Tour de France 2014: etap 4: kolejny triumf Marcela Kittela

Marcel Kittel z grupy Giant-Shimano odniósł swoje trzecie zwycięstwo na trasie czwartego odcinka Tour de France. W żółtej koszulce lidera pozostał Włoch Vincenzo Nibali (Astana).

Tuż po starcie, gdy peleton nie nabrał jeszcze dużej prędkości, upadli Chris Froome (Team Sky) i Bauke Mollema (Belkin). Ubiegłorocznym zwycięzcą wyścigu, który mocno oszlifował sobie cały lewy bok, troskliwie zajęła się pani lekarz wyścigu, natomiast w tym samym czasie ucieczkę podjęli Thomas Voeckler (Team Europcar) i Luis Mate (Cofidis).

Płaski profil, tylko z kilkoma małymi podjazdami, atutu harcowników nie stanowił. Przewaga dwójki na przełęczy Campagnette (kat. 4; 34 km; 1 km; 6,5%) wynosiła 3:19, a lotną premię (92 km), wyznaczoną na wzgórzu Cassel, minęli z zapasem minuty.

Za lotnym sprintem zmienił się kierunek z jakiego powiał wiatr, co spowodował pęknięcie peletonu. W ostatniej grupie, ze stratą około minuty, zagubił się Michał Kwiatkowski. Zespół Omega Pharma-Quick Step z małym opóźnieniem ruszył Polakowi na pomoc, jak się okazało pomoc skuteczną. Inna sprawa, że w pierwszej części peletonu tempo nie było wysokie.

55 kilometrów prze metą, po drugim defekcie Mate, na czele pozostał Voeckler. Waleczny Francuz na Mont Noir (kat. 4; 117,5 km; 1,3 km; 5,7%), za którym trasa praktycznie już była pozbawiona wzniesień, jechał z przewagą 1:17.

Uciekinier został doścignięty 16 kilometrów przed kreską. Chwilę później defekt zatrzymał Petera Sagana (Cannondale). Słowak szybko się pozbierał, niemniej stracił trochę sił przed zbliżającym się finiszem.

Na czoło peletonu wyjechał zespół Omega Pharma-Quick Step, pojawili się również koszuli Giant-Shimano i Katushy. Na końcowej prostej wcześnie ruszył Alexander Kristoff, ale po raz trzeci ostatnie słowo należało do Kittela.

Wyniki 4. etapu Tour de France 2014 (GT), Le Touquet-Paris-Plage - Lille (163,5 km):

miejsca polskich zawodników:
21. Michał Kwiatkowski + 0:00
88. Bartosz Huzarski + 0:00
99. Maciej Bodnar + 0:16
124. Michał Gołaś + 0:50
186. Rafał Majka + 5:52

po etapie

19. Michał Kwiatkowski + 0:02
59. Bartosz Huzarski + 3:47
83. Michał Gołaś + 12:21
122. Maciej Bodnar + 16:27
190. Rafał Majka + 28:55

  1 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                      3:36:39
  2 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  3 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
  4 Peter Sagan (Svk) Cannondale
  5 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  6 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
  7 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
  8 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
  9 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
 10 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 11 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 12 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
 13 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 14 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 15 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 16 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
 17 Elia Viviani (Ita) Cannondale
 18 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
 19 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
 20 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 21 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
 22 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 23 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 24 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 25 Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp
 26 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 27 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 28 Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp
 29 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 30 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 31 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 32 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 33 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
 34 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 35 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling
 37 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura
 38 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
 39 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 40 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 41 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura
 42 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 43 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 44 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
 45 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 46 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 47 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 48 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling
 50 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 51 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida
 52 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling
 53 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 54 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 55 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
 56 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
 57 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 58 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 59 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
 60 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 61 Richie Porte (Aus) Team Sky
 62 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
 63 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
 64 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 65 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida
 66 Mathew Hayman (Aus) Orica Greenedge
 67 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 68 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 69 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 70 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 71 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 72 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
 73 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
 74 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 75 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
 76 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 77 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 78 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
 79 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
 80 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
 81 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
 82 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 83 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 84 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
 85 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
 86 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 87 Marco Marcato (Ita) Cannondale
 88 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura
 89 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
 90 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 91 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 92 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 93 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling
 94 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp
 95 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Garmin - Sharp
 96 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
 97 John Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 98 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 99 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale                                00:16
100 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:17
101 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr
102 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step                  00:26
103 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
104 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
105 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
106 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
107 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
108 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                       00:31
109 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                          00:34
110 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
111 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
112 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
113 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement         00:41
114 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura
115 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
116 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
117 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
118 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
119 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement           00:50
120 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
121 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
122 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura
123 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits
124 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-Quick Step
125 José Serpa (Col) Lampre - Merida
126 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
127 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                               00:55
128 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
129 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol                                  01:09
130 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
131 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr
132 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                           01:19
133 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling
134 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
135 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                       01:28
136 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
137 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
138 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                        01:32
139 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge
140 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step
141 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement          01:32
142 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
143 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                               01:43
144 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
145 John Gadret (Fra) Movistar Team
146 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge                            01:45
147 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                            02:05
148 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
149 Jesus Alberto Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo
150 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
151 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
152 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
153 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
154 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
155 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
156 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Lampre - Merida
157 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
158 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
159 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
160 Rafael Valls (Spa) Lampre - Merida
161 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge
162 Danny Pate (USA) Team Sky
163 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                         02:23
164 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                              02:51
165 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
166 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
167 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
168 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano                       03:37
169 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp                            03:53
170 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp
171 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                             04:19
172 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
173 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp
174 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
175 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
176 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
177 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
178 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                           04:40
179 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
180 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling                        05:40
181 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                               05:43
182 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                           05:52
183 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
184 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
185 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
186 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
187 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura
188 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
189 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp                               07:11
190 Jack Bauer (NZl) Garmin - Sharp
191 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol                            07:26
192 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
193 Edward King (USA) Cannondale
194 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
DNF Gregory Henderson (NZl) Lotto-Belisol
DNS Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing

Lotna premia

  1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                              20 pkt
  2 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits        17
  3 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     15
  4 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                   13
  5 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                11
  6 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol                                  10
  7 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol                         9
  8 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step                         8
  9 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                            7
 10 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                    6
 11 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step                  5
 12 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                     4
 13 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                               3
 14 Christopher Froome (GBr) Team Sky                                 2
 15 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                             1

Punkty

  1 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                           45 pkt
  2 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                            35
  3 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                       30
  4 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     26
  5 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                22
  6 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol                                20
  7 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step                       18
  8 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                       16
  9 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                             14
 10 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 12
 11 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                              10
 12 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge                            8
 13 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                            6
 14 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement                4
 15 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                           2

Prremie górskie

Côte de Campagnette (kat. 4) km. 34.0

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits         1

Mont Noir (kkat. 4) km. 117.5

  1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                               1

Najbardziej walecznn

  1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                 03:36:39
  2 Peter Sagan (Svk) Cannondale
  3 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  4 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
  5 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
  6 Elia Viviani (Ita) Cannondale
  7 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
  8 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 11 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 12 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 13 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 14 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 15 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
 16 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp
 17 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step                  00:26
 18 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                       00:34
 20 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement        00:41
 21 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement           00:50
 22 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                       01:28
 23 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge                             02:05
 24 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                          02:51
 25 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp                            03:53
 26 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                05:52
 27 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura

Drużynowo

  1 BMC Racing Team                                            10:49:57
  2 IAM Cycling
  3 Lotto-Belisol
  4 Team Netapp-Endura
  5 Movistar Team
  6 Cannondale
  7 AG2R La Mondiale
  8 Orica Greenedge
  9 Bretagne - Seche Environnement
 10 Astana Pro Team
 11 Omega Pharma-Quick Step
 12 Lampre - Merida
 13 Fdj.Fr
 14 Trek Factory Racing
 15 Team Europcar
 16 Tinkoff-Saxo
 17 Belkin Pro Cycling
 18 Team Katusha
 19 Garmin - Sharp
 20 Team Sky
 21 Team Giant-Shimano                                            00:26
 22 Cofidis, Solutions Credits                                    00:43

Klasyfikacja po 4. etapie

  1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                      17:07:52
  2 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                  00:02
  3 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
  4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
  6 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
  7 Christopher Froome (GBr) Team Sky
  8 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
  9 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling
 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 13 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
 14 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
 15 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida
 16 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
 17 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
 18 Richie Porte (Aus) Team Sky
 19 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
 20 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
 21 Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp
 22 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                 00:16
 23 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 24 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 25 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 27 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 28 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida
 29 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling
 30 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 31 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                         00:35
 32 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
 33 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 34 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 35 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
 36 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 37 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step                   00:56
 38 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                00:58
 39 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  01:01
 40 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura                        01:18
 41 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement             01:19
 42 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 43 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
 44 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing                       01:21
 45 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 46 John Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 47 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura                            01:40
 48 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 49 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                       01:45
 50 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Garmin - Sharp
 51 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                       02:24
 52 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement        02:26
 53 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                             02:34
 54 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                       02:49
 55 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling                    02:50
 56 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp
 57 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                 03:29
 58 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits        03:45
 59 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura                     03:47
 60 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
 61 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge                         03:59
 62 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge                           04:22
 63 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge                            04:46
 64 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                           04:59
 65 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                           05:46
 66 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                        05:59
 67 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                                06:51
 68 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge                             08:31
 69 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                               08:37
 70 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                           08:38
 71 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                            08:40
 72 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                         08:44
 73 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits     09:06
 74 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                    10:31
 75 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 77 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 78 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
 79 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
 80 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 81 Rafael Valls (Spa) Lampre - Merida
 82 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step                  10:57
 83 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-Quick Step                    11:21
 84 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura                            11:31
 85 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing                        11:36
 86 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
 87 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 88 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 89 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                       11:48
 90 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team                        12:17
 91 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                        12:23
 92 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                             12:24
 93 José Serpa (Col) Lampre - Merida                              12:26
 94 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                        12:44
 95 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                              12:45
 96 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling                         12:55
 97 John Gadret (Fra) Movistar Team                               13:19
 98 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                           13:31
 99 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                           13:41
100 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol                               13:57
101 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 14:34
102 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                           14:40
103 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                             14:48
104 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
105 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
106 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
107 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
108 Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp
109 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                         14:52
110 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits                15:05
111 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement         15:07
112 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano                         15:14
113 Mathew Hayman (Aus) Orica Greenedge                           15:39
114 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                          15:41
115 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                          15:53
116 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
117 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                       16:16
118 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp
119 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 16:23
120 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                       16:24
121 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling                            16:26
122 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale                                16:27
123 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                      16:34
124 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo             16:43
125 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                               17:05
126 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura                     17:09
127 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                           17:15
128 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement          17:25
129 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement           17:30
130 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits                17:34
131 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                            17:44
132 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                               17:53
133 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                               18:12
134 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                             18:14
135 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                               18:16
136 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol                                  18:30
137 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits     18:41
138 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling                      18:44
139 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                          18:49
140 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
141 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                         18:50
142 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                          18:51
143 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                          18:57
144 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                              19:04
145 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling                        19:35
146 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
147 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                        19:50
148 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
149 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
150 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
151 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
152 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
153 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
154 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
155 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp                      19:59
156 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                         20:12
157 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
158 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol                            20:24
159 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr                                   21:12
160 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step                   21:14
161 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                   21:23
162 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling                        21:38
163 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement          21:42
164 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement           21:45
165 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura                  21:55
166 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement            21:56
167 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr                                    22:04
168 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                          22:06
169 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 22:15
170 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                             22:25
171 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura            22:38
172 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
173 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
174 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 23:00
175 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol                            23:19
176 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                 23:29
177 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp                               23:57
178 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp                     24:09
179 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                             24:14
180 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                        24:17
181 Danny Pate (USA) Team Sky                                     24:30
182 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                      24:31
183 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha                          24:42
184 Jesus Alberto Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo           25:09
185 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano                       25:25
186 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                      25:48
187 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura           26:46
188 Jack Bauer (NZl) Garmin - Sharp                               27:01
189 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                          28:42
190 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                28:55
191 Edward King (USA) Cannondale                                  32:08
192 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano                             32:51
193 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step             35:54
194 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Lampre - Merida               40:28

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                    158 pkt
  2 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                          135
  3 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                               121
  4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                            82
  5 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step                       48
  6 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                       44
  7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                          42
  8 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp                        38
  9 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge                           37
 10 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol                                37
 11 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                       36
 12 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            31
 13 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                       30
 14 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                              28
 15 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step                 27
 16 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 24
 17 Christopher Froome (GBr) Team Sky                                22
 18 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                22
 19 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement            20
 20 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                             20

Klasyfikacja górska

  1 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    6 pkt
  2 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                                 5
  3 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                              4
  4 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     4
  5 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                               3
  6 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                2
  7 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp                            2
  8 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                              2
  9 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura               2
 10 Christopher Froome (GBr) Team Sky                                 1
 11 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                               1
 12 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits         1
 13 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement               1
 14 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale                     1
 15 Andrew Talansky (USA) Garmin - Sharp                              1
 16 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step                         1
 17 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol                                      1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Peter Sagan (Svk) Cannondale                               17:07:54
  2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  3 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
  4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                    00:14
  5 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
  6 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  00:59
  7 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                       01:43
  8 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement        02:24
  9 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                       02:47
 10 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp                        02:48
 11 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge                             08:29
 12 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida                         10:29
 13 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step                  10:55
 14 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                       11:46
 15 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                             14:46
 16 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 17 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp                            16:14
 18 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                          19:33
 19 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                    19:48
 20 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
 21 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement          21:40
 22 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement           21:43
 23 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 22:13
 24 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 22:58
 25 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura           26:44
 26 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                          28:40
 27 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                28:53

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                                   51:23:42
  2 Astana Pro Team                                               00:12
  3 BMC Racing Team                                               00:14
  4 Team Netapp-Endura                                            00:47
  5 Trek Factory Racing
  6 IAM Cycling                                                   01:01
  7 Team Katusha                                                  01:20
  8 Belkin Pro Cycling                                            01:31
  9 Lampre - Merida
 10 Cannondale                                                    01:42
 11 Tinkoff-Saxo                                                  02:46
 12 Garmin - Sharp                                                03:26
 13 Orica Greenedge                                               04:42
 14 AG2R La Mondiale                                              05:44
 15 Fdj.Fr                                                        06:31
 16 Team Europcar                                                 08:28
 17 Cofidis, Solutions Credits                                    10:27
 18 Lotto-Belisol                                                 10:29
 19 Omega Pharma-Quick Step                                       11:02
 20 Movistar Team                                                 12:12
 21 Bretagne - Seche Environnement                                13:29
 22 Team Giant-Shimano                                            25:55

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: