Bauke Mollema w Trek Factory Racing, Damiano Caruso w BMC

W sezonie 2015 w barwach amerykańskiej ekipy Trek Factory Racing jeździł będzie Holender Bauke Mollema. Do zespołu BMC przechodzi za to Włoch Damiano Caruso.

Amerykańskie zespoły rozpoczęły sezon transferowy. BMC Racing aktywne było już w pierwszych dniach "transferowego okna", zatrudniając trzech stażystów oraz angażując Szwajcara Stefana Künga i Włocha Alessandro De Marchiego.

Polowanie rozpoczyna zespół Trek, próbując odbudować potencjał ekipy na wyścigi trzytygodniowe w obliczu wypalenia i spadku formy braci Schleck, a także świadomości, że coraz starszy Haimar Zubeldia może nie udźwignąć brzemienia odpowiedzialności za występy całego zespołu.

Mollema na Treku

Sponsorowana przez producenta rowerów - firmę Trek - amerykańska ekipa wybrała 27-letniego Mollemę, któremu kończy się umowa z zespołem Belkin. Przyszłość holenderskiej ekipy nie jest zagwarantowana, a Luca Guercilena wykorzystuje okazję by zakontraktować zawodnika dwukrotnie meldującego się już w czołówce Tour de France.

Spekulacje o przejściu górala z Niderlandów do amerykańskiego zespołu pojawiały się już w połowie lipca.

Mollema w ostatnich latach rozwijał się harmonijnie, zajmując wiele wysokich miejsc w wyścigach etapowych, a także ważniejszych klasykach. W 2011 roku przyjechał 4. w hiszpańskiej Vuelta a Espana, a dwa ostatnie lata podporządkował Tour de France, przed rokiem kończąc zmagania o maillot jaune na 6. miejscu, a w 2014 roku do Paryża dojeżdżając na 10. pozycji.

Kilka dni temu Mollema zajął znakomite drugie miejsce w Clasica San Sebastian.

Bardzo się cieszę. Ekipa ma dobrą reputację w peletonie, dobrze nam się rozmawiało z Lucą. Czuję, że mają do mnie zaufanie, przedstawili mi też wizję zarządzania grupę. Wszystko gra, w nowym środowisku będę miał szansę na zrobienie kolejny kroków

- tłumaczył zadowolony Holender, który w przyszłym roku w kolegów z ekipy prowadzić ma na trasach ardeńskich klasyków i Tour de France.

Damiano Caruso - rozwój w BMC

Kontrakt z ekipą Jima Ochowicza podpisał 26-letni zawodnik Cannondale - Damiano Caruso. Były mistrz Italii orlików znany jest z umiejętności jeżdżenia po górach i w tym kierunku pragnie się rozwijać.

Włoch w tym roku skończył na trzecim miejscu Österreich-Rundfahrt, przed rokiem wygrał jeden z etapów Settimana Coppi e Bartali. Dwukrotnie kończył też Giro d'Italia w szeroko pojętej czołówce - w 2013 roku przyjechał 19., rok później 24.

Amerykański zespół wzmacnia swoją sekcję górali, po ubiegłorocznym transferze Darwina Atapumy, w tym roku zatrudniając już Alessandro De Marchiego. Caruso w nowych barwach ma zrobić kolejny krok w swojej karierze - wygrać wyścig etapowy, a na największych imprezach pracować na kolegów.

Szczegóły kontraktu nie zostały podane, jednak oficjalny komunikat prasowy sugeruje, że umowa jest co najmniej dwuletnia.

fot. Team Belkin

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: