (Pol) Poland
146 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                  25:48
147 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
148 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                 30:05
149 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
150 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
151 Konrad Dąbkowski (Pol) Poland                                31:08
152 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol
153 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
154 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
155 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro
156 Theo Bos (Ned) Belkin Pro
DNS Ben Swift (GBr) Team Sky
DNS Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
DNS Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
DNS Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
DNS Graeme Brown (Aus) Belkin Pro
DNS Roman Maikin (Rus) RusVelo
DNS Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
DNS Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano

Premie górskie

1

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
  2 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
  3 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
  4 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida

2

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
  2 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
  3 Marco Haller (Aut) Team Katusha

3

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
  2 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
  3 Marco Haller (Aut) Team Katusha
  4 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
  5 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale

4

  1 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
  2 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
  3 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
  4 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky
  5 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida

5

  1 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
  2 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
  3 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
  4 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
  5 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team

Lotne premie

Sprint 1

  1 Paweł Bernas (Pol) Poland
  2 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
  3 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice

Sprint 2

  1 Paweł Bernas (Pol) Poland
  2 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
  3 Marco Haller (Aut) Team Katusha

Klasyfikacja po 5. etapie

  1 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                25:05:28
  2 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               00:01
  3 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                00:05
  4 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                   00:07
  5 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              00:11
  6 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
  7 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
  8 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
  9 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 10 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro
 11 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 12 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 13 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 14 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 15 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 16 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
 18 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 19 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                           00:20
 21 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 22 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                   00:23
 23 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                      00:24
 24 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                      00:28
 25 Kamil Zieliński (Pol) Poland
 26 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 27 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 28 Davide Villella (Ita) Cannondale
 29 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 30 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
 31 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            00:35
 32 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                           00:37
 33 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 34 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                          00:42
 35 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                 00:46
 36 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice                 00:49
 37 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
 38 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice                00:59
 39 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                          01:03
 40 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     01:05
 41 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                   01:12
 42 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 01:18
 43 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                         01:20
 44 Paweł Cieślik (Pol) Poland
 45 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team                         01:28
 46 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                 01:34
 47 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             01:38
 48 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo                                 01:40
 49 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           01:45
 50 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol                             01:56
 51 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                          02:11
 52 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 02:40
 53 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                       03:03
 54 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           03:28
 55 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo                           03:39
 56 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 57 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo                              04:29
 58 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 59 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol                           05:01
 60 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                        05:09
 61 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                 06:58
 62 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                       08:14
 63 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                             08:24
 64 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                       08:30
 65 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           08:38
 66 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol                             09:06
 67 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        09:12
 68 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                   09:32
 69 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                             09:33
 70 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                       09:35
 71 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                              09:37
 72 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 73 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step
 74 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 75 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 76 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                      09:38
 77 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha                         10:01
 78 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      10:03
 79 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              10:12
 80 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing      10:20
 81 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                        10:33
 82 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           10:48
 83 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                        11:00
 84 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              11:01
 85 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              11:45
 86 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           12:08
 87 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                            12:33
 88 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                12:55
 89 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                    13:17
 90 Paul Martens (Ger) Belkin Pro                                13:46
 91 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            14:36
 92 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge                             15:15
 93 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                           15:40
 94 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo                  16:36
 95 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                            16:39
 96 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                17:55
 97 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                             18:32
 98 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                    18:33
 99 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   18:39
100 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              18:42
101 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                 18:43
102 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
103 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp                              18:56
104 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      19:09
105 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    19:31
106 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             19:37
107 Bartosz Warchoł (Pol) Poland                                 19:39
108 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         19:59
109 Paweł Bernas (Pol) Poland
110 Ivan Balykin (Ita) RusVelo                                   20:10
111 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         20:15
112 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                            20:26
113 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          20:45
114 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                          20:50
115 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha                            20:55
116 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             21:08
117 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                         21:09
118 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo                            21:15
119 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                          21:29
120 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                        21:37
121 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland                        21:43
122 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp                           22:10
123 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            22:11
124 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  22:19
125 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              22:59
126 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice               23:12
127 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                23:21
128 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                           23:40
129 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
130 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        23:59
131 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            24:23
132 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              24:54
133 Paweł Franczak (Pol) Poland                                  25:49
134 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                     25:59
135 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                       26:13
136 Kamil Gradek (Pol) Poland                                    26:26
137 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                              26:30
138 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr                                  27:33
139 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                     28:00
140 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                        28:03
141 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                              28:53
142 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team               29:05
143 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp                       29:16
144 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    30:15
145 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
146 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                 30:16
147 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                              30:43
148 Theo Bos (Ned) Belkin Pro                                    31:09
149 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol
150 Konrad Dąbkowski (Pol) Poland                                31:19
151 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                  39:26
152 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                     42:03
153 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    42:59
154 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                            44:35
155 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                   01:05:10
156 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro                            01:12:56

Klasyfikacja górska

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                      21 pkt
  2 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                          11
  3 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                            10
  4 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                           10
  5 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        9
  6 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                7
  7 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             7
  8 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  7
  9 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  6
 10 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                          5
 11 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo                                   5
 12 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             5
 13 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   3
 14 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                      3
 15 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                       2
 16 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           2
 17 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                                2
 18 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 2
 19 Paweł Franczak (Pol) Poland                                      2
 20 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 1
 21 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                                1
 22 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  1

Klasyfikacja punktowa

  1 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                       66 pkt
  2 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                          47
  3 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    42
  4 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                                38
  5 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                34
  6 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol                          33
  7 Theo Bos (Ned) Belkin Pro                                       31
  8 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                 30
  9 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                               30
 10 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                 30
 11 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    29
 12 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                        27
 13 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step              26
 14 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                26
 15 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                 26
 16 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                        21
 17 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                      20
 18 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                  20
 19 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                   19
 20 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                          19

Klasyfikacja aktywnych

  1 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                11 pkt
  2 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                       6
  3 Paweł Bernas (Pol) Poland                                        6
  4 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        6
  5 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       5
  6 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             4
  7 Kamil Gradek (Pol) Poland                                        4
  8 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   4
  9 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 3
 10 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  3
 11 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                           2
 12 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  2
 13 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland                            2
 14 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  1
 15 Paweł Franczak (Pol) Poland                                      1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                             75:16:57
  2 Omega Pharma - Quick-Step                                    00:05
  3 BMC Racing Team                                              00:09
  4 Lampre - Merida                                              00:26
  5 Team Giant- Shimano                                          00:39
  6 CCC Polsat Polkowice                                         00:50
  7 Ag2R La Mondiale                                             00:54
  8 Cannondale                                                   00:55
  9 Rusvelo                                                      01:11
 10 Team Sky                                                     02:07
 11 Orica GreenEdge                                              03:18
 12 Lotto Belisol                                                04:56
 13 Tinkoff-Saxo                                                 05:02
 14 Team Europcar                                                05:41
 15 Katusha Team                                                 06:26
 16 Trek Factory Racing                                          10:34
 17 Astana Pro Team                                              11:14
 18 Belkin - Pro                                                 12:44
 19 Reprezentacja Polski                                         14:10
 20 Garmin Sharp                                                 20:40
 21 FDJ.Fr                                                       37:03

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: