Tour de Picardie 2014: etap 3

Arnaud Demare (FDJ.fr) został po finiszu z peletonu zwycięzcą ostatniego etapu Tour de Picardie oraz triumfował na trasie całej trzydniowej imprezy.

To już szósty i siódmy sukces w sezonie 22-latka z Francji.

Pod koniec ostatniego odcinka samotnie uciekał Estończyk Gert Joeaar (Cofidis), którego peleton wchłonął kilka kilometrów przed kreską.

Wyniki 3. etapu Tour de Picardie 2014 (2.1), Cap Aisne-Chamouille - Bray-sur-Somme (170,5 km):

  1 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                     3:45:35
  2 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
  3 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
  4 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  5 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
  6 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement
  7 Justin Jules (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
  8 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  9 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
 10 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 11 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 12 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 13 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 14 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert
 15 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 17 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 18 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 19 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale
 20 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 22 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 23 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
 24 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 25 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
 26 Kristan Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 27 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 28 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 29 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 30 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat-Auber 93
 31 Lo?c Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                         00:10
 32 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           00:12
 33 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 34 Clément Saint-Martin (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 35 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 36 Sebastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                    00:16
 37 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                       00:21
 38 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 39 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme-Marseille 13                   00:25
 40 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert                        00:27
 41 Yannis Yssaad (Fra) Bigmat-Auber 93
 42 Alo Jakin (Est) Bigmat-Auber 93                                  00:30
 43 Steven Tronet (Fra) Bigmat-Auber 93
 44 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               00:33
 45 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                          00:38
 46 Frederic Brun (Fra) Bigmat-Auber 93
 47 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                  00:46
 48 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 49 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
 50 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 51 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 52 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   00:48
 53 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
 54 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise              00:51
 55 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 56 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat-Auber 93
 57 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 58 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
 60 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
 61 David Boucher (Fra) FDJ.fr
 62 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team         00:58
 64 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 65 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 66 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 67 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 68 Théo Vimpere (Fra) Bigmat-Auber 93
 69 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme-Marseille 13               01:03
 70 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 71 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                           01:06
 72 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 73 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
 74 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 75 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    01:11
 76 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 77 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 78 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      01:13
 79 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale                             01:15
 80 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole                      01:17
 81 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
 82 Florent Mottet (Bel) Wallonie - Bruxelles
 83 Frédéric Amorison (Bel) Wallonie - Bruxelles
 84 Ferekalsi Debesay Abrha (Eri) MTN - Qhubeka
 85 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 86 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 87 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
 88 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
 89 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                                   01:24
 90 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
 91 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
 92 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 93 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 94 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 95 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
 96 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 97 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 98 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                      01:42
 99 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
100 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:46
101 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                           01:48
102 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement            01:59
103 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
104 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles
105 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          02:04
106 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
107 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
108 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           02:16
109 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    02:25
110 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme-Marseille 13             09:28
111 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr                                      11:43
112 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano                           11:45
DNF Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
DNF Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
DNS Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme-Marseille 13

Klasyfikacja końcowa

  1 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                    11:59:57
  2 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                         00:13
  3 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                00:21
  4 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team     00:26
  5 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole                       00:27
  6 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      00:28
  7 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
  8 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 10 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           00:29
 11 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert                  00:30
 12 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
 13 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement               00:31
 14 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 15 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Kristan Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 17 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 18 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 20 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat-Auber 93
 21 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
 22 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 23 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           00:40
 24 Clément Saint-Martin (Fra) Team La Pomme-Marseille 13            00:43
 25 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr                                       00:52
 26 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert                        00:55
 27 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           00:59
 28 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                          01:09
 29 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                       01:12
 30 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano                         01:17
 31 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
 32 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                          01:22
 33 David Boucher (Fra) FDJ.fr
 34 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
 35 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team      01:34
 36 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits               01:37
 37 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 38 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale                             01:44
 39 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 40 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                                  01:48
 41 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Te     01:50
 42 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 43 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                             01:55
 44 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                            02:02
 45 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    02:17
 46 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles                         02:30
 47 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   03:04
 48 Justin Jules (Fra) Team La Pomme-Marseille 13                    03:33
 49 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 50 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 51 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 52 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                 03:45
 53 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 54 Sebastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                    03:49
 55 Alo Jakin (Est) Bigmat-Auber 93                                  04:03
 56 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               04:06
 57 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           04:12
 58 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   04:19
 59 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat-Auber 93                          04:24
 60 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 61 Florent Mottet (Bel) Wallonie - Bruxelles                        04:50
 62 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 63 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                  04:54
 64 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                           04:57
 65 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                           05:32
 66 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team         05:58
 67 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                      06:36
 68 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                           07:51
 69 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                           08:27
 70 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    08:32
 71 Frédéric Amorison (Bel) Wallonie - Bruxelles                     08:38
 72 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                                 08:45
 73 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
 74 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        09:06
 75 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                             10:23
 76 Lo?c Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                         10:47
 77 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme-Marseille 13                   10:48
 78 Steven Tronet (Fra) Bigmat-Auber 93                              10:53
 79 Frederic Brun (Fra) Bigmat-Auber 93                              11:01
 80 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise              11:14
 81 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
 82 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                11:18
 83 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                            11:21
 84 Théo Vimpere (Fra) Bigmat-Auber 93
 85 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme-Marseille 13               11:26
 86 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 87 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole                      11:40
 88 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
 89 Ferekalsi Debesay Abrha (Eri) MTN - Qhubeka
 90 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                     11:46
 91 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team                           11:47
 92 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                               12:52
 93 Yannis Yssaad (Fra) Bigmat-Auber 93                              13:21
 94 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme-Marseille 13                13:54
 95 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano                                14:00
 96 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole                       14:15
 97 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole                14:18
 98 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits                  14:20
 99 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits                   14:56
100 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          15:00
101 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             15:54
102 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                             16:08
103 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles                     16:59
104 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
105 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement            18:10
106 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits              20:35
107 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                            21:07
108 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                                21:37
109 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                             21:42
110 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano                           22:08
111 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme-Marseille 13             25:39
112 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr                                      31:26

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: