Thomas Lövkvist dopuszcza możliwość zakończenia kariery

Thomas Lövkvist w porozumieniu z kierownictwem IAM Cycling zdecydował się opuścić zarówno Tour de Suisse jak i Tour de France.

30-letni Szwed wyjaśnił, że jest przemęczony i potrzebuje wytchnienia, po którym rozpocznie przygotowania do Vuelta a Espana.

Aż do ostatniej chwili byłem gotowy pojechać do Szwajcarii i walczyć ze wszystkich sił, ale po nieprzespanej nocy uświadomiłem sobie, że takie nadzieję są mrzonką. Cieszę się, że znalazłem zrozumienie w zespole. Mój menadżer dał znać, że mogę spokojnie wrócić do domu i odpoczywać

- powiedział Lövkvist stacji Eurosport.

17. kolarz Tour de France 2010 ostatni sukces odniósł w zeszłym sezonie, triumfując na trasie Tour Méditerranéen. Po trzech latach spędzonych w Team Sky, drugi sezon reprezentuje IAM, sezon który może się okazać jego ostatnim w karierze.

Jeżeli zaskoczę na Vuelcie to otworzy się szansa na nowy kontrakt, w przeciwnym wypadku obawiam się, że może być o to ciężko. Z drugiej strony tak sobie myślę, że może nie będę chciał nowej umowy, może nadchodzi czas, aby zrobić kolejny krok w swoim życiu.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: