Presidential Cycling Tour of Turkey 2014: etap 7

Elia Viviani (Cannondale) wygrał siódmy etap wyścigu. Włoch na finiszu z peletonu wyprzedził Andrea Guardiniego (Astana) i Marka Cavendisha (Omega Pharma-Quick Step).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Adam Yates (Orica-GreenEdge).

Piotr Gawroński (CCC Polsat), Wesley Sulzberger (Drapac) i Wesley Kreder (Wanty) podjęli akcję dnia, która wypracowała niecałe 3 minuty przewagi.

Pościg prowadziły zespoły Cannondale i Omega Pharma-Quick Step. Mimo wysiłków uciekinierów ich szanse na przechytrzenie peletonu były równe zeru. 9 km przed finiszem zostali doścignięci.

Na ostatnich metrach kolarze Omegi ponownie świetnie rozprowadzili Cavendisha. Brytyjczyk rozpoczął swój sprint 200 metrów przed kreską i chociaż miał kilka metrów przewagi nad Vivianim, ten okazał się zdecydowanie szybszy. Widząc to Manxman zwolnił, ulegając jeszcze Guardiniemu.

W niedzielę wyścig zakończy jazda po ulicach Istanbułu (121 km).

fot. Cannondale

Wyniki 7. etapu Presidential Cycling Tour of Turkey 2014 (2.HC), Kusadasi – Izmir (144,8 km):

  1 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                  3:04:25
  2 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  3 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-QuickStep
  4 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Belisol Team
  5 Theo Bos (Ned) Belkin Pro             
  6 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
  7 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
  8 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
  9 Ken Hanson (USA) Unitedhealthcare Professional             
 10 Wouter Wippert (Ned) Drapac Cycling
 11 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-QuickStep
 12 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 13 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Professional             
 14 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol Team
 15 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 16 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice
 17 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 18 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
 19 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 20 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor
 21 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Torku Sekerspor
 22 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
 23 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 24 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro             
 25 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli
 26 Adam Phelan (Aus) Drapac Cycling
 27 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 28 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural - Seguros RGA
 29 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
 30 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 31 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto-Belisol Team
 32 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN - Qhubeka
 33 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
 34 Adam Yates (GBr) Orica GreenEDGE
 35 Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEDGE
 36 Marco Haller (Aut) Katusha Team
 37 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 38 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Crédits
 39 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEDGE
 40 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor
 41 David De La Fuente Rasilla (Spa) Torku Sekerspor
 42 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 43 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 44 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 45 Paolo Colonna (Ita) Bardiani CSF
 46 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-QuickStep
 47 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 48 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 49 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
 50 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 51 Barry Markus (Ned) Belkin Pro             
 52 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol Team
 53 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 54 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-QuickStep
 55 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 56 John Murphy (USA) Unitedhealthcare Professional             
 57 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 58 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro             
 59 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 60 Mattia Pozzo (Ita) Neri Sottoli
 61 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 62 Marc Demaar (Ned) Unitedhealthcare Professional             
 63 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
 64 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 65 Robbie Hucker (Aus) Drapac Cycling
 66 Lachlan Norris (Aus) Drapac Cycling
 67 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
 68 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 69 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
 70 Gert Dockx (Bel) Lotto-Belisol Team
 71 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Cycling
 72 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol Team
 73 Andrea Manfredi (Ita) Bardiani CSF
 74 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 75 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
 76 Floris Goesinnen (Ned) Drapac Cycling
 77 Peio Bilbao (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 78 Alessandro Bazzana (Ita) Unitedhealthcare Professional             
 79 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor
 80 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
 81 Mirko Tedeschi (Ita) Neri Sottoli
 82 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac Cycling
 83 Frederique Robert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 84 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 85 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-QuickStep
 86 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 87 Davide Frattini (Ita) Unitedhealthcare Professional             
 88 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 89 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 90 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team
 91 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 92 Juraj Sagan (Svk) Cannondale
 93 Paweł Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
 94 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
 95 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
 96 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 97 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 98 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 99 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
100 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
101 Jai Crawford (Aus) Drapac Cycling
102 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
103 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Neri Sottoli
104 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
105 Gregory Habeaux (Bel) Wanty-Groupe Gobert
106 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
107 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
108 Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
109 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
110 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
111 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
112 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
113 Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli
114 Alexander Rybakov (Rus) Katusha Team
115 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
116 Marco Canola (Ita) Bardiani CSF
117 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro             
118 Yuriy Metlushenko (Ukr) Torku Sekerspor
119 Ferekalsi Debesay Abrha (Eri) MTN - Qhubeka
120 Vegard Breen (Nor) Lotto-Belisol Team                            01:55
121 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli
122 Danilo Napolitano (Ita) Wanty-Groupe Gobert
123 Aldo Ino Ilesic (Slo) Unitedhealthcare Professional             
124 Nico Sijmens (Bel) Wanty-Groupe Gobert                           02:00
125 Piotr Gawroński (Pol) CCC Polsat Polkowice
126 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
127 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
128 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka
129 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       02:11
130 Rick Flens (Ned) Belkin Pro             
131 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
132 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma-QuickStep                          02:27
133 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro                              02:32
134 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
135 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural - Seguros RGA
136 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA
137 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
138 Damien Howson (Aus) Orica GreenEDGE                              03:23
139 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep                      03:49
140 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEDGE

Klasyfikacja po 7. etapie

  1 Adam Yates (GBr) Orica GreenEDGE                              27:51:22
  2 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Crédits                   00:01
  3 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                    00:39
  4 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                  00:40
  5 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                       00:44
  6 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Torku Sekerspor                       00:45
  7 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
  8 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA             00:47
  9 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol Team                             00:54
 10 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                                 01:04
 11 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty-Groupe Gobert                     01:14
 12 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team                        01:31
 13 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 14 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka                   01:35
 15 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                       02:06
 16 Peio Bilbao (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                       02:28
 17 Alexander Rybakov (Rus) Katusha Team                             02:55
 18 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA          03:23
 19 David De La Fuente Rasilla (Spa) Torku Sekerspor                 03:52
 20 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN - Qhubeka                           04:48
 21 Gregory Habeaux (Bel) Wanty-Groupe Gobert                        05:24
 22 Adam Phelan (Aus) Drapac Cycling                                 05:43
 23 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor                                  07:01
 24 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka                              07:20
 25 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                    07:32
 26 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                         07:59
 27 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor                              08:24
 28 Cameron Wurf (Aus) Cannondale                                    09:08
 29 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                                09:16
 30 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                     09:39
 31 Lachlan Norris (Aus) Drapac Cycling                              09:42
 32 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol Team                          10:01
 33 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team                                10:14
 34 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac Cycling                           10:44
 35 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice                        10:53
 36 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Crédits             11:16
 37 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                           11:57
 38 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                        12:05
 39 Marco Canola (Ita) Bardiani CSF                                  12:49
 40 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert                      14:24
 41 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                            14:57
 42 Marc Demaar (Ned) Unitedhealthcare Professional                  15:10
 43 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA                  15:11
 44 Paolo Colonna (Ita) Bardiani CSF                                 15:17
 45 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                  16:00
 46 Jai Crawford (Aus) Drapac Cycling                                16:05
 47 Vegard Breen (Nor) Lotto-Belisol Team                            16:47
 48 Alessandro Bazzana (Ita) Unitedhealthcare Professional Cycli     18:23
 49 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEDGE                               18:40
 50 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                19:41
 51 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                19:47
 52 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                          19:49
 53 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida                                    20:11
 54 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                  22:16
 55 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise           23:05
 56 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 23:09
 57 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                            23:17
 58 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                                23:23
 59 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-QuickStep                     24:15
 60 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                                  24:38
 61 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor                             24:48
 62 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural - Seguros R     25:33
 63 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida                                26:00
 64 Andrea Manfredi (Ita) Bardiani CSF                               26:06
 65 Gert Dockx (Bel) Lotto-Belisol Team                              26:44
 66 Marco Haller (Aut) Katusha Team                                  27:29
 67 Robbie Hucker (Aus) Drapac Cycling                               27:47
 68 Damien Howson (Aus) Orica GreenEDGE                              28:31
 69 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                          28:34
 70 Davide Frattini (Ita) Unitedhealthcare Professional Cycling      28:39
 71 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Neri Sottoli                    29:50
 72 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                                30:25
 73 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       30:34
 74 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    30:37
 75 Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli                               30:41
 76 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol Team                           31:18
 77 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                  31:21
 78 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-QuickStep                 31:22
 79 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                              31:35
 80 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro                              31:41
 81 Paweł Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice                        32:21
 82 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor                              33:46
 83 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural - Seguro     34:25
 84 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-QuickStep                      34:53
 85 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                           35:18
 86 Mirko Tedeschi (Ita) Neri Sottoli                                35:25
 87 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                       35:57
 88 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    36:54
 89 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-QuickStep
 90 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                             37:05
 91 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                               37:29
 92 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert                       37:54
 93 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Professional Cycling T     38:06
 94 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice                          38:08
 95 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida                    38:17
 96 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Crédits               38:25
 97 Nico Sijmens (Bel) Wanty-Groupe Gobert                           38:40
 98 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural - Seguros RGA                   38:50
 99 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Cycling                          39:17
100 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                            39:24
101 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise            39:35
102 Juraj Sagan (Svk) Cannondale                                     40:43
103 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro                               41:13
104 Ferekalsi Debesay Abrha (Eri) MTN - Qhubeka                      41:21
105 Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                42:32
106 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                        42:57
107 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   43:20
108 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                      43:22
109 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-QuickStep                         43:40
110 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            43:55
111 Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEDGE                              44:05
112 John Murphy (USA) Unitedhealthcare Professional                  44:18
113 Aldo Ino Ilesic (Slo) Unitedhealthcare Professional Cycling      45:00
114 Danilo Napolitano (Ita) Wanty-Groupe Gobert                      45:31
115 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                             46:01
116 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro                                   46:10
117 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka                              46:15
118 Barry Markus (Ned) Belkin Pro                                    46:18
119 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro                                    46:28
120 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                     46:40
121 Mattia Pozzo (Ita) Neri Sottoli                                  47:37
122 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep                      47:43
123 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team                           47:59
124 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                            48:39
125 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli                                   48:53
126 Floris Goesinnen (Ned) Drapac Cycling                            49:04
127 Piotr Gawroński (Pol) CCC Polsat Polkowice                       49:54
128 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto-Belisol Team                      50:22
129 Frederique Robert (Bel) Wanty-Groupe Gobert                      50:23
130 Yuriy Metlushenko (Ukr) Torku Sekerspor                          51:28
131 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEDGE                                51:29
132 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Belisol Team                          52:58
133 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli                             53:12
134 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                       55:08
135 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma-QuickStep                          56:14
136 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                 56:21
137 Ken Hanson (USA) Unitedhealthcare Professional                   57:07
138 Wouter Wippert (Ned) Drapac Cycling                              57:47
139 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Crédits                  59:16
140 Theo Bos (Ned) Belkin Pro                                     01:02:05

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: