Tour de France 2014: etap 21: czwarte zwycięstwo Marcela Kittela

29-letni Włoch Vincenzo Nibali (Astana) został zwycięzcą 101. Tour de France. Ostatni etap po sprincie na Polach Elizejskich wygrał Niemiec Marcel Kittel (Giant-Shimano).

Finałowy odcinek przyjaźni, po zwyczajowej celebracji związanej z zakończeniem wyścigu (zdjęcia, żarty, szampan dla wybranych) na serio rozpoczął się po dojechaniu do Paryża. Ostatni akt ścigania tradycyjnie przebiegał na 6,85-km rundzie pokonanej na Champs-Elysées ośmiokrotnie.

Pierwszy atak wyprowadził Sylvain Chavanel (IAM), a następnie Jens Voigt (Trek), który na swoje pożegnanie z Tour de France (17 startów!) wygrał lotną premię (91 km).

Chwilę później zrobiło się nerwowo po upadku wicelidera Jean-Christophe'a Péraud (Ag2r). Francuz został około 25 sekund za peletonem, ale szybko odrobił stratę, gdyż Nibali wyjechał na czoło grupy, gestami pokazując "czekamy".

W kolejnej akcji znaleźli się Richie Porte (Sky), Michael Morkov (Tinkoff) i Jose Serpa (Lampre). Trójka 19 kilometrów przed metą uciekała z zapasem 26 sekund.

Ścigające ekipy Giant, Lotto, Katusha i Cannondale powoli zmniejszały dystans, dościgając ostatniego z harcowników - Porte z Tasmanii - 7,5 kilometra przed finiszem.

Los na loterii próbował jeszcze wygrać Simon Clarke (Orica), męską walkę uwieńczył jednak masowy sprint. Tam sukces sprzed roku powtórzył Kittel, wyprzedzając Aleksandra Kristoffa (Katusha).

Jedną z głównych postaci ceremonii zakończenia wyścigu był Rafał Majka. Kolarz grupy Tinkoff-Saxo stanął na podium, odbierając nagrodę dla najlepszego górala Wielkiej Pętli. 24-latek z Zegartowic, zwycięzca etapów w Risoul i na Pla d’Adet, został pierwszym Polakiem w historii, który wielki tour ukończył w koszulce lidera jednej z prowadzonych klasyfikacji (łączna, punktowa, górska, młodzieżowa).

Wyniki 21. etapu Tour de France 2014 (GT), Evry - Paryż, Pola Elizejskie (137,5 km):

miejsca polskich zawodników:
86. Michał Gołaś + 0:24
91. Bartosz Huzarski + 0:24
93. Rafał Majka + 0:24
98. Maciej Bodnar + 0:24
156. Michał Kwiatkowski + 1:30

w klasyfikacji końcowej

28. Michał Kwiatkowski + 1:21:55
44. Rafał Majka + 2:17:53
55. Michał Gołaś + 2:49:03
68. Bartosz Huzarski + 2:58:00
112. Maciej Bodnar + 3:52:52

  1 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                       3:20:50
  2 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  3 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp
  4 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
  5 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
  6 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
  7 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  8 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
  9 Peter Sagan (Svk) Cannondale
 10 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 11 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 12 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
 13 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 14 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 15 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
 16 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 17 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
 18 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                           00:04
 19 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 20 Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp
 21 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                  00:06
 22 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 23 Jack Bauer (NZl) Garmin - Sharp
 24 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
 25 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                  00:09
 26 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
 27 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 28 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 30 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
 31 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 32 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 33 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
 34 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida
 38 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
 39 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 40 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr                                    00:15
 41 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
 42 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 43 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
 44 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 45 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 46 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 47 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling
 48 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
 49 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling
 50 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling
 51 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
 52 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 53 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 54 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura
 55 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 56 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 57 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura
 58 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 59 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
 60 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 61 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 62 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 63 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
 64 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 65 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 66 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 67 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 68 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing                         00:24
 69 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
 70 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
 71 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 72 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 73 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 74 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
 75 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 76 Marco Marcato (Ita) Cannondale
 77 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 78 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 79 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 80 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 81 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 82 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 83 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 84 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 85 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 86 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-Quick Step
 87 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 88 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 89 José Serpa (Col) Lampre - Merida
 90 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 91 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura
 92 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
 93 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 94 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling
 95 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
 96 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp
 97 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
 98 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
 99 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
100 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
101 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
102 John Gadret (Fra) Movistar Team
103 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
104 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
105 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp
106 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
107 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                              00:34
108 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                        00:36
109 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step                      00:39
110 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
111 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                           00:41
112 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
113 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
114 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step
115 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                                00:45
116 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura                         00:47
117 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura
118 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
119 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                            00:55
120 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
121 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura             00:57
122 Richie Porte (Aus) Team Sky
123 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
124 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
125 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
126 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
127 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp
128 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp
129 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
130 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
131 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
132 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  01:02
133 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr
134 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol                                01:04
135 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                                01:06
136 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                         01:08
137 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                                01:12
138 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                          01:17
139 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
140 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge                             01:20
141 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
142 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
143 Danny Pate (USA) Team Sky
144 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
145 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
146 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
147 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
148 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
149 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
150 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits
151 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
152 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
153 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
154 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
155 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 01:26
156 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step               01:30
157 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol                                   01:41
158 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura                      01:51
159 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement            01:56
160 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                        01:59
161 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky                                03:39
162 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                              04:05
163 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                           04:33
164 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano                              09:25

Lotna premia

  1 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                              20 pkt
  2 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge                            17
  3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                     15
  4 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits         13
  5 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol                                      11
  6 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling                                10
  7 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida                           9
  8 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp                           8
  9 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                               7
 10 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol                                 6
 11 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                                5
 12 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                                4
 13 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                              3
 14 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                           2
 15 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                             1

Punkty

  1 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                            45 pkt
  2 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                             35
  3 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp                         30
  4 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol                                 26
  5 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step                        22
  6 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                     20
  7 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                 18
  8 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step                 16
  9 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                      14
 10 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement                12
 11 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                                10
 12 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                         8
 13 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                            6
 14 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                      4
 15 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling                             2

Premia górska

  1 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                              1 pkt

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                           03:20:50
  2 Peter Sagan (Svk) Cannondale
  3 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
  4 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                           00:04
  7 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                  00:09
  8 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
  9 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement         00:15
 10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 11 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 12 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
 13 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                     00:24
 14 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 15 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 16 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp
 17 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                        00:36
 18 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement           00:57
 19 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 20 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp
 21 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                           01:20
 22 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 23 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step               01:30
 24 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                        01:59

Drużynowo

  1 BMC Racing Team                                             10:02:34
  2 Garmin - Sharp                                                 00:06
  3 Omega Pharma-Quick Step                                        00:11
  4 Lampre - Merida                                                00:14
  5 Team Giant-Shimano                                             00:17
  6 Team Europcar
  7 Ag2R La Mondiale                                               00:18
  8 Belkin Pro Cycling                                             00:20
  9 Team Sky
 10 IAM Cycling                                                    00:26
 11 FDJ.Fr
 12 Cofidis, Solutions Credits
 13 Bretagne - Seche Environnement
 14 Cannondale                                                     00:29
 15 Trek Factory Racing
 16 Team Katusha                                                   00:35
 17 Movistar Team                                                  00:44
 18 Lotto-Belisol
 19 Tinkoff-Saxo
 20 Team Netapp-Endura                                             00:50
 21 Astana Pro Team                                                01:08
 22 Orica Greenedge                                                01:55

Klasyfikacja końcowa wyścigu

  1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                       89:59:06
  2 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale                  07:37
  3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                     08:15
  4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team                09:40
  5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                       11:24
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                           11:26
  7 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura                         14:32
  8 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing               17:57
  9 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling                       18:11
 10 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling                         21:15
 11 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                             23:07
 12 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing                        25:48
 13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol                      34:01
 14 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                               36:41
 15 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling                     38:15
 16 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement              43:59
 17 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida                       44:31
 18 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky                           46:31
 19 John Gadret (Fra) Movistar Team                                47:30
 20 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                            52:11
 21 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                            58:00
 22 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                  59:14
 23 Richie Porte (Aus) Team Sky                                 01:01:08
 24 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step                 01:06:28
 25 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                           01:08:47
 26 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                           01:17:53
 27 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                          01:19:38
 28 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step            01:21:55
 29 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol                           01:29:24
 30 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                              01:33:27
 31 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits   01:36:52
 32 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                               01:38:27
 33 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                       01:48:00
 34 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                          01:48:13
 35 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                         01:52:36
 36 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                        01:54:50
 37 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                       01:56:28
 38 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                     01:56:34
 39 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                            01:58:45
 40 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling                       01:59:02
 41 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                  02:00:50
 42 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                         02:08:38
 43 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                         02:09:43
 44 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                              02:17:53
 45 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                         02:19:13
 46 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                     02:21:18
 47 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step                   02:25:35
 48 José Serpa (Col) Lampre - Merida                            02:29:06
 49 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                      02:31:40
 50 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura                          02:32:48
 51 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                02:34:22
 52 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                       02:34:54
 53 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp                          02:41:59
 54 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                        02:45:17
 55 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-Quick Step                  02:49:03
 56 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp                      02:49:20
 57 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                     02:49:28
 58 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                             02:51:46
 59 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                        02:52:00
 60 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                02:52:52
 61 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                     02:53:18
 62 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement        02:53:20
 63 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing           02:53:44
 64 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol                             02:54:18
 65 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                         02:55:27
 66 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                     02:55:47
 67 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge                       02:56:12
 68 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura                   02:58:00
 69 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                            02:58:41
 70 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge                      03:05:51
 71 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura                          03:07:18
 72 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura                      03:08:03
 73 Kévin Reza (Fra) Team Europcar                              03:08:12
 74 Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp                     03:08:40
 75 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                            03:12:10
 76 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                             03:14:41
 77 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits               03:19:34
 78 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement      03:20:48
 79 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                         03:21:04
 80 Marco Marcato (Ita) Cannondale                              03:21:16
 81 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                      03:22:48
 82 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol                                03:23:41
 83 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                        03:25:46
 84 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                           03:26:23
 85 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                     03:27:52
 86 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky                             03:30:23
 87 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida                       03:30:36
 88 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits              03:35:01
 89 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo           03:36:33
 90 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                      03:38:04
 91 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team                      03:38:27
 92 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano                       03:38:52
 93 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step                03:38:56
 94 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step                 03:39:04
 95 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                         03:39:28
 96 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                          03:40:46
 97 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling                          03:41:24
 98 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                    03:41:58
 99 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                     03:42:23
100 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                           03:43:25
101 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing                      03:43:37
102 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr                                  03:44:22
103 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                           03:44:45
104 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                           03:45:13
105 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling                      03:45:54
106 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement         03:46:12
107 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                        03:46:35
108 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                        03:46:37
109 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits               03:46:56
110 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits              03:47:16
111 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol                        03:52:39
112 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale                              03:52:52
113 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge                          03:55:38
114 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                         03:55:53
115 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement       03:58:08
116 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                        03:58:23
117 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling                    04:01:09
118 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                             04:01:21
119 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                           04:01:53
120 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                    04:04:00
121 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                       04:05:13
122 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                        04:05:59
123 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                     04:06:42
124 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura          04:07:34
125 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                       04:11:46
126 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                               04:13:21
127 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp                             04:18:43
128 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                             04:19:11
129 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                       04:22:07
130 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                       04:22:33
131 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                            04:22:52
132 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement          04:24:15
133 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling                      04:24:21
134 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                           04:26:29
135 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                            04:29:14
136 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                             04:29:43
137 Jack Bauer (NZl) Garmin - Sharp                             04:29:57
138 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement        04:30:52
139 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                               04:33:45
140 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp                    04:34:29
141 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp                   04:37:42
142 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step                  04:39:03
143 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr                                 04:39:40
144 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura                04:40:06
145 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol                          04:41:21
146 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                      04:42:28
147 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                    04:42:48
148 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step           04:44:47
149 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol                           04:44:54
150 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement          04:45:04
151 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement         04:46:28
152 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura                   04:46:31
153 Danny Pate (USA) Team Sky                                   04:47:52
154 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                      04:48:40
155 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                        04:53:23
156 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits               04:58:20
157 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha                        04:58:30
158 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                 04:59:57
159 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                  05:00:29
160 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale                           05:03:46
161 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                      05:06:27
162 Elia Viviani (Ita) Cannondale                               05:10:40
163 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                        05:11:58
164 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano                           06:02:24

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     431 pkt
  2 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                            282
  3 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                271
  4 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                           222
  5 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step                       211
  6 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            182
  7 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol                                169
  8 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp                        157
  9 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                          153
 10 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                           117
 11 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol                                105
 12 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                                 101
 13 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step                         96
 14 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                        94
 15 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge                            94
 16 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement                93
 17 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale                     85
 18 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                  84
 19 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                                 83
 20 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                        82
 21 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                                 79
 22 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                    77
 23 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                          74
 24 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                                74
 25 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                                74
 26 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                             73
 27 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                              69
 28 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling                            69
 29 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                             68
 30 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team                   67
 31 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                           66
 32 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step                  64
 33 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                               63
 34 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                               61
 35 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step                 61
 36 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling                                55
 37 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                 54
 38 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                              51
 39 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     51
 40 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura                            49
 41 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling                            46
 42 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    44
 43 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement            44
 44 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                     44
 45 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits         43
 46 Kévin Reza (Fra) Team Europcar                                    42
 47 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                              40
 48 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step                      39
 49 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                           39
 50 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                     39
 51 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement                39
 52 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura                                38
 53 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                     34
 54 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale                                    34
 55 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step                       32
 56 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                              32
 57 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge                                32
 58 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp                            30
 59 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement               29
 60 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling                        29
 61 Richie Porte (Aus) Team Sky                                       29
 62 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                             29
 63 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                           29
 64 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                    29
 65 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits                    29
 66 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     29
 67 Jack Bauer (NZl) Garmin - Sharp                                   29
 68 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step                       28
 69 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                28
 70 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing                           28
 71 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                              28
 72 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                                   28
 73 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                              27
 74 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol                         26
 75 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                               26
 76 José Serpa (Col) Lampre - Merida                                  26
 77 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                          26
 78 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky                                   24
 79 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling                          23
 80 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura                         23
 81 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge                             21
 82 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                          21
 83 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     21
 84 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement             20
 85 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                     20
 86 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing                  20
 87 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky                              20
 88 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing                 20
 89 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol                                      20
 90 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                              20
 91 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                 19
 92 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol                              19
 93 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement              19
 94 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                                   17
 95 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing                            17
 96 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                              16
 97 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                               16
 98 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                                   16
 99 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling                            15
100 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                                   15
101 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement               15
102 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol                                   14
103 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                              14
104 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano                                 13
105 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                                    12
106 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                     12
107 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement                 11
108 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                            11
109 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                  10
110 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp                          10
111 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura                         10
112 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida                           9
113 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                                9
114 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                            9
115 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                                9
116 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                             8
117 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                              8
118 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                              8
119 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                                   8
120 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                         7
121 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                               7
122 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale                                  7
123 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                                   6
124 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                              6
125 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol                                 6
126 Danny Pate (USA) Team Sky                                          5
127 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling                              4
128 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                                4
129 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement               4
130 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                                  4
131 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                                  4
132 John Gadret (Fra) Movistar Team                                    3
133 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura                                 3
134 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano                              3
135 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha                               3
136 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                               2
137 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                                    2
138 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                                   1
139 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr                                        1
140 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                             1
141 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                          -2
142 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                           -5
143 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura                           -13
144 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura                     -20

Klasyfikacja górska

  1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   181 pkt
  2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            168
  3 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                             112
  4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                        89
  5 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale                     85
  6 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                             78
  7 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                               61
  8 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                             54
  9 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team                   48
 10 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                          48
 11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                              44
 12 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura                            44
 13 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                                 43
 14 José Serpa (Col) Lampre - Merida                                  36
 15 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky                              36
 16 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling                            34
 17 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                  33
 18 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step                         26
 19 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky                                   24
 20 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                22
 21 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           22
 22 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing                           20
 23 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                 19
 24 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura                         17
 25 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step                       17
 26 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step                  17
 27 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                                  16
 28 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                               13
 29 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling                          12
 30 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                                 12
 31 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     12
 32 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                           11
 33 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                        11
 34 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                     10
 35 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     10
 36 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits          9
 37 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                            9
 38 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp                             8
 39 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing                   8
 40 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                   8
 41 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     6
 42 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                                 6
 43 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                            6
 44 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                                   5
 45 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                           5
 46 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                               4
 47 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling                         4
 48 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                                    4
 49 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                                4
 50 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                               2
 51 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling                                 2
 52 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp                           2
 53 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge                                 2
 54 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement                  2
 55 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                                 2
 56 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol                                  2
 57 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                       2
 58 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits                     2
 59 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step                        2
 60 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                                1
 61 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                              1
 62 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement                1
 63 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                              1
 64 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura                             1
 65 Kévin Reza (Fra) Team Europcar                                     1
 66 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol                                       1
 67 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing                             1

Najbardziej waleczny kolarz wyścigu

  1 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                  90:07:21
  2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                           03:11
  3 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step            01:13:40
  4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                       01:39:45
  5 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                  01:52:35
  6 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                              02:09:38
  7 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                02:26:07
  8 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp                          02:33:44
  9 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp                      02:41:05
 10 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                02:44:37
 11 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                     02:45:03
 12 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement      03:12:33
 13 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                     03:19:37
 14 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida                       03:22:21
 15 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step                03:30:41
 16 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                           03:36:30
 17 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                        03:57:44
 18 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                     03:58:27
 19 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement        04:22:37
 20 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement         04:38:13
 21 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits               04:50:05
 22 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                  04:52:14
 23 Elia Viviani (Ita) Cannondale                               05:02:25
 24 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                        05:03:43

Klasyfikacja drużynowa

  1 Ag2R La Mondiale                                           270:27:02
  2 Belkin Pro Cycling                                             34:46
  3 Movistar Team                                               01:06:10
  4 BMC Racing Team                                             01:07:51
  5 Team Europcar                                               01:34:57
  6 Astana Pro Team                                             01:36:27
  7 Team Sky                                                    01:40:36
  8 Trek Factory Racing                                         02:06:00
  9 FDJ.Fr                                                      02:30:37
 10 Lampre - Merida                                             02:32:46
 11 Tinkoff-Saxo                                                02:59:36
 12 IAM Cycling                                                 03:21:32
 13 Team Netapp-Endura                                          03:24:11
 14 Omega Pharma-Quick Step                                     03:26:34
 15 Lotto-Belisol                                               03:36:07
 16 Cofidis, Solutions Credits                                  03:37:12
 17 Team Katusha                                                04:02:46
 18 Bretagne - Seche Environnement                              04:52:09
 19 Garmin - Sharp                                              05:52:54
 20 Orica Greenedge                                             07:03:46
 21 Cannondale                                                  07:20:37
 22 Team Giant-Shimano                                          07:44:45

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: