Giro Rosa 2014: Giorgia Bronzini najszybsza na drugim etapie

Giorgia Bronzini (Wiggle Honda) triumfowała na mecie drugiego odcinka kobiecej imprezy. Włoszka na finiszu pokonała Holenderkę Marianne Vos (Rabobank-Liv) i Amerykankę Shelly Olds (Ale Cipollini).

Na 120-kilometrowej trasie płaskiego etapu wokół Frattamaggiore do pokonania było sześć rund.

Peleton prowadzony przez ekipy Ale Cipollini i Hitec Products jechał przez większość dnia razem, szykując się do sprinterskiego rozstrzygnięcia. W końcówce przez dwa kółka samotnie z przodu kręciła Rosjanka Alexandra Burchenkova (Rusvelo), ale jej akcja zakończona została 4 kilometry przed metą.

Szarpać próbowała Valentina Bastianelli (S.C. Michela Fanini Rox), jednak jej akcja nie zdołała powstrzymać sprinterek. O zwycięstwie zdecydował finisz z grupy, a w nim najlepiej odnalazła się Giorgia Bronzini, pokonując prowadzącą w klasyfikacji generalnej Vos i Olds.

Wyniki 2. etapu Giro d'Italia Internazionale Femminile 2014 (2.1), Frattamaggiore - Frattamaggiore (120 km):

  1 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda                            2:54:36
  2 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
  3 Shelley Olds (USA) Ale' Cipollini Galassia
  4 Carmen Small (USA) Specialized Lululemon
  5 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
  6 Barbara Guarischi (Ita) Ale' Cipollini Galassia
  7 Melissa Hoskins (Aus) Orica AIS
  8 Giada Borgato (Ita) Estado De Mexico Faren
  9 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabo Liv Women Cycling Team
 10 Emma Johansson (Swe) Orica AIS
 11 Jolien D'horre (Bel) Lotto Belisol Ladies
 12 Sara Mustonen (Swe) Team Giant Shimano
 13 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans Cycling Team
 14 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products
 15 Oxana Kozonchuk (Rus) Rusvelo
 16 Trixi Worrack (Ger) Specialized Lululemon
 17 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Estado De Mexico Faren
 18 Mia Radotic (Cro) Btc City Ljubljana
 19 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 20 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cycling Team
 21 Julie Leth (Den) Hitec Products                                  00:05
 22 Simona Frapporti (Ita) Astana Bepink Womens Team
 23 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 24 Claudia Häusler (Ger) Team Giant Shimano
 25 Coryn Rivera (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling
 26 Tiffany Cromwell (Aus) Specialized Lululemon
 27 Alison Powers (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling        00:08
 28 Eugenia Bujak (Pol) Btc City Ljubljana                           00:10
 29 Ashleigh Moolman Pasio (RSA) Hitec Products                      00:12
 30 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 31 Katarzyna Sosna (Ltu) Vaiano Fondriest
 32 Yulia Ilinykh (Rus) Bizkaia Durango
 33 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team
 34 Ursa Pintar (Slo) Btc City Ljubljana
 35 Chantal Blaak (Ned) Specialized Lululemon
 36 Alice Maria Arzuffi (Ita) Astana Bepink Womens Team
 37 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini Rox
 38 Edita Janeliunaite (Ltu) Forno D'asolo Astute
 39 Peta Mullens (Aus) Wiggle Honda
 40 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 41 Katrin Garfoot (Aus) Orica AIS
 42 Charlotte Becker (Ger) Wiggle Honda
 43 Audrey Cordon (Fra) Hitec Products
 44 Ewelina Szybiak (Pol) Vaiano Fondriest
 45 Clemilda Fernandes Silva (Bra) Bizkaia Durango
 46 Linda Villumsen (NZl) Wiggle Honda
 47 Elena Valentini (Ita) Btc City Ljubljana
 48 Irene San Sebastian Lasa (Spa) Bizkaia Durango
 49 Emily Collins (NZl) Wiggle Honda
 50 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 51 Fabiana Luperini (Ita) Estado De Mexico Faren
 52 Polona Batagelj (Slo) Btc City Ljubljana
 53 Alena Amialiusik (Blr) Astana Bepink Womens Team
 54 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini Galassia
 55 Spela Kern (Slo) Btc City Ljubljana
 56 Marta Tagliaferro (Ita) Ale' Cipollini Galassia
 57 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda
 58 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini Galassia
 59 Amanda Spratt (Aus) Orica AIS
 60 Dalia Muccioli (Ita) Astana Bepink Womens Team
 61 Evelyn Stevens (USA) Specialized Lululemon
 62 Iris Slappendel (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 63 Mara Abbott (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling
 64 Tetiana Riabchenko (Ukr) S.C. Michela Fanini Rox
 65 Sharon Laws (GBr) Unitedhealthcare Professional Cycling
 66 Tatiana Antoshina (Rus) Rusvelo
 67 Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans Cycling Team
 68 Martina Ritter (Aut) Btc City Ljubljana
 69 Yevgeniya Vysotska (Ukr) S.C. Michela Fanini Rox
 70 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Bizkaia Durango
 71 Flavia Oliveira (USA) Servetto Footon
 72 Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 73 Amy Pieters (Ned) Team Giant Shimano
 74 Tatiana Guderzo (Ita) Ale' Cipollini Galassia
 75 Ana Maria Covrig (Ita) Astana Bepink Womens Team
 76 Ally Stacher (USA) Specialized Lululemon
 77 Serika Guluma (Col) Vaiano Fondriest
 78 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Belisol Ladies
 79 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon
 80 Tayler Wiles (USA) Specialized Lululemon
 81 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                        00:27
 82 Valentina Scandolara (Ita) Orica AIS                             00:32
 83 Chloe Hosking (Aus) Hitec Products
 84 Ruth Winder (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling
 85 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
 86 Loes Gunnewijk (Ned) Orica AIS                                   00:45
 87 Alena Sitsko (Ukr) Forno D'asolo Astute                          00:47
 88 Lija Laizane (Lat) Vaiano Fondriest
 89 Uenia De Souza Fernades (Bra) Estado De Mexico Faren
 90 Marcia Fernandes Silva (Bra) Bizkaia Durango
 91 Olena Oljink (Ukr) Forno D'asolo Astute
 92 Elena Berlato (Ita) Ale' Cipollini Galassia
 93 Yulia Blindyuk (Rus) Rusvelo
 94 Azzurra D'intino (Ita) S.C. Michela Fanini Rox
 95 Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini Rox
 96 Ingrid Drexel (Mex) Forno D'asolo Astute
 97 Doris Schweizer (Swi) Astana Bepink Womens Team
 98 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Belisol Ladies
 99 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products
100 Francesca Cauz (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
101 Alexandra Burchenkova (Rus) Rusvelo
102 Alice Algisi (Ita) Astana Bepink Womens Team
103 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda
104 Shara Gillow (Aus) Orica AIS
105 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
106 Annalisa Cucinotta (Ita) Servetto Footon
107 Janneke Ensing (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
108 Mayalen Noriega (Spa) Bizkaia Durango
109 Anastasiya Chulkova (Rus) Rusvelo
110 Silvia Valsecchi (Ita) Astana Bepink Womens Team
111 Daiva Tuslaite (Ltu) Forno D'asolo Astute
112 Maaike Polspoel (Bel) Team Giant Shimano
113 Marijn De Vries (Ned) Team Giant Shimano
114 Jessie Maclean (Aus) Orica AIS
115 Nina Kessler (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
116 Katharine Hall (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling
117 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
118 Jessica Parra (Col) Vaiano Fondriest                             00:12
119 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                              01:59
120 Carla Maree Ryan (Aus) Ale' Cipollini Galassia
121 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Belisol Ladies
122 Scotti Wilborne (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling      02:13
123 Anna Trevisi (Ita) Estado De Mexico Faren                        02:47
124 Sarah Rijkes (Aut) Lotto Belisol Ladies
125 Jessenia Meneses Gonzalez (Col) Forno D'asolo Astute
126 Hannah Barnes (GBr) Unitedhealthcare Professional Cycling        02:49
127 Carolin Rodriguez Gutierrez (Mex) Estado De Mexico Faren
128 Barbara Heeb (Swi) S.C. Michela Fanini Rox
129 Marieke Van Wanroij (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
130 Valentina Bastianelli (Ita) S.C. Michela Fanini Rox
131 Liesbet De Vocht (Bel) Lotto Belisol Ladies
132 Emma Pooley (GBr) Lotto Belisol Ladies
133 Marcela Prieto Castaneda (Mex) Estado De Mexico Faren            03:25
134 Alessia Martini (Ita) Vaiano Fondriest
135 Aizhan Zhaparova (Rus) Rusvelo                                   05:04
136 Emma Marcelli (Ita) Servetto Footon                              07:29
137 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini Rox                   07:37
138 Julia Soek (Ned) Team Giant Shimano                              10:49
139 Lucy Garner (GBr) Team Giant Shimano
140 Willeke Knol (Ned) Team Giant Shimano
141 Marina Lari (Ita) Servetto Footon                                12:50
142 Silvia Cecchini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
143 Giovanna Michieletto (Ita) Servetto Footon
144 Rossella Callovi (Ita) Forno D'asolo Astute
145 Eva Lechner (Ita) Rusvelo
146 Sara Grifi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
147 Sylwia Kapusta (Pol) Vaiano Fondriest                            17:00
148 Ana Teresa Casar Bonilla (Mex) Estado De Mexico Faren            19:20
DNF Miriam Romei (Ita) Vaiano Fondriest
DNF Samara Sheppard (NZl) Bizkaia Durango

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                 5:38:50
  2 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabo Liv Women Cycling Team         00:21
  3 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products                        00:29
  4 Emma Johansson (Swe) Orica AIS                                   01:50
  5 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cycling Team
  6 Claudia Häusler (Ger) Team Giant Shimano                         01:53
  7 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team           01:54
  8 Ashleigh Moolman Pasio (RSA) Hitec Products                      02:00
  9 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team           02:12
 10 Audrey Cordon (Fra) Hitec Products                               02:13
 11 Mara Abbott (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling          02:28
 12 Evelyn Stevens (USA) Specialized Lululemon                       02:52
 13 Fabiana Luperini (Ita) Estado De Mexico Faren                    02:59
 14 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda                              03:02
 15 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team                  03:03
 16 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans Cycling Team             03:09
 17 Tiffany Cromwell (Aus) Specialized Lululemon                     03:10
 18 Eugenia Bujak (Pol) Btc City Ljubljana                           03:15
 19 Tetiana Riabchenko (Ukr) S.C. Michela Fanini Rox                 03:24
 20 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team           03:26
 21 Tatiana Antoshina (Rus) Rusvelo                                  03:28
 22 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini Rox                       03:36
 23 Yevgeniya Vysotska (Ukr) S.C. Michela Fanini Rox                 03:39
 24 Alena Amialiusik (Blr) Astana Bepink Womens Team                 03:47
 25 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                  03:49
 26 Peta Mullens (Aus) Wiggle Honda
 27 Linda Villumsen (NZl) Wiggle Honda                               03:59
 28 Trixi Worrack (Ger) Specialized Lululemon                        04:34
 29 Chantal Blaak (Ned) Specialized Lululemon                        04:41
 30 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda
 31 Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans Cycling Team                    04:46
 32 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini Galassia           04:49
 33 Sharon Laws (GBr) Unitedhealthcare Professional Cycling          04:50
 34 Serika Guluma (Col) Vaiano Fondriest                             05:16
 35 Alena Sitsko (Ukr) Forno D'asolo Astute                          05:28
 36 Emma Pooley (GBr) Lotto Belisol Ladies                           07:54
 37 Shelley Olds (USA) Ale' Cipollini Galassia                       09:23
 38 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team               09:37
 39 Valentina Scandolara (Ita) Orica AIS                             10:05
 40 Martina Ritter (Aut) Btc City Ljubljana                          12:45
 41 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon                              12:51
 42 Melissa Hoskins (Aus) Orica AIS                                  13:07
 43 Carmen Small (USA) Specialized Lululemon                         13:16
 44 Sara Mustonen (Swe) Team Giant Shimano
 45 Barbara Guarischi (Ita) Ale' Cipollini Galassia                  13:18
 46 Alison Powers (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling        13:20
 47 Coryn Rivera (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling
 48 Amy Pieters (Ned) Team Giant Shimano                             13:21
 49 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Estado De Mexico Faren           13:24
 50 Oxana Kozonchuk (Rus) Rusvelo                                    13:25
 51 Tatiana Guderzo (Ita) Ale' Cipollini Galassia
 52 Mia Radotic (Cro) Btc City Ljubljana                             13:26
 53 Katrin Garfoot (Aus) Orica AIS
 54 Iris Slappendel (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                13:27
 55 Katarzyna Sosna (Ltu) Vaiano Fondriest                           13:29
 56 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini Galassia                13:31
 57 Charlotte Becker (Ger) Wiggle Honda                              13:32
 58 Elena Valentini (Ita) Btc City Ljubljana                         13:33
 59 Ewelina Szybiak (Pol) Vaiano Fondriest                           13:36
 60 Ally Stacher (USA) Specialized Lululemon
 61 Olena Oljink (Ukr) Forno D'asolo Astute                          13:37
 62 Ursa Pintar (Slo) Btc City Ljubljana                             13:39
 63 Irene San Sebastian Lasa (Spa) Bizkaia Durango                   13:40
 64 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 65 Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                     13:43
 66 Alice Maria Arzuffi (Ita) Astana Bepink Womens Team
 67 Polona Batagelj (Slo) Btc City Ljubljana                         13:44
 68 Chloe Hosking (Aus) Hitec Products                               13:45
 69 Spela Kern (Slo) Btc City Ljubljana                              13:49
 70 Janneke Ensing (Ned) Boels Dolmans Cycling Team                  14:04
 71 Alexandra Burchenkova (Rus) Rusvelo                              14:05
 72 Elena Berlato (Ita) Ale' Cipollini Galassia                      14:07
 73 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                     14:08
 74 Jessie Maclean (Aus) Orica AIS
 75 Katharine Hall (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling       14:09
 76 Maaike Polspoel (Bel) Team Giant Shimano                         14:13
 77 Marcia Fernandes Silva (Bra) Bizkaia Durango                     14:23
 78 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                       14:34
 79 Lija Laizane (Lat) Vaiano Fondriest                              14:42
 80 Jolien D'horre (Bel) Lotto Belisol Ladies                        15:04
 81 Carla Maree Ryan (Aus) Ale' Cipollini Galassia                   15:25
 82 Doris Schweizer (Swi) Astana Bepink Womens Team                  15:26
 83 Julie Leth (Den) Hitec Products                                  15:49
 84 Shara Gillow (Aus) Orica AIS                                     15:54
 85 Simona Frapporti (Ita) Astana Bepink Womens Team                 15:55
 86 Giada Borgato (Ita) Estado De Mexico Faren
 87 Marta Tagliaferro (Ita) Ale' Cipollini Galassia                  15:57
 88 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda
 89 Loes Gunnewijk (Ned) Orica AIS                                   16:00
 90 Amanda Spratt (Aus) Orica AIS                                    16:03
 91 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Bizkaia Durango                      16:11
 92 Dalia Muccioli (Ita) Astana Bepink Womens Team                   16:13
 93 Marieke Van Wanroij (Ned) Boels Dolmans Cycling Team             16:15
 94 Sarah Rijkes (Aut) Lotto Belisol Ladies
 95 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products                               16:21
 96 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                        16:33
 97 Nina Kessler (Ned) Boels Dolmans Cycling Team                    16:35
 98 Silvia Valsecchi (Ita) Astana Bepink Womens Team                 16:39
 99 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products
100 Ingrid Drexel (Mex) Forno D'asolo Astute                         16:44
101 Mayalen Noriega (Spa) Bizkaia Durango                            16:48
102 Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini Rox                         16:49
103 Azzurra D'intino (Ita) S.C. Michela Fanini Rox                   16:56
104 Alice Algisi (Ita) Astana Bepink Womens Team                     16:57
105 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Belisol Ladies                       17:16
106 Carolin Rodriguez Gutierrez (Mex) Estado De Mexico Faren         17:18
107 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                              17:49
108 Liesbet De Vocht (Bel) Lotto Belisol Ladies                      18:03
109 Scotti Wilborne (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling      18:09
110 Valentina Bastianelli (Ita) S.C. Michela Fanini Rox              18:48
111 Jessenia Meneses Gonzalez (Col) Forno D'asolo Astute             18:53
112 Ana Maria Covrig (Ita) Astana Bepink Womens Team                 20:29
113 Tayler Wiles (USA) Specialized Lululemon                         20:59
114 Clemilda Fernandes Silva (Bra) Bizkaia Durango                   21:11
115 Flavia Oliveira (USA) Servetto Footon                            21:19
116 Francesca Cauz (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                     21:27
117 Yulia Blindyuk (Rus) Rusvelo                                     21:29
118 Annalisa Cucinotta (Ita) Servetto Footon                         21:44
119 Marcela Prieto Castaneda (Mex) Estado De Mexico Faren            23:53
120 Barbara Heeb (Swi) S.C. Michela Fanini Rox                       24:02
121 Emily Collins (NZl) Wiggle Honda                                 24:45
122 Edita Janeliunaite (Ltu) Forno D'asolo Astute                    25:03
123 Jessica Parra (Col) Vaiano Fondriest                             25:04
124 Ruth Winder (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling          25:09
125 Daiva Tuslaite (Ltu) Forno D'asolo Astute                        25:30
126 Marijn De Vries (Ned) Team Giant Shimano                         25:32
127 Yulia Ilinykh (Rus) Bizkaia Durango                              25:35
128 Uenia De Souza Fernades (Bra) Estado De Mexico Faren             25:39
129 Eva Lechner (Ita) Rusvelo                                        26:11
130 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Belisol Ladies                      26:16
131 Julia Soek (Ned) Team Giant Shimano                              26:42
132 Hannah Barnes (GBr) Unitedhealthcare Professional Cycling        27:25
133 Anna Trevisi (Ita) Estado De Mexico Faren                        27:37
134 Anastasiya Chulkova (Rus) Rusvelo                                29:10
135 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Belisol Ladies                      29:30
136 Aizhan Zhaparova (Rus) Rusvelo                                   29:51
137 Alessia Martini (Ita) Vaiano Fondriest                           33:21
138 Ana Teresa Casar Bonilla (Mex) Estado De Mexico Faren            35:17
139 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini Rox                   36:14
140 Emma Marcelli (Ita) Servetto Footon                              36:19
141 Lucy Garner (GBr) Team Giant Shimano                             39:56
142 Willeke Knol (Ned) Team Giant Shimano                            40:02
143 Silvia Cecchini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    41:40
144 Sylwia Kapusta (Pol) Vaiano Fondriest                            41:59
145 Giovanna Michieletto (Ita) Servetto Footon                       42:38
146 Marina Lari (Ita) Servetto Footon                                42:46
147 Rossella Callovi (Ita) Forno D'asolo Astute                      42:50
148 Sara Grifi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                         43:20

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabo Liv Women Cycling Team       5:39:11
  2 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products                        00:08
  3 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team           03:05
  4 Melissa Hoskins (Aus) Orica AIS                                  12:46
  5 Coryn Rivera (USA) Unitedhealthcare Professional Cycling         12:59
  6 Amy Pieters (Ned) Team Giant Shimano                             13:00
  7 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Estado De Mexico Faren           13:03
  8 Elena Valentini (Ita) Btc City Ljubljana                         13:12
  9 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    13:19
 10 Alice Maria Arzuffi (Ita) Astana Bepink Womens Team              13:22


Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: