Giro d'Italia 2014: etap 6: Michael Matthews zwycięża na Monte Cassino

Australijczyk Michael Matthews (Orica-GreenEdge) wygrał przy klasztorze Monte Cassino szósty etap Giro d'Italia, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

W wyniku kraksy przed decydującym podjazdem w drugiej grupie ze stratą 49 sekund przyjechał Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), natomiast Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) stracił blisko 2 minuty.

Marco Bandiera (Androni Giocattoli), Edoardo Zardini (Bardiani), Andrea Fedi (Neri Sottoli) i Edwin Avila (Colombia) zawiązali ucieczkę dnia, która zdobyła 14 minut przewagi (61 km). Kolarze nie narzucili sobie mocnego tempa, ostrożnie podchodząc do ponad 250-km dystansu.

Po podjeździe na Cava de’ Tirreni (kat. 4; 112,8 km; 5,4 km; 3,5%) różnica spadła o 5 minut, natomiast na lotnej premii zmierzono poniżej 6 minut. Do mety z tego punktu wciąż było 90 kilometrów.

W pościgu zespoły solidarnie się zmieniał, dościgając harcowników 12 kilometrów przed kreską. Na trasie zaczęło kropić, co chwilę później doprowadziło do dużej kraksy przy wjeździe na rondo. Mocno ucierpiał w niej Giampaolo Caruso (Katusha), którego zabrała z trasy karetka. KIlku innych zawodników również mocno ucierpiało.

Peleton został rozbity, co spowodowało, że wspinaczkę pod Monte Cassino (kat. 2; meta; 9,1 km; 5,1%, max 10%) na czele rozpoczęła kilkunastoosobowa grupa. Znajdował się w niej m. in. Michael Matthews, ale przede wszystkim jeden z faworytów wyścigu Cadel Evans (BMC Racing).

Koledzy Australijczyka podkręcili tempo, pomagając dojechać do mety szóstce. Na ostatnich metrach ruszył Evans, ale nie miał żadnych szans w konfrontacji ze swoim młodszym i szybszym rodakiem.

fot. Lapresse

Wyniki 6. etapu Giro d'Italia 2014 (GT), Sassano - Monte Cassino (257 km):

Miejsca polskich zawodników
25. Rafał Majka - 0:49
46. Przemysław Niemiec - 1:57
73. Paweł Poljański - 4:31

po etapie
4. Rafał Majka - 1:25
32. Przemysław Niemiec - 3:41
49. Paweł Poljański - 6:33

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                         6:37:01
  2 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
  3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
  4 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
  5 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           00:13
  6 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             00:23
  7 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 00:49
  8 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
  9 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 10 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 11 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 12 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
 13 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 14 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 15 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step
 16 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 17 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 18 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 19 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 20 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
 21 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 22 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 23 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 24 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 25 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 26 WoutPoels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 27 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 28 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 29 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             01:01
 30 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 31 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
 32 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       01:05
 33 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 01:09
 34 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              01:26
 35 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               01:29
 36 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 37 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 38 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           01:37
 40 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 41 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 42 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
 43 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 44 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 01:43
 45 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          01:54
 46 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           01:57
 47 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 48 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         02:17
 49 Marc Goos (Ned) Belkin Pro
 50 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 51 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             02:57
 52 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 54 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 55 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               03:30
 56 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 57 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 58 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 03:36
 59 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 61 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 62 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 04:06
 63 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                04:25
 64 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         04:26
 65 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 66 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 67 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 68 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
 69 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 70 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
 71 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
 72 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                             04:29
 73 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               04:31
 74 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 75 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step              05:15
 76 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 77 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
 78 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
 79 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
 80 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                    07:33
 81 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 82 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
 83 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 84 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 85 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 86 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 87 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               07:38
 88 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
 89 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                      07:43
 90 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 91 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 92 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
 93 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro
 94 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
 95 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 96 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro
 97 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
 98 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 99 Philip Deignan (Irl) Team Sky
100 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             08:38
101 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                              08:40
102 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                     08:41
103 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                    09:32
104 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         09:42
105 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
106 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
107 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             10:06
108 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                10:19
109 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
110 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                            11:06
111 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
112 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
113 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
114 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
115 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
116 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
117 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
118 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
119 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
120 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
121 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
122 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
123 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
124 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                            12:06
125 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                               12:13
126 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                                  14:02
127 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
128 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
129 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
130 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
131 Ramon Carretero (Pan) Neri Sottoli - Yellow Fluo
132 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         15:05
133 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                   15:08
134 Michel Koch (Ger) Cannondale
135 Elia Viviani (Ita) Cannondale
136 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
137 Moreno Moser (Ita) Cannondale
138 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
139 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
140 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
141 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
142 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
143 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
144 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
145 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
146 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
147 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
148 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
149 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
150 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
151 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
152 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
153 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
154 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
155 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
156 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
157 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
158 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
159 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro
160 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro
161 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
162 David Tanner (Aus) Belkin Pro
163 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
164 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
165 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
166 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
167 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
168 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
169 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
170 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
171 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
172 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
173 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       18:08
174 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                     18:30
175 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
176 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                                19:40
177 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
178 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
179 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
180 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge
181 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                 21:15
182 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
183 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
184 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                          21:22
185 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 22:12
186 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
187 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                            25:14
188 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                      25:16
189 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
190 Ben Swift (GBr) Team Sky                                         25:58
DNF Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
DNF Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
DNF Davide Villella (Ita) Cannondale
DNF Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
DNS Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo

Klasyfikacja po 5. etapie

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                        24:18:14
  2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                00:21
  3 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step              01:18
  4 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   01:25
  5 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
  6 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
  7 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           01:47
  8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  01:51
  9 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  01:52
 10 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      02:06
 11 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               02:08
 12 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 02:11
 13 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 14 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 15 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 02:22
 16 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     02:24
 17 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           02:28
 18 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             02:34
 19 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     02:36
 20 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               02:46
 21 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       02:47
 22 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               02:48
 23 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                02:50
 24 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               03:01
 25 WoutPoels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                        03:10
 26 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               03:13
 27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          03:14
 28 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       03:23
 29 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   03:28
 30 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 32 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           03:41
 33 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             03:44
 34 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              03:45
 35 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             03:48
 36 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 37 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 03:50
 38 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    04:05
 39 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                04:39
 40 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             04:55
 41 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    05:00
 42 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         05:04
 43 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       05:08
 44 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                      05:12
 45 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              05:24
 46 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                          05:25
 47 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               05:43
 48 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       05:46
 49 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               06:13
 50 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             06:15
 51 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 06:45
 52 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     06:54
 53 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                               07:14
 54 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             07:26
 55 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     07:46
 56 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                             07:49
 57 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          08:22
 58 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 09:24
 59 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               09:29
 60 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                      09:40
 61 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         09:42
 62 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                10:22
 63 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        10:50
 64 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 11:30
 65 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               12:02
 66 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 12:34
 67 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               12:43
 68 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            12:52
 69 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       12:54
 70 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                                12:59
 71 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  13:22
 72 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             14:26
 73 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                14:52
 74 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                     14:58
 75 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   15:02
 76 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   15:19
 77 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            15:30
 78 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                       15:32
 79 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              15:45
 80 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                 15:55
 81 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step              16:05
 82 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro                               16:33
 83 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                16:35
 84 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                                 16:51
 85 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                    16:52
 86 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                           16:54
 87 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                16:55
 88 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              17:12
 89 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                               17:15
 90 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  17:16
 91 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 17:30
 92 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            17:36
 93 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                    17:46
 94 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    17:51
 95 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                    17:59
 96 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         18:19
 97 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                              18:20
 98 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  18:29
 99 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                       18:42
100 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   18:44
101 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                            18:47
102 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       19:20
103 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             19:31
104 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                              19:36
105 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      19:40
106 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing          19:50
107 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                                  20:13
108 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            20:17
109 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              20:25
110 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                   20:27
111 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                           20:45
112 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                     20:55
113 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                     21:08
114 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                              21:24
115 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           21:36
116 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               21:40
117 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          21:47
118 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       22:09
119 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                          22:21
120 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
121 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         22:29
122 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                      23:01
123 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           23:02
124 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
125 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                                23:11
126 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           23:22
127 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              23:56
128 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               24:00
129 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                                  24:03
130 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                  24:21
131 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             24:48
132 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 24:58
133 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                                  25:14
134 Michel Koch (Ger) Cannondale                                     25:42
135 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         25:44
136 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                    25:52
137 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                          26:02
138 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         26:11
139 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 26:18
140 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                       26:40
141 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                   27:24
142 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                               27:30
143 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           27:35
144 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                               27:45
145 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                                  27:51
146 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      28:04
147 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                  28:31
148 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           28:33
149 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                 28:47
150 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
151 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        29:02
152 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                   29:13
153 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                         29:43
154 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                                  29:56
155 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               30:00
156 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   30:33
157 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                    30:37
158 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                              30:49
159 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    30:52
160 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                31:12
161 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      31:17
162 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                              31:25
163 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        31:34
164 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                   31:53
165 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
166 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          32:08
167 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                         32:33
168 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   32:36
169 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                    32:48
170 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                  33:30
171 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               33:59
172 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                    34:05
173 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                            34:38
174 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  34:42
175 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                                36:00
176 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                             36:26
177 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 37:37
178 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                            37:45
179 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                          38:19
180 Ben Swift (GBr) Team Sky                                         38:30
181 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                      38:44
182 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   38:59
183 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                40:12
184 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                                 42:11
185 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       43:44
186 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         47:09
187 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            47:21
188 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   49:17
189 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                              50:03

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: