Giro Rosa z Madonna del Ghisallo

Dyrektor kobiecego Giro Rosa Giuseppe Rivolta poinformował, że w tym roku zawodniczki będą wspinać się na Madonna del Ghisallo, który będzie zapewne decydujący dla całej rywalizacji.

25. edycja Giro d’Italia dla pań rozpocznie się w tym roku 4 lipca, płeć piękna będzie miała do pokonania w sumie ponad 953 km. Wyścig zakończy się właśnie na Madonna del Ghisallo w Lombardii. Najpierw na kolarki czeka zaledwie 2-kilometrowy prolog w Caserta niedaleko Neapolu.

W następnych dniach peleton będzie mógł się dokładniej zapoznać z rejonem wokół Caserta. Dopiero na 3. etapie kolumna wyruszy na północ do San Donato Val di Comino w Abruzji. Po transferze do Adrii zawodniczki zaliczą dwa etapy płaskie, jeden z nich kończy się w mieście Cesenatico, gdzie urodził się Marco Pantani.

Odcinek numer sześć wystartuje w Gaiarine w Treviso, potem znów panie zostaną „wyczarterowane” 300 km dalej, bliżej Alp. Jak na razie organizatorzy nie przedstawili mapek z profilami etapów. Wiadomo, że pierwszy z górskich odcinków zacznie się w Aprica, by zakończyć się w Chiavenna (91,8 km). Passo del Bernina i Passo del Maloja (1815 m n.p.m.) raczej nie znajdą się w programie.

8. etap wiedzie na górę do stacji narciarskiej San Domenico di Varzo, a ostatni – wszyscy wiemy.

Trasa Giro Rosa (4 – 13 lipca):

prolog: Caserta, 2 km
1. etap: Santa Maria a Vico, 95 km
2. etap: Frattamaggiore, 120 km
3. etap: Caserta - San Donato Val di Comino, 125 km
4. etap: Alba Adriatica - Jesi, 118 km
5. etap: Jesi - Cesenatico, 118 km
6. etap: Gaiarine - San Fior, 112 km
7. etap: Aprica - Chiavenna, 92 km
8. etap: Verbania - San Domenico di Varzo, 90 km
9. etap: Trezzo sull’Adda - Madonna del Ghisallo, 80 km

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: