Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen 2014: prolog

Lisa Brennauer (Specialized-lululemon) wygrała prolog 26. edycji niemieckiej etapówki dla pań Thüringen-Rundfahrt.

Mistrzyni Niemiec w wyścigu ze startu wspólnego i w jeździe na czas pokonała w Gotha Christine Majerus (Boels-Dolmans) i swoją koleżankę z teamu Trixi Worrack.

Trasa prologu liczyła sobie 4,1 km, Brennauera jako jedynej udało się złamać granicę sześciu minut.

W imprezie biorą udział również Polki. Do Turyngii pojechał TKK Pacific Toruń z Pauliną Brzeźną-Bentkowską, Moniką Brzeźną, Kasią Wilkos, Anią Plichtą oraz Beatą Kalembą. Natomiast w koszulce biało-czerwonej reprezentacji ścigają się mistrzyni Polski Paulina Guz, Paulina Cywińska, Monika Kopińska, Natalia Mielnik, Martyna Klekot oraz Milena Faryn.

Dzisiaj najlepiej poszło młodszej z sióstr Brzeźna – Monika wykręciła 25. czas tracąc 34 sekund. 26. miejsce zajęła Klekot, Brzeźna-Bentkowska była 27., a Guz 30.

Jutro rozegrany zostanie pagórkowaty odcinek wokół Erfurtu (105,4 km). W koszulce liderki oczywiście ujrzymy Brennauer.

Wyniki prologu Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen 2014 (2.1), Gotha – Gotha (4,1 km):

1. Lisa Brennauer (Specialized-lululemon)                   05:58
2. Christine Majerus (Boels Dolmans)                        00:09
3. Trixi Worrack (Specialized-lululemon)
4. Stephanie Pohl (Reprezentacja Niemiec)
5. Sarah Pohl (Reprezentacja Australii)                     00:10
6. Elizabeth Williams (Reprezentacja Australii)             00:16
7. Romy Kasper (Boels Dolmans)                              00:18