Tour de Picardie 2014: etap 2

Francuz Arnaud Demare (FDJ.fr) po finiszu z peletonu wygrał drugi odcinek ścigania w Pikardii i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

Kolarze do pokonania mieli nieco ponad 175 kilometrów, z czterema niewielkimi podjazdami rozrzuconymi na trasie. Ostatnie wzniesienie zlokalizowane było 23 kilometry przed linią mety i nie przeszkodziło w rozegraniu finiszu z grupy.

Tu najlepszym sprintem popisał się Demare, rewanżując się swojemu rodakowi - Bryanowi Coquardowi - i obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki 2. etapu Tour de Picardie 2014 (2.1), Mouy - Craonne (176,5 km):

  1 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                     3:57:24
  2 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
  3 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole                       00:02
  4 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  5 Kristan Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
  6 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
  7 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert
  8 Justin Jules (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
  9 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 10 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 11 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 13 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 14 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 15 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
 16 Florent Mottet (Bel) Wallonie - Bruxelles
 17 Alo Jakin (Est) Bigmat-Auber 93
 18 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat-Auber 93
 19 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 20 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
 21 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 23 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 24 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
 25 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 26 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 27 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 28 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Clément Saint-Martin (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 30 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 31 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 32 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 33 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 34 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 35 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 36 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 37 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 38 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat-Auber 93
 39 David Boucher (Fra) FDJ.fr
 40 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 41 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 42 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
 43 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 44 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
 45 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 46 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 47 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 49 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 50 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 51 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 52 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 53 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 54 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Te     00:30
 55 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    00:02
 56 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 57 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 58 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 60 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 61 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
 62 Sebastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 63 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                  00:37
 64 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles                         00:02
 65 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                           00:51
 66 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                      01:25
 67 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team         01:29
 68 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                      00:02
 69 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   01:47
 70 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team                             00:02
 71 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 72 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme-Marseille 13                   06:52
 73 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 74 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 75 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
 76 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
 77 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
 78 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 79 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
 80 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
 81 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 82 Frédéric Amorison (Bel) Wallonie - Bruxelles
 83 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 84 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 85 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 86 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 87 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
 88 Théo Vimpere (Fra) Bigmat-Auber 93
 89 Steven Tronet (Fra) Bigmat-Auber 93
 90 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano
 91 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 92 Ferekalsi Debesay Abrha (Eri) MTN - Qhubeka
 93 Frederic Brun (Fra) Bigmat-Auber 93
 94 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
 95 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 96 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 97 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 98 Lo?c Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                         07:06
 99 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                               07:08
100 Yannis Yssaad (Fra) Bigmat-Auber 93                              09:23
101 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
102 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                09:25
103 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
104 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
105 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole                       09:29
106 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole                09:30
107 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme-Marseille 13             12:40
108 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
110 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits
111 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement
112 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
113 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
114 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
115 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
DNF Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN - Qhubeka
DNF Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNS Maxime Renault (Fra) Bigmat-Auber 93
DNS Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNS Brian Bulgac (Ned) Team Giant-Shimano
DNS Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                    08:14:32
  2 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                         00:09
  3 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                00:11
  4 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole                       00:17
  5 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      00:18
  6 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
  7 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           00:19
  9 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert                  00:20
 10 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 11 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
 12 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement               00:21
 13 Kristan Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 14 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 16 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 18 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 19 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat-Auber 93
 20 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 23 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 24 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 26 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 28 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 29 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 30 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
 31 Clément Saint-Martin (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 32 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles
 33 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 34 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
 37 David Boucher (Fra) FDJ.fr
 38 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 39 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 40 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
 41 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 42 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                       00:41
 43 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 44 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 45 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step Cycling T     00:42
 46 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           00:49
 47 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 48 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           01:46
 49 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   02:06
 50 Justin Jules (Fra) Team La Pomme-Marseille 13                    03:23
 51 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 52 Alo Jakin (Est) Bigmat-Auber 93
 53 Florent Mottet (Bel) Wallonie - Bruxelles
 54 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 56 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 57 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 58 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 59 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 60 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat-Auber 93
 61 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
 62 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 63 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 64 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 65 Sebastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 66 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                           03:34
 67 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                  03:58
 68 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                      04:44
 69 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team         04:50
 70 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme-Marseille 13                 06:02
 71 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                           06:50
 72 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    07:11
 73 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 74 Frédéric Amorison (Bel) Wallonie - Bruxelles
 75 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
 76 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 77 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        08:56
 78 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                09:44
 79 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                                   09:52
 80 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole                      10:13
 81 Steven Tronet (Fra) Bigmat-Auber 93
 82 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 83 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
 84 Frederic Brun (Fra) Bigmat-Auber 93
 85 Ferekalsi Debesay Abrha (Eri) MTN - Qhubeka
 86 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 87 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 88 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 89 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
 90 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 91 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 92 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
 93 Théo Vimpere (Fra) Bigmat-Auber 93
 94 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano
 95 Lo?c Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                         10:27
 96 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                               12:42
 97 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano                                12:44
 98 Yannis Yssaad (Fra) Bigmat-Auber 93
 99 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          12:46
100 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
101 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole                       12:48
102 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole                12:51
103 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits                  12:59
104 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits                   13:40
105 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
106 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                             14:16
107 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    14:24
108 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement            16:01
109 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
110 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme-Marseille 13
111 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits              19:27
112 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                             19:28
113 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
114 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr                                      19:33
115 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: